Ham filmi?

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

OdgovorNapisal/-a S56WBV » 09 Jul 2004, 08:07

s57tda napisal/-a:Bo?tjan pozdravljen...

Strinjam se z vsem predlaganim. Edino morda bi za pretočni video uporabil Windows format wmv. Filmček na zgornjem linku ima komaj 40MB iz dobrih 9GB in ko gledam zasedenost kanala med prenosom, LEDice komaj kdaj utripnejo, hi.

Ta trenutek sem zelo zaseden, tako da bom o vsem kaj več razmi?ljal konec tedna. Preizkusil bom ?e kodek s tvojega linka...


Hoj,

sedaj je vse pripravljeno. Upload se bo izvajal v dveh korakih. V prvem se izpolni obrazec, v drugem pa se preko anonimnega ftp-ja uploda se datoteka v direktorij pub/incoming. Geslo je seveda elektronski naslov uporabnika.

Sem poskusil narediti tako, da bi se prenos vrsil kar preko obrazca in http-ja, samo sem ocenil, da to ni primerno za tako velike datoteke. Sem nekaj ekspirementiral tudi tako, da bi se izrisoval bar trenutnega stanja prenosa, samo je to samo komplikacija, ki je v okviru ftp ze urejena. Drugace pri http-ju uporabnik nima vedno (odvisno od brskalnika) informacije o poteku uploada. Dodatno se zadeve zakomplicirajo ob uporabi proxy streznika, ... tako, da je bolje, da ostanemo kar pri klasiki, ki je prenosu datotek tudi namenjena. Edina slabost je, da sta potrebna dva koraka. Ko bo zadeva opremljena se s spremnim besedilom in bo gor ze kaj materiala, objavim URL se v javnosti (zaenkrat sem ga poslal samo S57TDA-ju).

Dragan, ce nimas tezav z mrezo, bi te prosil, ce uploadas tudi originalne posnetke, da se se mi malo poigramo s kompresijo in poskusimo skupaj priti do optimalnega kodiranja za "projekcije" in "pretocni video".

Vsi, ki imate ze izbrane svoje priljubljene predvajalnike, pa posljite njihova imena in URL-je do programov, da bomo lahko testirali vse skupaj. Bolje, da je vse urejeno ze od zacetka, da ni potem komplikacij. Dolgorocno se s tem izgubi manj casa, pa se vecja verjetnost je, da bodo zadovoljni tudi "uporabniki".
73 de S56WBV
S56WBV
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Celje, JN76pf

OdgovorNapisal/-a s55z » 09 Jul 2004, 08:19

Boštjan pozdravljen...

Sem dolpovleku kodek FFDshow z vaših strani. Zadeva ima ogromno nastavitev in ker nisem kakšen strokovnjak s tega področja bi prosil, če lahko na kratko razložiš zadevo in priporočiš nastavitve (lahko pošlješ kar screen shote nastavitev). Če zaženem makeAVI mi javi napako "Faild to initialize AviSynzh" ! V čem je problem?

Verjetno bo zadeva zanimala še koga, ki bo poskušal kompresirati video datoteke . . .
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S56WBV » 09 Jul 2004, 08:43

s57tda napisal/-a:Bo?tjan pozdravljen...

Sem dolpovleku kodek FFDshow z va?ih strani. Zadeva ima ogromno nastavitev in ker nisem kak?en strokovnjak s tega področja bi prosil, če lahko na kratko razlo?i? zadevo in priporoči? nastavitve (lahko po?lje? kar screen shote nastavitev). Če za?enem makeAVI mi javi napako "Faild to initialize AviSynzh" ! V čem je problem?

Verjetno bo zadeva zanimala ?e koga, ki bo posku?al kompresirati video datoteke . . .


Sam uporabljam za prakticno vse zadeve Linux. Do tega kodeka za Win sem prisel v bistvu zato, ker sem hotel malo olajsati zadevo vecini - da bi si lahko pogledali tiste testne posnetke, ki jih bom v kratkem zbrisal. Nikoli se nisem nic kodiral pod windowsi, tako da bi tudi sam moral zadevo nastudirati. Verjetno je bolje, da to naredi kaksen "strokovnjak" za windowse.
73 de S56WBV
S56WBV
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Celje, JN76pf

OdgovorNapisal/-a s55z » 09 Jul 2004, 09:11

Aha. Sicer OS je OS, važno da poznaš tehniko in terminologijo, hi.

Kaj pa uporabljaš na Linuxu? Na mašini mi je kolega namestil tudi GENTOO Linux, tako da lahko tudi kaj ne Win uporabljam....
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S56WBV » 09 Jul 2004, 09:24

s57tda napisal/-a:Aha. Sicer OS je OS, va?no da pozna? tehniko in terminologijo, hi.


Ja, ce ni OS-ja bolj tezko poganjas program. Sam winse uporabljam znotraj emulatorja samo za pregled dokumentov in preglednic, ki jih dobim od drugih. Ce bi imel cas, bi se ze lotil, samo trenutno ga ni kaj dosti na voljo.


s57tda napisal/-a:Kaj pa uporablja? na Linuxu? Na ma?ini mi je kolega namestil tudi GENTOO Linux, tako da lahko tudi kaj ne Win uporabljam....


Vecinoma mencoder, vcasih pa tudi transcode.

Skripta:

#!/bin/sh
/usr/bin/mencoder $1 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vpass=1:vbitrate=2000 -oac mp3lame -o `basename $1 .avi`-new.avi
/usr/bin/mencoder $1 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vpass=2:vbitrate=2000 -oac mp3lame -o `basename $1 .avi`-new.avi

ti pripravi posnetek z bitno hitrostjo 2 Mb/s. Ce jo poimenujes 2pass, bi to izvedel z ukazom

2pass ime_datoteke.avi

Novi posnetek, se bo nahajal v ime_datoteke-new.avi. Ce originalna datoteka ni v AVI formatu, nic hudega, samo ime nove datoteke potem ne bo tako lepo, hi.

Vec o programju lahko izves z ukazom "man mencoder" ipd. za ostalo.

Priporocam tudi http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/en/mencoder.html
73 de S56WBV
S56WBV
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Celje, JN76pf

OdgovorNapisal/-a s55o » 09 Jul 2004, 10:50

Čao

Za enkodirat video kodek divx
www.divx.com

ali pa Xvid od koepi
http://www.roeder.goe.net/~koepi/xvid.shtml

Ali OGG
http://tobias.everwicked.com/

ali pa še MKV
http://packs.matroska.org/

Za encodirat se ponavadi uporablja virtualdub ali nandub.

Za pomoč pri tem
www.doom9.org ali www.divx-digest.com

Je pa res, da je veliko nastavitev. (p.s. Xvid je lepši, a zavzame malo več prostora, z ogmjem lahko v enem fajlu imaš podnapise in 2 ali več avdio zapisov itd...)

Uživaj :) (jaz znam uporabljat divx in xvid)
lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2522
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S56WBV » 18 Jul 2004, 11:21

s57tda napisal/-a:Aha. Sicer OS je OS, va?no da pozna? tehniko in terminologijo, hi.

Kaj pa uporablja? na Linuxu? Na ma?ini mi je kolega namestil tudi GENTOO Linux, tako da lahko tudi kaj ne Win uporabljam....


Dragan,

disk nestrpno pricakuje tvoje filme v DV zapisu. Med tem sem nekaj kodirl neposredno z ffmpeg-om in je nastala naslednja skriptica, ki je verjetno z manjso predelavo uporabna tudi pod win-si. Rezultat pretvorbe iz filma v DV zapisu je malo manj kot 16 MB/minuto. Tako lahko spravimo na en CD tudi 45-minutna predavanja. V primerjavi z ostalimi kodeki je res bistveno boljsi. Ce imas tezave poslati v DV zapisu, potem predlagam, da zadevo z ffmpeg kodiras v dveh prehodih in na naslednji nacin:

#/bin/sh
if [[ -z $1 ]] || [[ -z $2 ]] || [[ -z $3 ]]
then echo "Usage: $0 input output title"
#or [ -z $2 ] or [ -z $3 ]
else
ffmpeg -i $1 -f avi -hq -b 2000 -s 720x576 \
-aspect 4:3 -vcodec mpeg4 -pass 1 -deinterlace \
-acodec mp3 -author "Bostjan Vlaovic" \
-title "$3" $2

ffmpeg -i $1 -f avi -hq -b 2000 -s 720x576 \
-aspect 4:3 -vcodec mpeg4 -pass 2 -deinterlace \
-acodec mp3 -author "Bostjan Vlaovic" \
-title "$3" -y $2
fi

Glede na izvor bi se lahko se kaj optimiziralo, zapisano pa bo po moje v vecini primerov dalo dober rezultat.
73 de S56WBV
S56WBV
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Celje, JN76pf

OdgovorNapisal/-a s56a » 18 Jul 2004, 16:12

Bostjane Vlaovicu, zadnji prispevk bi bil bolj primeran za HamSoft :-)

Dragane, koliko casa si porabil za obdelavo slikice za avatar?
Ali si spotoma pripravil nadaljevanje S53MV UKV predavanja?
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55z » 18 Jul 2004, 16:28

s56a napisal/-a:Bostjane Vlaovicu, zadnji prispevk bi bil bolj primeran za HamSoft :-)

Dragane, koliko casa si porabil za obdelavo slikice za avatar?
Ali si spotoma pripravil nadaljevanje S53MV UKV predavanja?


Ah, zadnjič, ko me je Jani ganjal za QSLko, sem še konček odrezal in naredil avtar. Šele nekaj dni nazaj sem ga uspel namestiti, HI.

Delam tudi na filmčkih... in še čem drugem in je trenutno nasploh panika...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s56wan » 09 Sep 2004, 12:33

Juh !

Kje se da downloadati posnetke letošnjega UKV srečanja ?

73
S56WAN
s56wan
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:34

OdgovorNapisal/-a s56al » 09 Sep 2004, 13:25

Andrej,

Po mojem jih boš dobil na CDju poleg revije Elektronika na sejmu elekronike čez en mesec :).

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s56wan » 09 Sep 2004, 14:23

Juh Sandi !

Kaj to pomeni, da jih nikoli ne bom dobil, glede na to da ne bom sel na sejem hi ?
Pa kolikor se spomnim se je nekaj govorilo, da se bodo posnetki pojavili na netu. Spomnim se tudi, da je zaradi tega menda S56WBV kupil disk in kolikor sem izvedel je menda dal prostovolljno 20-30kSIT iz svojega zepa za disk. Pohvale vredno... samo zaenkrat se vedno ni posnetkov ne diska hi. Ve kdo kaj vec o tem ?

73
Andrej - S56WAN
s56wan
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:34

HAM filmi ...

OdgovorNapisal/-a s55z » 09 Sep 2004, 17:24

Uhh, evo iz prve roke. Letos je kar naprej neka panika in ker se držim HAM Spirita (naj služba, družba in familija ne trpi zaradi radiomaterščine - v prosti interpretaciji :-? ) so seveda vse omenjene zadeve imele prioriteto.

Obljubm pa, da bo še v septembru na omenjenem stržniku in seveda tudi na spremljajočem CDju revije ELEKTRONIKA, ki bo izšla na sejmu elektronike v Ljubljani...

Sicer sta linka na dva dela že nekje na tem forumu...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s56al » 29 Sep 2004, 08:08

Pozdravljen Dragan,

Ste že sprejeli končno odločitev? Elektronika sCD-jem s predavanji z zadnjega UKV srečanja naslednji teden bo na sejmu elektronike? Toliko, da vem, ali se splača planirati obisk sejma :).

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S56KPN » 29 Sep 2004, 08:41

Se strinjam za Cd se pa splača pridt na obisk na sejem, sam pol bo dragan bl po lokalih visel kot pa za štantom ;)
Elektrika je edina k___a k se ne pusti slatat pa se placat jo mors!
S56KPN
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 13 Avg 2002, 14:02
Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov