Radio control program

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

Radio control program

OdgovorNapisal/-a S51VC » 17 Avg 2009, 10:54

Pozdrav!
Ne vem, če spada ta članek v to temo. Namreč, doma imam IC756Pro2. Za log program uporabljam Logger32, že od DOS verzije naprej. Tekmovanja delam s TR4W. Manjka pa mi nekaj za digitalno delo, RTTY, PSK... Povezavo na ICOM imam preko (CI-V) vmesnika Serial-USB, ki pa mi ne pokaže vsega... Namreč rabil bi program, ki bi mi krmilil mojo postajo, da bi si lahko nastavil parametre postaje, shranil kanale, nastavitve, filtre za posamezna področja, mogoče za delo na RTTY, ker Logger32 noče sprejemat RTTY signalov iz mojega ICOM-a. Dotaknil bi se lahko tudi remote dela preko interneta.
Vem, da imate precejšnje izkušnje s temi programi, pa bi Vas prosil za mnenja, pomoč, namige...
LP de S51VC
S51VC
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 17 Nov 2001, 01:00
Kraj: Orehovski Vrh - G. RADGONA

Re: Radio control program

OdgovorNapisal/-a s55oo » 17 Avg 2009, 11:54

Poskusi HamradioDeluxe http://www.ham-radio-deluxe.com/.

73
Goran ANDRIC, S55OO
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale

Re: Radio control program

OdgovorNapisal/-a s55z » 17 Avg 2009, 14:32

Logger32 sprejema signale iz katerekoli postaje, če ga na PC pripelješ na katerokoli zvočno kartico in imaš seveda tudi PC pravilno konfiguriran. Tako PSK kot RTTY, pa še kateri drugi način delujejo v Logger32 b.p.!
Načeloma pa CAT/CIV ne omogoča shranjevanja spominov postaje brez neke tovarniške ali uporabniško izdelane aplikacije za upravljanje. Morda res Hamradio Deluxe, kot je napisal Goran... Najnovejših verzij nisem preizkušal, stare pa npr na IC706MKIIG nisem opazil funkcij za spomine... Mi je pa lepo delala povezava z računalnika na postajo preko lokalne mreže... šlo bi pa seveda enako preko interneta. Pri tem sem za audio uporabil kar skype, ki se je samodejno odzval na klic... Malce problem zna biti edino pri nastavitivi nivojev, ki jih skype avtomatsko nastavlja, glede na potrebe... pa mislim, da se da tudi to izključiti...

Prava zabava pa je s TS480S, ki ima program že priložen, oziroma se ga sname z interneta in v celoti upravlja postajo in filtre in če se ne motim, tudi spomine. Programa zaženeš na PC s postajo kot strežnik in na drugem koncu omrežja kot klient in zadeva deluje...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Radio control program

OdgovorNapisal/-a s55oo » 17 Avg 2009, 15:05

Prej ni bilo vec casa kot za podati link. Za sam RTTY pa bo potrebno se malo vec kot samo CAT vmesnik, ki ga ocitno imas.
Poskusi z drugim brezplacnim programom MMTTYhttp://mmhamsoft.amateur-radio.ca/mmtty/ V pomoc ti bo zagotovo tudi AA5AU kako zaceti. http://aa5au.com/gettingstarted/rtty_start1.htm glede PTT/FSK vmesnika.

Veliko je tudi komercialnih resitev. Nekateri prisegajo na MIXW za digitalije, etc...

73.
Goran ANDRIC, S55OO
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov