Problem v Winlog32

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

Problem v Winlog32

OdgovorNapisal/-a S56VGL » 04 Jun 2006, 21:47

Danes sem v programu odkril napako,ki je ne znam popraviti.
Namreč ko sem dajal postaje v DXCC listo,sem odkril da v DXCC program ne razloči frekvence 1.8mhz in 18mhz,ampak da postaje pod 18mhz oz priznava samo kot 18mhz,tako je tudi pri 3.5mhz pokaže kot 35mhz,v logu mi je dal postajo,ki je bila narejena na 145mhz fm in tako tudi dana v log,dal pod 144mhz fm.V options settings imam vnešene frekvence 1.8,3.5,18, ostale frekvence so ok.
Recimo sem delal postajo iz nemčije na 18mhz in mi jo je dal še pod 1.8mhz v graf DXCC band map,kjer nimam še nobene postaje narejene.
Če je kdo imel iste težave in zadevo rešil,bi bil zelo hvaležen pomoči,mogoče nas je već,ki imamo ta problem.
Lep pozdrav.
73 de LUKA,S56VGL,locator JN76FC
Tel.preko e-mail ali ZS.
Član Radiokluba S53APR
S56VGL
 
Prispevkov: 451
Pridružen: 11 Jul 2003, 12:58
Kraj: Rezke Dragarjeve 1,Ljubljana,JN76FC

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 05 Jun 2006, 10:23

Luka Zdravo!

Pred leti sem sam opazil to težavo in jo tudi tedaj uspešno rešil. Sicer že nekaj časa uporabljam LOGGER32.

Kolikor se še spominjam, moraš popraviti dve nastavitvi.
Pojdi v SETING pod Page viev v Frequence format natavi Select format na #.000.

Druga nastavitev pa je kar v WINLOG.INI v koloni Band naj bosta banda vpisana na sledeči način:
1,8
3,5
Tako bosta tudi prikazovana v band okenčku, ki je namenjen za avtomatsko ali ročno vpisovanje podatkov o zvezi.
Če imaš postajo povezano z računalnikom in programom, pa se avtomatsko vpisujejo nekateri podatki direktno iz postaje v log, med njimi tudi točna frekvenca opravljene zveze in ne več band.

GL 73 de Zdravko S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

Winlog

OdgovorNapisal/-a S56VGL » 05 Jun 2006, 17:06

Hvala za pomoč in zadeva deluje.
Zanima me pa še naslednje,ali je možno kako naštimati da bi namesto navadne ničle imel prekrižano,ker me to moti,ker morem orenk pogledati ali je nič ali O.
73 de LUKA,S56VGL,locator JN76FC
Tel.preko e-mail ali ZS.
Član Radiokluba S53APR
S56VGL
 
Prispevkov: 451
Pridružen: 11 Jul 2003, 12:58
Kraj: Rezke Dragarjeve 1,Ljubljana,JN76FC

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 06 Jun 2006, 09:08

Luka Zdravo!

FONTI - prečrtana ničla v WINLOG32

Programa nimam instaliranega, mislim pa da bi se dalo zadevo reševati na dva načina:

Poizkusi v računalniku zamenjati System font z enim izmed naslednjih fontov (prečrtana ničla):
T93Y
K9YY_C1
K9YY_C2
K9YY_C3
Slashed Zero Ariel
Mislim, da v tem primeru boš določil enega izmed navedenih fontov kot sistemski font in ga bo računalnik uporabljal tudi v drugih programih, če ti to ustreza.
Fonte poišči po internetu, sicer ti jih lahko pošljem.

Druga možnost pa je le delna, namreč pri tej menjavi fontov gre le za izpisovanje QSL kartic. Torej v WINLOG.INI v koloni QSLLABELS, pri QSL_Font name1= in QSL_Font name2= zamenjaj font z zgoraj navedenimi.

Luka veliko raznih prilagoditev in sprememb v tem programu in tudi drugih radioamaterskih programih si lahko sam nastavljaš v INI logu. Torej poiskat INI log in eksprimentirati, mnoge rešitve se ponujajo kar v domačem računalniku in internetu.

Veliko uspehov!

GL 73 de Zdravko S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a S56VGL » 07 Jun 2006, 19:10

Imam še en probleme.Namreč ko pišem zvezo v log mi pri remark vrže nazaj na začetek namesto,da bi nadaljeval do end potrditve,tako,da morem potem nazaj na ta znak in vnesti za user,QSL in or out posebej.
-ko me vrže nazaj na callsign gre vse od začetka.Prej mi to ni delal,zgleda sem kaj aktiviral,že vnaprej hvala za odgovor.
Lep pozdrav.
73 de LUKA,S56VGL,locator JN76FC
Tel.preko e-mail ali ZS.
Član Radiokluba S53APR
S56VGL
 
Prispevkov: 451
Pridružen: 11 Jul 2003, 12:58
Kraj: Rezke Dragarjeve 1,Ljubljana,JN76FC

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 07 Jun 2006, 20:17

Luka zdravo!

Stvar je zelo enostavna, po vpisnih poljih se naprej pomikaj z tipko TAB, stvar preizkušeno deluje, ko prideš na END, daš ENTER in spet skoči kurzor v prvo vpisno polje - CALL, za vpis naslednje zveze.
Podatke v polja kot so BAND, MODE in PWR pa prenašaš z smernimi tipkami, če ti to avtomatsko ni že prenešeno iz postaje.

Sicer, če nisi vešč nastavitvam, ki so obsežne, saj gre za razne module kot so RIG Control, WINKEY, DXCLUSTER, LOCKUP, BEACON, SOLAR, E-QSL, LOTW, QSL_PRINT, RECORDER... je najbolje, da si dobiš od nekoga preizkušene nastavitve v obliki WINLOG.INI, pač od tistega ki mu vse nastavitve lepo delujejo.


GL 73 de Zdravko S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov