Vzpostavljanje zvez - podmladek

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Vzpostavljanje zvez - podmladek

OdgovorNapisal/-a s50kl » 04 Apr 2012, 10:56

Iščem odgovor na naslednje vprašanje:

Ali lahko in če pod kakšnim znakom omogočim vzpostavljanje zvez svojemu 9 letnemu sinu?

Pri tem seveda ne mislim samostojnega dela ampak delo pod nadzorom, dokler ne naredi izpita.

73, Leon
s50kl
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 29 Avg 2007, 13:59
Kraj: Jesenice, Ljubljana

Re: Vzpostavljanje zvez - podmladek

OdgovorNapisal/-a S57GB » 04 Apr 2012, 11:18

koliko jaz vem ne more sine imeti zveze ,ki bi jih lahko regularno potrdil, preko tvojega znaka.lahko pa uporablja znak RK pri katerem se vpiše na tečaj za radioamaterja, med časom tečaja in dokler ne pridobi svojega znaka.
ja pa še varianta SWL se mi zdi, če ni v redu me popravite, torej potrjene zveze kot poslušalec oz. samo sprejemnik.
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

Re: Vzpostavljanje zvez - podmladek

OdgovorNapisal/-a s56wdn » 05 Apr 2012, 17:13

Leon živjo

Zanimivo vprašanje. V prvem trenutku bi vsak sigurno odgovoril ne! Ampak če malo premislim bi pa bil odgovor sigurno da lahko dela. Najprej tukaj pride tukaj v poštev tvoj znak. Če bi pa zadeva potekala v klubu oz. v dogovoru z klubom pa vsekakor klubski znak.
Moram pa reči, da tega striktno zapisanega nisem zasledil nikjer pa čeprav je za nami ravno radioamaterski tečaj :)

Mi tega med sami tečajem nismo prakticirali,predstavljena jim je bila tehnika in tudi samo vzpostavljanje zvez. Če pa bi že vzpostavljali zveze bi pa te sigurno bile z majhnimi močmi in ročnimi postajami med samimi tečajniki. Zato smo se dogovorili, da se bomo čimprej po izpitu povzpeli na kakšen hrib in aktivirali kakšno SOTO,se oglasili v S5 maratonu,KVP.... pod znakom radiokluba.
Zakaj DA? Zato ker se te zadeve že prakticirajo: Hrvaški osnovnošolci preko ISS,vsakoletna JOTA z taborniki..... in gotovo bi se še kaj našlo.
Moje skromno mnenje pa je, da ni ravno potrebno, da bi delali zveze na UKV,KV... ko nečakom posodim svoje pmr vokce so najbolj srečni otroci v vasi :lol:
Tako da brez skrbi če se bo "fotr" kj za postajo spravu in ima sine željo spoznati čare radioamaterstva sem prepričan, da se bo z veseljem naučil stvari iz knjige.
Tako da vse ob svojem času in ne pod prisilo.
73, Dejan
s56wdn
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 26 Mar 2006, 19:19
Kraj: Poljane nad Šk. Loko JN76BC

Re: Vzpostavljanje zvez - podmladek

OdgovorNapisal/-a S57D » 06 Apr 2012, 09:35

Samo kot zanimivost, kako je bilo to rešeno v ex Jugoslaviji. Brez licence v izobraževalne namene se je lahko delalo z majhno močjo, mislim da je bil določen 1W na 145MHz. Če so bili starši radioamaterji je bil pozivni znak določen v obliki "callsign/X" za sinove in "callsign/Y" za hčere.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Vzpostavljanje zvez - podmladek

OdgovorNapisal/-a s50o » 06 Apr 2012, 10:17

Leon poglej NOVICE razred, preden fanta učiš vse mogoče, naredi "tamali izpit", da začne pod tvojim mentostvom, potem boš pa vidu kako daleč bosta šla....Kje pa piše glede pogojev za N razred pa je mogoče na kakšni ZRS strani... ne vem.

73miran
s50o
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 11 Apr 2005, 12:01


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov