Logge32, N1MM nekaj malih vprašanj ?

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

Logge32, N1MM nekaj malih vprašanj ?

OdgovorNapisal/-a S59KM » 20 Jun 2009, 23:17

Zdravo !

Če mi lahko kdo pomaga imam naložene zadnje verzije Logger32 in N1MM. Logger32 že nekaj časa uporabljam in je Ok. Predvsem pa je prijazno ker je v slovenščini TNX za prevod.

Imam pa naslednje nejasnosti:

Pri izvažanju ADI iz N1MM v Logger se mi ni prenesla koda za DXCC in po nekod tudi ITU zona. Mislim, da bom potem imel mogoče probleme pri urejanju diplom. Me zanima, če je kdo naletel na isto težavico in kako jo rešuje, če se jo seveda sploh splača reševati ?

Pri Logger-ju CW Machine me zanima ali uporabim rubriko WinKey1 ali rubriko programska oprema za povezavo na izhod CW tasterja oziroma vhod CW na postaji. Nikakor mi ne uspe narediti te povezave oziroma nastavitev. Imam RS232 izhod seveda in vse ostalo, ki deluje normalno v N1MM in v VHFC recimo brez problema.

Pri rubriki programska oprema mi dela na zvočnik PC vse zelo lepo, noče pa mi se povezati na postajo. COM port prepozna. HM ne vem mogoče kakšna sugestija ?

TNX v naprej in 73 de S59KM !
Član Radiokluba Cirkulane S59DDR - S59H - S55TVC
http://www.cirkulane.hamradio.si
Uporabniški avatar
S59KM
 
Prispevkov: 192
Pridružen: 19 Nov 2007, 08:50
Kraj: Cirkulane

Re: Logge32, N1MM nekaj malih vprašanj ?

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 21 Jun 2009, 07:46

S59KM

Glede CW mašine ne bi smelo biti problema. Sicer nisi navedel, kakšno postajo uporabljaš, ali uporabljaš kak vmesnik... ter kako imaš postajo priključeno z CAT, oziroma CI-V komando. Vsekakor, če imaš postajo povezano z računalnikom za CAT, ali CI-V komande, moraš povezati računalnik z dvema portoma (npr. COM1 in COM2), tako da preko enega delujejo CAT komande, preko drugega pa CW in tudi digitalni načini dela. Pri nastavitvah v zavihku POSTAVI, odkljukaj PROGRAMSKA OPREMA in nastavi CW taster. Pri nastavitvah tasterja, v mojem primeru imam v koloni petih okenc odklukano prvo in peto (PTT in serial port). Com port pa mora biti drugačen kot ga uporablja postaja, ostalo pa po občutku. V kolikor ti vseeno ne bi šlo, ob tem da imaš vse ostalo v redu, ti lahko pošljem moj nastavitveni fail CW.ini.

LP Zdravko S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

Re: Logge32, N1MM nekaj malih vprašanj ?

OdgovorNapisal/-a S59KM » 22 Jun 2009, 10:12

Zdravo !

Imam FT-857. Nimam CAT povezave, še nimam vseh zadev, majnkajo kabli ipd... Imam samo iz RS232, ki je priključen na USB vhod od prenosnika, preko tranzistorja (uredil S51M - TNX Bruno) na vhod od tasterja na postaji. Tak, da sumim, da v programu ne znam nekaj nastaviti. Se priporočam za sliko če je možno ?

73 de S59KM !
Član Radiokluba Cirkulane S59DDR - S59H - S55TVC
http://www.cirkulane.hamradio.si
Uporabniški avatar
S59KM
 
Prispevkov: 192
Pridružen: 19 Nov 2007, 08:50
Kraj: Cirkulane

Re: Logge32, N1MM nekaj malih vprašanj ?

OdgovorNapisal/-a S51DU » 29 Jun 2009, 23:08

Hm...., če ne bom kaj zaštrikal. RS 232 ti krmili postajo, drugi RS 232 ali USB pa modem kakršne je opisal npr Sandi S54S. Preko njega so krmiljeni CW in audio signali. Prav tukaj se moramo odločiti, kaj je bolj praktično. Namreč, da če tehnika zataji, še vedno lahko vskočimo z originalnim mikrofonom ali tasterjem, kar je odvisno od izvedbe postaj. Npr TS-480 nam omogoča, da je njegov mikrofon dominanten, če bomo na njem stisnili PTT....isto je z elektroncem. Vsaj jaz imam tako. Nekatere povezave so bolj posrečene mimo PC-ja. Naprimer slušalke iz postaje..., ker iz PC- ja jemljemo digitalni audio signal, ki gre na modem...oziroma drugi del gre iz postaje na modem in v PC in nam preostane le ta....

73! Dubi
S51DU
 
Prispevkov: 185
Pridružen: 16 Sep 2003, 13:15
Kraj: RUŠE

Re: Logge32, N1MM nekaj malih vprašanj ?

OdgovorNapisal/-a s55z » 30 Jun 2009, 09:12

Kaj pa vem. Jaz sem bil dolgo časa zagovornik uporabe PCja 100%. Tako sem uporabljal cenene Canyon mikrofon/slušalke kombinacije s priklopom direktno na zvočno kartico PCja (Mic in slušalke), preko drugih dveh portov (Line-out in Line-in) pa sem povezal avdio na postajo preko S54S vmesnika. Na postaji sem uporabljal različne porte... Univerzalni na zadnji strani, ki ima tako vhode hot izhode, port za DVS, digi port, ali pa enostavno mikrofonski vhod in izhod za slušalke. Ta možnost je bila še najboljša, ker sem na ta način lahko uporabljal postajin mic gain (na PCju le grobo nastaviš izhodni nivo) in obenem na izhodu za slušalke slišiš prav vse signale, ki jih lahko daje od sebe postaja (npr. CW monitor, razne signale postaje, itd .... paziti moraš le, da ne vključiš avdio monitorja, saj potem cel sistem zaniha). Na ta način slišiš v slušalkah tako lasten govor iz mikrofona, govor PC papige, sprejeti signal iz postaje, CW moitor in vse zvočne signale postaje. Slišiš seveda tudi vse signale RTTY, PSK, pa generirane signale iz WSJT programov, itd, obenem pa lahko takoj posnameš in uporabiš nova sporočila za npr. papigo.

Ja. Isti vmesnik istočasno uporabiš tudi za CAT (CIV ali karkoli že imaš, čeprav včasih tega ne dovoljujej postaja ali uporabljeni softver) na istem COM portu (USB v primeru, da uporabljaš S54S vmesnik, oziroma microHam USB interface (ki zna uporbljati celo več virtualnih COM kanalov preko enega USB porta))

To je bilo vse krasno, dokler sem uporabljal PC slušalke in mic, ko pa sem nabavil pregrešno drago Hail Pro kombinacijo, je bil mic povsem neuporaben na PC vhodu, saj s svojimi nekaj mV in dinamičnim mikrofonom nikakor ni spravil od sebe zadostnega nivoja, da bi bil signal sprejemljiv, istočasno pa so dokaj nizkoohmske slušalke tako obremenile izhod, da se ni dalo dovolj glasno slišati sprejemnika. Edina možnost je direkten priklop preko mic vhoda postaje (posebnega ojačevalnika za PC se mi pa tudi ni dalo razvijati, hi) in slušalk na izhod za slušalke. Seveda pa mora v tem primeru postaja imeti monitor za spremljanje oddaje, sicer ne moreš nadzorovati oddaj, ki jih generira PC. Tudi avdio povezava postaja/PC mora biti v tem primeru obvezno preko univerzalnih portov postaje (razni ACC, digi, itd porti), saj je mic vhod zaseden. Jasno, da pa je v tem primeru modulacija najlepša in najbolj naravna, pač odvisno od mikrofonskega vložka, ki ga uporabljaš (Pro ima vgrajena dva in ju lahko pretikaš)... Za snemanje sporočil na PC, pa pač potrebuješ še pc mic (ponavadi kondenzatorski, ki daje visoke nivoje in ima HiFi karakteristiko, torej širok frekvenčni razpon, hi)...

Skratka. Način povezave PC/postaje ni en sam, načinov je toliko, kolikor različne opreme, ki ima vsaka svoje zahteve, uporabljaš...

Lep dan želim...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron