TS - 2000 ????

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

TS - 2000 ????

OdgovorNapisal/-a s53xx » 13 Jan 2004, 22:33

Pozdravljeni!

Zanima me če ima že kdo izkušnje z Kenwood TS - 2000.
Imam namreč veliko željo da bi jo kupil, pa sem v dvomih
da gre za dobro zadevo.
Torej če imate kakršnekoli informacije ali izkušnje v zvezi s praktično
uporabo te postaje se priporočam!

HVALA!


73 S53XX-Slavko
73 Slavc
s53xx
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 23 Apr 2003, 20:32
Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a S52OW » 13 Jan 2004, 23:58

Pozdravljen Slavko.
Žal sem poslušal ljudi, ki so postajo prodali...predvsem na račun
slabe ergonomike. Večinoma si po ts-2000s kupijo ts-870s.
Miro Čadež pravi, da se postaji godi krivica!
Predvsem sem ugotovil ,da je najbolje postajo prej "probat"...kot pa se ozirat na druga mnenja. Zame je malo premajhna.

Hej, bolj konkretno pa žal ne morem
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a s56al » 14 Jan 2004, 08:15

Zdravo Slavko,

Odlicna "vse v enem" KV+VHF+UHF radijska postaja. KV RX sicer ne dosega recimo kaksne FT1k, je pa se vedno zelo zelo soliden. Zraven dobis se 2m, 70cm, ter opcijsko 23cm band. Drugi sprejemnik (sub RX) je samo za 2m in 70cm ter samo FM/AM. Postaja omogoca "full-duplex" z vsemi moznimi band kombinacijami, seveda pa ne znotraj istega banda. Ce gres na 2m na oddajo s 100W in tudi ce je 2m antena samo par m stran od KV antene, to po mojih izkusnjah KV sprejemnika prav nic ne moti tudi pri sprejemu najsibkejsih signalov. Vendar pa taksno pocetje mocno odsvetujem.

Vgrajeni 1k2 bps TNC je za kaksno packet zvezi v skrajni sili. Opazovanje DX clustra z vgrajenim dekoderjem in na vgrajenem prikazu je mozno v obicajnih pogojih, v casu tekmovanj pa je spotov prevec in postane zadeva nepregledna.

Tipke so gumijaste, a solidne (pri pritisku cutis "koleno", ko se tipka poda cez neko tocko). Morda so rahlo majhne, ce imas mocne prste. Prednja plosca je iz umetne mase, to me je od vsega se najbolj motilo.

Mehansko je postaja sicer izjemno kvalitetno, pregledno in "cisto" nacrtovana in izdelana, posamezne enote znotraj ohisja so lepo oklopljene.

Firmware je nadgradljiv doma prek osebnega racunalnika, sicer pa zadnje verzije nimajo vec prav veliko hroscev, tako da pri novodobavljenih modelih nadgradnja doma prakticno ni vec potrebna.

Design je za JA HAM opremo nekoliko futuristicen, a mene osebno to ni motilo. Ce jo v pravem trenutku narocis iz ZDA, se jo da v S5 legalno uvoziti za ca. 500k SIT (stroski posiljanja po posti vsteti), za dobavljivost in ceno v S5 ne vem.

LP, Sandi

Veliko komentarjev se da prebrati na http://www.eham.net/reviews/products/14
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

TS-2000

OdgovorNapisal/-a Gost » 14 Jan 2004, 09:14

Postajo uporabljam dve leti in pol, začetno navdušenje še kar traja.
Sprejemnik se zdi mojemu ušesu bolj prijazen kot npr TS-870, ki
je prav tako odlična postaja. Uporabljam jo predvsem na HF(cw, rtty, psk), največ pa na 7 MHz cw.
Naredil sem tudi mnogo primerjav z vsemi ostalimi popularnimi postajami.

Končna cena nove TS-2000 pri moji firmi je 560.000 Sit z DDV, garancija 12 mesecev.
Miro S58T
Gost
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 14 Jan 2004, 10:29

S56AL> Tipke so gumijaste, a solidne (pri pritisku cutis "koleno", ko se tipka poda cez neko tocko). Morda so rahlo majhne, ce imas mocne prste.

Na mobilnih telefonih so tipke prevelike :-)

TS-2000 je bil prijetno presenecenje na 3V8BB z EU norisnico.
s56a
 


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron