Stran 1 od 1

Kako postati velik?

OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2004, 17:08
Napisal/-a sierra
Pozdrav vsem radio mojstrom!
Že nekaj časa se želim ukvarjati (se ukvarjam) z radioamaterstvom. Vendar za to nimam ustreznega dovoljenja. Zavedam se da je to kaznivo in da vi(radioama.) tega ne marate. Vendar stvar ni taka kot se sliši.
Namreč poznam vsa pravila, načine delovanja, frekvence in vse kar mora vedeti radioamater, tako da bi lahko danes šel in opravil izpit. S svojim delom nikogar ne zafrkavam ali motim. Strinjam se, da je za delo s tem potreben izpit. Samo vse te članarine, izpiti, potrdila nekaj stanejo in zame je to kar velik strošek. Nisem gorenc ali škot, sem pa študent, ki si ne more privoščiti, toliko kot nekdo s fiksnim dohodkom. Komaj sem zbral denar za postajo in že bi moral plačati tri-krat toliko za vse izpite in potrdila, da bi si država napolnila proračun za nov helikopter!!

Zanima pa me:
1. Kako bi najceneje prišel do klicnega znaka in to brez članstva v petih klubih oz. organizacijah?
2. Ali država vsako leto računa za uporabo RA frekvenc?
2. Ali Agencija za telekomunikacije, radio.... preverja veljavnost klicnega znaka in lokacije oddajanja le-teh?

Hvala vsem za odgovore!


See U :wink:

OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2004, 17:39
Napisal/-a s55o
Kontaktiraj Arčija na Zvezi in ti bo povedal kdaj so izpiti,
Materjal je na lei, če hočeš še CW opravit (naredi 2 klaso je najbolj cool..tistih 25 znakov pa boš že zmogel (jaz sem jih par mesecev nazaj :P) ) pa poglej za morsecat ali supermorse če pa maš internet je tudi fajn
http://www.teklasoft.com/java/applets/morse/sfiles.htm

Vse papirje imaš opravljene za 6k sit ( to pa je isto kot če greš en večer ven ) Če bi pa rabil klub se pa oglasi (v teoriji naj bi moral imeti klub, če bi hotel opravljati izpit, čeprav ne razumem zakaj).
lp in če rabiš še kaj rade volje po emailu ali PM.

ad2. Frekvenčnine pri nas (zahvaljujoč prejšnjim dejanjem ZRS) ni.

ad3. Tudi to se dogaja, čeprav ne preveč pogosto...preveč dela za premalo haska bi rekel po moje. Je pa lepo imeti čisto vest a ne :))

Ajt
Boštjan s57wtt

OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2004, 17:42
Napisal/-a s55o
Aja pozabu...
Znak ti velja 10 let...
Tako da član kluba ali zrs ni potrebno biti. (pa naj se polemizira kolikor hoče)
Če hočeš QSLke dobivat pa se sam odloči, pa cq zrs.

OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2004, 21:46
Napisal/-a S52Q
AD1: Če ne želiš biti član ne kluba ne ZRS, te stane izpit 6k :( (za člane klubov 3k - 50% popusta :lol: ) + cept dovoljenje, ki ti velja 10 let, 3,1k.


Lep pozdrav, Aco S57RWA

...

OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2004, 19:17
Napisal/-a sierra
Hvala vsem za odgovore!

lp