MixW2 in DXLab aplikacije

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

OdgovorNapisal/-a s57x » 19 Maj 2007, 12:37

Skrivnost, okoli uporabe CW in INT makrojev je pojasnjena! Nič revolucionarnega; pravilo, ki sem ga leta spoštoval - to je, ne nalagaj zadnje verzije pa ti bo lepo, tokrat ne velja.

Hvala Arpiju za vso korespondenco, ki sva jo imela preko ZS, hvala Tomiju, S57AU, za nasvet, naj poskusim še z 2,18.

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a S58F » 24 Maj 2007, 15:31

S51AY napisal/-a:MixW je res zanimiv program. Meni dela vse v redu, kot mora ! Sem pa občasno med konfiguriranjem imel enake probleme, kot Jurij. Že vrstni red ukazov v makroju včasih popravi zadeve. Kritično je predvsem tisto pošiljanje iz polja v polje, to ga včasih malo zmede. Zgodilo se mi je tudi to, da sem pri navidez dobri konfiguraciji vnesel v Call polje dvojni Call, pa je po pritisku na Enter pravilno odtipkal QSO B4 message, potem pa nadaljeval z dajanjem raporta... Vse skupaj me še najbolj spominja na asinhrono programiranje PLC-jev (full multitask), ko se lahko v programu izvede vse, kar izpolnjuje pogoje, ne glede na to, v katerem delu programa se nahaja (ni koračnih pogojev... to je "veselica").
Torej igračkanje z makroji, po predpostavki, da hardware dela v redu. Morda pa zafrkava tudi kakšna malenkost pri kateri od mnogih nastavitev.




Hi, Jurij,Arpi in ostali...

Imam vpršanje glede MIXW loga - predusem za poznavalce
Ker se bliža CQ WPX CW bi rad letos pozkusil delati z MixW ..sicer do sedaj sem uporabljal za vse Ctest N1MM (predusem SSB)

Zanima me predusem sledeče..
Danes sem poizkusil veckrat nastavit CW hitrost - mogoce pozna kdo pravo zaporedje - pa mi nikakor ni uspelo (hi)
<CALL> UR <WPM:n> <WPM:+n> 5NN <WPM:-n> <WPM:n> ..itd - nekaj takega??

Recimo program mi oddaja cirka + 23WPM ko pride do 5NN bi rad povečal hitrost na + 30 WPM pri zaporedni številki se bi hitrost znižala na prvotnih 25 WPM (kar precej OM uporablja to nastavitev..)

Sicer verjetno ne bom skoraj nič pridobil na času - toda vseno me zanima ali je kdo uporabil te nastavitve.
Prosim za kopijo EXCH "macro-ta" :wink:

CU WPX de S58F
"LIFE IS TO SHORT TO BE QRP"
EX-S57LWE
Uporabniški avatar
S58F
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 14 Mar 2003, 22:24
Kraj: GOČE-VIPAVA

OdgovorNapisal/-a s57x » 24 Maj 2007, 18:03

Pred časom je Nick napisal:

Every instance of <RSTS> in macros was replaced by <QRSTS> and
QRSTS macro was defined as
~^~^<RSTS>~v~v
This lets 5NN to be transmitted faster.

I'll tell more if anybody is interested.


Nikoli se nisem pozabaval s tem.


73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a S51AY » 24 Maj 2007, 21:44

...
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Prejšnja

Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost