Kabelska televizija in radioamaterstvo

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Kabelska televizija in radioamaterstvo

OdgovorNapisal/-a S56SWA » 03 Mar 2004, 23:19

Odprl sem novo temo, čeprav se je na forumu o tem že nekaj govorilo. Zadeva pa je sledeča. V mojem stanovanju lahko brez problema poslušam nemško govorico na frekvenci 145.750 MHz. To naj bi bila frekvenca tonskega nosilca tv kanala S-6. Baje je v nekih standardih napisano, da je to zakonsko določena frekvenca, ki jo lahko uporabljajo tv-kabel ponudniki znotraj svojih omrežij. OK, samo problem je v tem, da sam ne morem odpreti niti repetitorja na Krimu, tako močan je ta signal. Od kje to prihaja nimam pojma, iz TV-vtičnice pa po mojem mnenju vsekakor ne, saj je zadeva ustrezno izvedena, pa tudi sevanje ni tam nič močnejše. Edina korist, ki jo imam od tega, je da pač lahko kjerkoli v stanovanju spremljam nemške prevode španskih limonad.

Zanima me, kakšne poti so možne, ki bi vodile k rešitvi tega problema.

73, Andrej
S56SWA
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 09 Jan 2003, 15:10
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S50DX » 03 Mar 2004, 23:48

Juh...

Enak problem pri meni. Ampak najslabše od vsega je to, da ko stisnem PTT mrkne TV!!! :evil:
Potem pa padajo pripombe, da motiš TV. NAROBE, TV moti HAM frekvence!

Nimam informacij kaj se da v tem primeru narediti. Bi pa rad izvedel, kaj se sploh da... :(

TNX
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a S56KPN » 04 Mar 2004, 09:24

Mislim da imamo skoraj vsi problemi na tej frekvenci sicer mene čudi kako to da samo na točno tej frekvenci?
No tukaj se vidi kaj pomeni poceni kabel, očitno so takrat al preveč šparal al so pa enga iz smetišča potegnl!
Hja če se ne motm je ZRS že neki poizkušl ukrepati glede tega sam morš upoštevat da imajo kablaši veliko €€€ pod palcem in jim podkupnine niso tuje ;)
Elektrika je edina k___a k se ne pusti slatat pa se placat jo mors!
S56KPN
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 13 Avg 2002, 14:02
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov