Padec telegrafije za izpit ..--..

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Padec telegrafije za izpit ..--..

OdgovorNapisal/-a S52OW » 29 Maj 2004, 21:51

Prebiral sem malo Zrs-jeve forume (redkokdaj zaradi "pod pasom" izjav)
in sprašujem, kdaj bo padla telegrafija, pa čeprav sem se jo za izpit zdaj naučil. No, še vedno mi na pomoč priskoči tudi Mixw. Ravno te dni sem poslal na mejoče z s5, zveze radioamaterjev, če lahko slovenci pridemo izpit delat k njim?! Bom javil odgovore...

73

Tilen
Zadnjič spremenil S52OW, dne 30 Maj 2004, 09:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

Re: Padec telegrafije ..--..

OdgovorNapisal/-a s55z » 30 Maj 2004, 00:32

SW01 napisal/-a:Prebiral sem malo Zrs-jeve forume (redkokdaj zaradi "pod pasom" izjav)
in sprašujem, kdaj bo padla telegrafija, pa čeprav sem se jo za izpit zdaj naučil. No, še vedno mi na pomoč priskoči tudi Mixw. Ravno te dni sem poslal na mejoče z s5, zveze radioamaterjev, če lahko slovenci pridemo izpit delat k njim?! Bom javil odgovore...

73

Tilen


Eh Tilen, ne vem zakaj takšne pompozne izjave o padcu CW. Kaj se v tem času učenja le te še nisi naučil, kaj pomeni...?

Če misliš, da ne bi bila več pogoj za dostop do KV, OK. O tem, da bi pa propadla ali padla, pa kar pozabi!

Drugo pa ne razumem tvojega predzadnjega stavka, ali pa sem že preveč zaspan, hi. Poslal si na mejoče z s5, zveze radioamaterjev, če slovenci lahko pridemo izpit delat k njim - KAJ? :cry: :-? Ja res ..--..
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2456
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S52OW » 30 Maj 2004, 09:40

Hej, Dragan.
Morda nisem dovolj jasno napisal uvoda in "padec" telegrafije je res žaljiv izraz do "module" same. Mislil sem na ukinitev poznavanja telegrafije za dostop do... dela na Kv/ssb področju. Zadnjih 10 zvez sem naredil na cw-ju...ročno in mixw, ker prehitro klofajo. "Bognedaj" da bi padel cw!
In še enkrat, mislil sem izključno na izpit. To, da sem poslal okoli prošnjo...Slovenci na izpit v okoliške države, se mi pa zdi super zadeva, ker se v naši "komunistični" državi nič ne spremeni! Pa ne obtožujem vodstva Zrs.

73

Tilen
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a s55z » 30 Maj 2004, 10:16

Aha, Tilen, res sem bil zaspan in nisem dojel kaj pomeni na mejoče z S5. Samo eno vejico imaš preveč in se je pomen stavka precej spremenil, HI.

Ne vem, zakaj taka panika in nuja, če se ti do sedaj ni tako mudilo. Kot vem, so na ZRS pač določeni termini za izpite, če pa se zbere več junakov za opravljanje izpita, pa naredijo tudi izjemo... Verjetno si pa moraš v tem primeru sam zagotoviti prisotnost treh članov izpitne komisije, katere seznam je bil pa tudi objavljen.

Verjetno bi lahko v tuji državi tudi naredil izpit, vendar bi dobil tudi njihov pozivni znak in bi moral v Sloveniji delati kot S5/nekaj/p. Bi si naredil takšno QSL kartico?

In pa, nekatere države zahtevajo, da si državljan, da smeš opravljati izpit. Tako je bilo pred leti tudi v SI. ko je bil en mojih tečajnikov državljan BiH in ni smel opravljati izpita, kako je sedaj pa ne vem.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2456
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S52OW » 30 Maj 2004, 12:02

Mislim na države v Eu. Ja, znak potem ni v redu, mislim pa, da potem ne bi smel biti problem ga tukaj prijaviti v s5...
Dragan, žal mi je, da sem sploh odprl to neskončno temo,
ker se večini prizadetih (s56...in ostalim kandidatom) zaradi zavlačevanja
sprejetja novih pogojev za izpit, obvezna telegrafija "zagravža".

Težko človeka prepričaš, da je nekaj super, če je ta prisiljen to sprejet.

In še ocvirk, ki je nastal pri moji ženi: morda se pa nekateri 1.klasni telegrafisti bojijo ssb-ja, ker je tam potrebno bolje znat' Angleško?! haha... Z vsem spoštovanjem, da ne bo zamer. No, poznam pa tudi takega, ki ne zna Angleško, telegrafije pa tudi ne, pa ima za s57 dve črki... Ne smem biti še jaz nevoščljiv! Je prav v redu možakar.

73

Tilen
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a s55z » 30 Maj 2004, 12:13

Jah veš, za CTEST in običajno zvezo prav veliko angleščine ne rabiš. Ta S57 je morda odličen tekmovalec in dela zveze v tekmovanju v 6-ih jezikih če je treba :D, sploh po dveh pirih! Pa bo morda tudi zmagal ... Mu pač jeziki formalno ne grejo... Tko kot nekaterim ne CW ... So se pač potrudili za izpit ... Ampak želja je bila prava, ne?
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2456
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov