EP V KOŠARKI

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a s53kp » 22 Jan 2013, 13:55

Razmišljam, da bi bilo prav, da bi radioamaterji v času EP v košarki na območju Slovenije povečali svojo aktivnost, mogoče izdali kakšno diplomo ali kaj podobnega. A je že kaj o tem napisano ali potekajo kakšne aktivnosti??

:lol:
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a S57XX » 22 Jan 2013, 14:32

Zanimiva ideja, ki bi jo bilo potrebno čimprej doreči, da se lahko zaprosi za dovoljenja. Avstrijci so tudi pričeli z OE2013 ...
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a s55z » 22 Jan 2013, 16:06

Po moje, bi to morala organiziati ZRS... Torej vložit na APEK nekakšno prošnjo.... Ampak kot sem ob 20. obletnici uporabe S5 prefiksa opazil, se bo raje natisnila priložnostna diploma za vse prejemnike CQ ZRSja... Za tole sem še vedno jezen... :evil:
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a S59KM » 23 Jan 2013, 09:13

Se pridružujem ideji. Po moje bi moral vsak klub dati vlogo, da dobi zaćasen znak v času EP v košarki. Potegne pa to za sabo tudi tiskanje QSL-kartic, in seveda aktivnost na frekvencah ter potem najbrž tudi kakšno diplomo, če jih zbere toliko in toliko znakov. Ni pa seveda nujno glede diplome.

Lahko bi samo bila QSL-kartica, na kateri bi bila boljše predstavljena Slovenija, kraj-naselje in košarka.

Po moje bi bilo potrebno vstopiti v kontakt s Košarkarsko zvezo Slovenije in jim predstaviti idejo in bi nam potem dovolili najbrž uporabiti maskoto-logotip ipd... Kaj več pa bi najbrž težko pričakovali ostalo bi morali sami pokriti.

Za pridobitev znaka je potrebno cca. 14 dni na APEKU seveda pa je smiselno, da je aktivnost koordinirana in povezana znotraj Slovenije. Dobro bi bilo, če lahko ZRS imenuje skupino ali koordinatorja te aktivnosti drugače pa bi se morali samoiniciativno organizirati.

Skratka z moje strani sem ZA, ker ne vem kdaj bo naseldnja kakšna takšna prireditev v Sloveniji, vsled tega, da smo odpovedali recimo univerziado ipd... zadeve.

73 de S59KM - Jernej.
Član Radiokluba Cirkulane S59DDR - S59H - S55TVC
http://www.cirkulane.hamradio.si
Uporabniški avatar
S59KM
 
Prispevkov: 192
Pridružen: 19 Nov 2007, 08:50
Kraj: Cirkulane

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a s50ld » 23 Jan 2013, 10:07

Bom poiskusil dobiti ustrezen kontakt na KZS ...

Mislim, pa da KZS ni glih glavni temveč "podjetje" Euro 2013 ...
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a s55z » 23 Jan 2013, 10:24

Ker bi EuroBasket 2013 neposredno reklamirali, bi KZS ali kdorkoli je pač organizator, financiral vsaj QSL kartice za vse ekipe, ki bi v tem času delovale s posebnimi znaki. Če ne, bi pač vsaka ekipa morala sama poskrbeti za financiranje kartic.

Predsedniku ZRS sem poslal pobudo, da sestavi organizacijski odbor, ki bi pripravil vse potrebno za organizacijo akcije. Ne gre, da bi kar vsak posameznik hodil od vrat do vrat... je pa seveda dobrodešel, da se vključi v organizacijski odbor. Šele, če se ZRS ne bo premaknila, se ustanovi samoiniciativni organizacjski odbor.

Slika
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a S57XX » 23 Jan 2013, 13:34

Če hočeš zadevo upočasniti, ustanoviš komisijo ali odbor.

V okviru ZRS bi se bilo potrebno čimprej domeniti (zakaj pa imamo UO?):

- kako bi izgledali posebni licni znaki,
- trajanje (recimo od prvega do zadnjega septembra 2013).

Če se UO ne zna odločiti, naj povpraša koga, ki ima s tem izkušnje. Z APEK-om se UO ZRS čimprej uskladi, kakšna oblika znakov se bo izdajala in to je to. Vsak interesent bo moral sam poslati vlogo na APEK za začasno dovoljenje.

UO ZRS naj stopi v kontakt z organizatorjem, če je pripravljen financirati QSL karte. Če ni, je to obveza vsakega, ki bi znak uporabljal.

ZRS naj ne bo delala težav, če uporabnik posebnega znaka ni član ZRS-a in bo poslala kartice preko biroja.

Okviri so tu.
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a s53kp » 23 Jan 2013, 16:47

Vidim, da je kar nekaj navdušencev za to. Ni veliko, je pa še dovolj časa, da se zadeva izpelje. Že tu napisane ideje so lahko vodilo, naj bi pa potekalo v okviru ZRS, saj meni da bi potem imelo še večjo težo. Čas aktinosti naj bo v septembru ali za čas poteka prvenstva, tudi kak diploca bi bila lepa, tudi ni cel hudič da to ne bi dobili kakega sponzorja, če ZRS ne more. Cilj je da bomo povečali aktivnost in s tem počastili "1, mesto Slovenije", se hecam.
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a s55z » 23 Jan 2013, 17:14

Zadeva ni tako zelo enostavna... Sicer da, okvirno je tako kot praviš Jure. Kljub temu menim, da mora nekdo voditi politiko uporabe znakov (mesta so štiri, interesentov je morda veliko). Jasno, uporaba ne sme biti odvisna od članstva v ZRS in enako velja za pošiljanje kart. In uporabnik mora zagotoviti aktivno uporabo znaka in izdelavo QSL kartic - ki naj predstavljajo mesta ... glej spodaj en osnutek, ki sem ga za hec zmetal skupaj.

Ker sem videl, da se večinoma pri takih športnih dogodkih uporablja regionalno porazdelitev znakov (po mestih, kjer se odvijajo tekme), bi predlagal nekaj podobnega. Naredilo bi se mestne ekipe (Npr. Celje1, Celje2, Celje3, .... Koper1, Koper2, ....) in razdelilo znake (pa ni nujno,da o operaterji ravno iz mesta - prej iz regije)...

Ni se pa za bat, da bi bilo premalo dela... dela se lahko na vseh bandih in modulacijah od KV do UKV... tako bi se lahko tudi izdajale diplome za oddela vse postaje na KV, UKV in ALL.

Osebno menim, da bi bilo lepo, ko bi se znake uporabljalo vsaj dva meseca pred začetkom tekmovanj, saj je to lepa reklama tako za Slovenijo, kot za EuroBasket....

Slika

Slika
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a s53kp » 23 Jan 2013, 22:25

Dragan imaš lepe ideje, dela je pa dajmo se enkrat pokazat, da znamo tudi stopiti skupaj in nekaj narediti, Jaz se ponudim za Koper.
Imamo lepo mesta in nas ne sme biti sram ga pokazat.

Dragan predlagam da prevzameš vodenje...

Nekaj lepih slik
Priponke
koper1.jpg
(168.65 KiB) Še ni prenešeno
koper5.jpg
(166.2 KiB) Še ni prenešeno
koper.jpg
(179.64 KiB) Še ni prenešeno
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a s55z » 24 Jan 2013, 09:17

Najprej bi počakali na odziv predsednika in UO ZRS.... če ne bo prav hitro, se pa skliče iniciativni odbor...

Seveda pa lahko vmes razmišljamo o recimo možnih znakih. Meni pade na misel tole:

1. S52013KP(X) ... letnica in mesto ter ekipa (A,B,C,....)
2. S5EB13KP(X) ... S5 EuroBasket'13 in mesto ter ekipa
3. S513EBKP(X) ... S5 leto '13 in EuroBasket ter mesto in ekipa

(namesto KP seveda katerokoli od mest v katerih se igrajo tekme (CE, LJ, JE, KP)

Druge ideje?

P.S.: Za slikice je potrebno avtorjevo dovoljenje... samo opozorilo... Sicer pa, krasne slike!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a s55z » 24 Jan 2013, 09:45

Razmišljam dalje... Ker bi bilo po zgornji razdelitvi znakov možno okoli 100 znakov, bi bilo potrebno definirati kriterije za njihovo dodelitev.

Kriteriji za dodelitev posebnega znaka:

1. Klub ali fizična oseba zagotovi dnevno aktivnost na vsaj enem od fr. področij
2. Klub ali fizična oseba zagotovi financiranje QSL kartic (ali najde sponzorje)
3. Klub ali fizična oseba zagotovi 100% pošiljanje QSL kartic preko biroja (+ odgovori na direktne QSLke)
4. Klub ali fizična oseba zagotovi natančno vodenje LOG-ov za vsa aktivirana fr. področja in jih ob koncu akcije odda odboru zaradi kontrole in izdaje diplom...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a s57yx » 24 Jan 2013, 10:07

Dragan in ostali !

Čestitam za pobudo, le tako naprej.

Ideje: kaj pa zastava RS, se jo da vključit ?
73 de Slavko !
s57yx
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 09 Feb 2007, 01:22
Kraj: SEŽANA

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a s53kp » 25 Jan 2013, 09:25

Samo za info. Na zasebno sporočilo sem prejel, da KV meneger nekaj pripravlja v zvezi s tem.

Upam, da bo pravočasno.

73
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: EP V KOŠARKI

OdgovorNapisal/-a S57XX » 25 Jan 2013, 13:29

Dragan, daj te tvoje prispevke s slikami objavljati z normalo širino.

K naboru posebnih znakov se lahko doda tudi S538... (38. prvenstvo).

Vsakodnevno aktivnost bo tako klub kot posameznik težko zagotovil - sploh če načrtujete aktivnosti v trajanju več mesecev, ostali pogoji se mi zdijo OK.
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Naslednja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov