POMOČ Logger

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

POMOČ Logger

OdgovorNapisal/-a s57ay » 24 Sep 2009, 15:50

Vsem LP.
Ker se mi je na PC-ju nabralo veliko smeti, sem počistil HD in nanovo naložil OS Xp.
Pred tem sem exportiral Logger na USB ključ, upam da kompletno z ca 1000 zvezami.
Ker uporabljam Logger izključno za logiranje zvez izven kontestov,sem ga imel tudi enostavno
urejenega.Okno za vpis zvez, okno za prejšne zveze in sam log z osnovnimi podatki.
Ko sem iz USB-ja prenesel nazaj na HD se je sicer osnovna konfiguracija Loggerja naložila,.
Sedaj pa moja vprašanja.
Kje dobiti tista slovenska navodila za osnovne nastavitve?
Mislim, da sem to dobil Na Lei, vendar moj spomin ni zanesljiv.
Ali lahko pridem do loga v katerem so logiorane moje zveze, ali sem to izgubil?.
Za trud pri odgovoru LP, Ted
Ted
s57ay
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Dec 2003, 10:44

Re: POMOČ Logger

OdgovorNapisal/-a S59KM » 24 Sep 2009, 22:53

Zdravo Ted !

Moje izkušnje s tem so takšne, da se je to dalo narediti brez problema. Zdaj čisto ne razmem ali si hotel komplet program prenesti iz ključeka nazaj ali le bazo ki si jo izvozil na ključek ?

V Logger lahko normalno uvoziš katerikoli dnevnik, ki si ga izvozil, lahko jih imaš več ipd...

Program normlano še enkrat instaliraj vendar predlagam novo verzijo.

Če iščeš program, ga najdeš tukaj: http://www.logger32.net/

73 de S59KM !
Član Radiokluba Cirkulane S59DDR - S59H - S55TVC
http://www.cirkulane.hamradio.si
Uporabniški avatar
S59KM
 
Prispevkov: 192
Pridružen: 19 Nov 2007, 08:50
Kraj: Cirkulane

Re: POMOČ Logger

OdgovorNapisal/-a s57ay » 25 Sep 2009, 08:26

Hvala za odgovor.
Bom instaliral novo verzijo,vendar za mojo enostavno uporabo je verjetno dobra vsaka verzija.

Druga stvar. Na USB ključ sem Izvozil FILE - EXport LOG. Potem ko sem razpakiral ta file sem dobil SETUP ikono in ta mi je naložila nanovo Logger, toda brez mojih zvez. Kljub vsemu stvar ni kritična, nisem omenil, HD sem zamenjal in starega imam na mizi, tako, da lahko ga zopet priključim in prenesem zveze preko USB ključa na nov Logger. KAKO?

Ker sem ravno na tem forumu bi uporabil pregovor iz prejšne države "KO PITA NE SKITA" in postavil še začetniška vprašanja.
1. Kako označiti del zvez iz loga in jih natisniti?
2. Ali se lahko v Logger impotira zveze iz Miletićevega tekmovalnega programa?

Vsem LP Ted
Ted
s57ay
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Dec 2003, 10:44

Re: POMOČ Logger

OdgovorNapisal/-a s57u » 26 Sep 2009, 11:27

Hi, Ted!

Prevod Logger32 je bil predstavljen na junijskem predavanju v okviru SCC. Vprašaj S50A, če ima še kakšen izvod CD-ja.

Označitev oz. priprava QSO za tiskanje je več načinov:
- načeloma lahko označiš SAMO eno zvezo
- lahko pa izvoziš določen del dnevnika od - do datuma in potem to datoteko uporabljaš za tiskanje
- lahko uporabiš zunanji program od DF3CB, ki ga dobiš na tem naslovu, s tem programom bi se verjetno dalo tudi uvoziti QSO-ji od Mariota. ( http://www.df3cb.com/bv/index.html ).


Polde, S57U
s57u
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 13 Feb 2006, 22:08

Re: POMOČ Logger

OdgovorNapisal/-a s57ay » 27 Sep 2009, 07:27

Polde, hvala za odgovor in LP.
Predvsem se mi zdi da uporaba priporočenega programa presega moje znanje, navsezadnje sem import "Mario programa"samo navrgel kot dodatno vprašanje.
Še vedno me čudi, da pri tako obsežnem in tolikokrat dopolnjem Logger programu ni omogočen enostaven izvoz loga (zvez) na drug PC.
Pravkar sem priklopil star disk. K sreči so na Loggerju še vse zveze in si jih lahko po mili volji ogledujem. Toda noben izvoz ne deluje več.
Če je še kak nasvet v zvezi z mojim problemom se priporočam.

LP vsem Ted
Ted
s57ay
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Dec 2003, 10:44

Re: POMOČ Logger

OdgovorNapisal/-a s57u » 27 Sep 2009, 07:43

Ted!

Pri Loggerju je vedno možen uvoz in izvoz iz vseh verzij in tudi drugih programov v ADIF obliki. Malo mi objasni katere verzije Loggerjev imaš na posameznem PC. Sporoči mi tvoj telefon, te pokličem zvečer, ko pridem domov.

Polde, S57U
s57u
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 13 Feb 2006, 22:08

Re: POMOČ Logger

OdgovorNapisal/-a s57ay » 27 Sep 2009, 08:33

Hvala,
Trenutno sem na Bledu. Zvečer p0 20 uri bom v Lj. Tel. O1 540 28 37
Veselilo me bo se slišati.
LP Ted
Ted
s57ay
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Dec 2003, 10:44


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov