Echolink težave

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

Echolink težave

OdgovorNapisal/-a S52DK » 12 Feb 2006, 13:53

Hoj!

Naletel sem na težavo in je ne morem nikakor rešiti. Po načrtu S51KQ sem izdelal vmesnik za Echolink, ki dela, vendar pa ne morem nikakor zadeve pognati brez delujoče internetne povezave. Doma imam vzpostavljeno brezžično omrežje z Digitusovim usmerjevalnikom DN-7012. Iz PC, ki je s kablom povezan na usmerjevalnik mi Echolink normalno deluje v režimu Single User. Na oddaljenem PC delam v režimu Sysop vendar pa mi zadeva deluje samo enosmerno. Podatki o razpoložljivih postajah, linkih itd. so na voljo, vendar ko se želim konektirati, mi povezava ne vrača kontrolnih paketkov. Prav tako sem poizkušal že vse mogoče, od tega, da sem izklopil požarni zid v WIN XP SP1 okolju, obenem sem izklopil požarni zid na protivirusnem programu, v usmerjevalniku v
Forwarding Rules
sem v Virtual Server nastavil vrata za prehod 5198, 5199 ter 5200. Prav tako sem v Special AP nastavil trigger za incoming ports, oboje na 5198.

Vse neuspešno. Verjetno obstaja nekakšna finta, ki je ne poznam. Še to. Na spletni strani Echolinka je na razpolago programček za pomoč pri odkrivanju napak povezave za to aplikacijo. Ko jo štartam se izpiše naslednje:

UDP test (5198) receive failed (10060).

Moram reči še to, da iz navedenega brezžično povezanega računalnika internetni dostop deluje v redu.

Hvala za pomoč.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

OdgovorNapisal/-a s53sx » 12 Feb 2006, 14:01

Hoj

Meni je ta isti program napisal enako, dokler nisem pri providerju
zahteval naj mi tudi on odpre incoming za oba UDP porta...torej
pri meni je bila vzrok zapora porta pri providerju :(
73 de Joze, s53sx
Uporabniški avatar
s53sx
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: there

OdgovorNapisal/-a S52DK » 12 Feb 2006, 15:29

Hoj!

Jože, najlepša hvala za nasvet. Bom vsekakor poizkusil priti do dna tudi tako, da bom poiskal odgovor pri mojem internetnem operaterju. Vendar me vseeno žre, saj iz PC, ki je direktno s kablom povezan na usmerjevalnik stvar deluje, iz PC, ki pa je povezan brezžično pa samo enosmerno. Oba PC pa uporabljata isti prehod, isto IP številko, le spojno pot imata različno. Zanimivo. Mogoče mi lahko še kdo ponudi kakšen nasvet?
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

OdgovorNapisal/-a s51zg » 12 Feb 2006, 21:35

Pozdrav Robi,

čudno, da ti zadeva ne špila. Upam, da imas v virtual serverju pravilno nastavljene protokole, 5200-TCP, 5198 in 5199 UDP in, da nisi pozabil vključiti zadeva (.enable)..HI. To zadnje je bilo mišljeno bolj pod HI. Se pa nikdar neve...?!

lp Janez/S51ZG
s51zg
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Jan 2004, 11:59
Kraj: Srednje brdo, JN76BC

OdgovorNapisal/-a S52DK » 12 Feb 2006, 22:44

Hoj!

Janez, hvala za pomoč. Vendar zadeva še vedno ne deluje. Vse naj bi bilo tako kot mora biti. Žica deluje normalno, brezžično pa ne gre in ne gre. V usmerjevalniku se pri virtualnem strežniku ne da nastaviti nič razen številk vrat. To sem nastavil in je stanje kot je. Po mojem je nekaj narobe pri nastavitvah protokolov ali pa se mogoče motim.
Ima še kdo kakšno idejo?
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

OdgovorNapisal/-a S56CT » 14 Feb 2006, 06:45

Robi pozdravljen!

1. Ali imaš radijski link registriran posebej, imaš zanj svojo node številko, ali uporabljaš isti node kot za single user-ja? Če uporabljaš isti node in samo v programu spreminjaš single user in sysop režim ter klicnemu znaku dodajaš končnico -L je možno, da te echolink server s to končnico (-L) ne prepozna.

2. Si na prvem računalniku, pred tem, ko si na drugem vklopil echolink prehod izklopil program echolink z režimom single user, ker namreč dva različna noda npr. S52DK in S52DK-L prek enega zunanjenga IP-ja istočasno ne delujeta?

3. Če PC na katerem imaš postavljen link prehod, s kablom priključiš na usmerjevalnik ali potem deluje? Če zadeva priključena direktno na usmerjevalnik deluje potem se očitno res zatika nekje pri wireless povezavi. Poskusi dodeliti PC-ju, ki ga imaš na brezžični povezavi statičen IP.

4. Glede na to, da ti režim single user deluje nima smisla, da napako iščeš pri providerju, saj oba režima za delovanje uporabljata iste porte.

Upam, da ti bo link uspelo zagnati, saj je vsak radijski prehod v echolink mrežo več kot dobrodošel, vsaj zame.

73 & GL de S56CT-Tilen
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s56zab » 14 Feb 2006, 21:09

Pozdravljen Robi,

odgovor je na Echolinkovi strani:

I have two computers on a home network, that share a connection to the Internet. Can I run EchoLink on both computers at the same time?

No. Because each EchoLink station must have a different Internet address, it is not possible to run EchoLink on two or more computers that share a common "public" address, even under different callsigns.

Some cable-modem and DSL providers, however, offer the option of multiple IP addresses sharing the same Internet connection.


Sam sicer experimentiram z switching nodes, ampak za sedaj je rezultat bolj kilav. Ce mi bo uspelo kaj pogruntat, ti sporocim.

Obstaja pa tudi varianta crosslinka med Echolinkom in E-qso, podrobnosti bos nasel na E-qso strani.

Pozdrav
Andrej
s56zab
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 09 Jul 2004, 22:03

OdgovorNapisal/-a S52DK » 15 Feb 2006, 22:09

Tilen in Andrej,

hvala vama za za pomoč. Sicer zadevi še nisem prišel do dna, kajti trenutno me malo baše čas. Vendarle moram povedati, da imam za single user en node ID (to je na PC, ki je žično povezan z usmerjevalnikom) in na PC, kjer je link, drugo številke povezave. Po vsej verjetnosti je vzrok v usmerjevalniku oziroma v PC, kjer dela link. Moram poudariti, da mi je na začetku stvar že delovala. Bom pa čez vikend poizkusil povezati PC z linkom žično na usmerjevalnik, da vidim, če bo potem delovalo vse OK. O ugotovitvah bom poročal na tem forumu.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

OdgovorNapisal/-a S52DK » 19 Feb 2006, 21:21

Hoj!

Zadeva sedaj deluje. Forwarding sem naredil samo za Echolink PC. Ostalim PC sem zaprl vrata 5198 in 5199.

Vsem še enkrat hvala za nesebično pomoč.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

OdgovorNapisal/-a s56zab » 19 Feb 2006, 22:49

Hojla Robi!

Popoldne, ko sem se vracal s hriba (S55YZV), sem te slisal, ko si klical preko Echolinka. Javil sem se ti iz mobila, ti pa me ocitno nisi slisal.
Preveri, ce stvar deluje obojestransko. Tudi pri pregledu in poslusanju loga 21:58:48 je samo tvoj poziv.

Pozdrav
Andrej
s56zab
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 09 Jul 2004, 22:03

OdgovorNapisal/-a S52DK » 21 Feb 2006, 21:18

Hoj!

Krivec, zakaj ni bilo zveze je verjetno internetna povezava. To se še vedno dogaja, bom pa poiskusil ugotoviti kaj je narobe. Namreč kar nekaj paketkov se izgubi.

Andrej, hvala za opozorilo.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

OdgovorNapisal/-a S56CT » 22 Feb 2006, 10:08

Hello!

Da se ne zezaš s povezavo na druge repetitorje in iščeš korespondenta za raport, obstaja echotest server (node:9999), najdeš ga pod conferences. Deluje na principu papagaja in ti pomaga pri nastavitvi audia v obeh smereh.

Tudi sam sem se ti že večkrat oglašal na S55VCE in S55UTR, vendar neuspešno.

73 & GL de S56CT-Tilen
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a S56CT » 07 Mar 2006, 05:40

Robi kako kaj napreduje odpiranje portov? Ne boš verjel, tudi sam sem naletel na isti problem. :oops: Ožičena povezava prek Linksys WRT54G deluje b.p., wireless pa nikakor ne. :evil:

Je pa zanimivo, da port 5200 TCP, ki sem ga prav tako vpisal normalno odpre, samo 5198 UDP noče. Kje je caka ne vem?!

Seveda sem glede omenjenga zaslišal tudi informatika v službi, ki je kar zmajeval z glavo glede Linksysa. Tudi sam pravi, da velikokrat, kljub nastavitvam določenih portov ne odpre, sedaj čaka na nov firmware.

73, Tilen

P.S.: Na groups.yahoo/echolink sem tudi zasledil že več omenjenih težav z usmerjevalniki. Eden izmed Linksys WRT54G uporabnikov navaja dodelitev statičnega IP računalnikom v mreži kot rešitev problema. To je še edina stvar, ki jo imam namen preizkusiti. Še sreča, da je Linksys izposojen. :D
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a S56CT » 09 Mar 2006, 11:05

Tako pa ga imamo krivca! Usmerjevalnik Linksys WRT54G odpre porte potrebne za echolink samo za prvi IP v lokalni mreži, kljub temu, da imaš v tabeli možnost vpisati porte tudi za naslednje IP-je v mreži.
Po dodelitvi prvega IP-ja PC-ju z wireless povezavo mi sedaj zadeva deluje, noče pa na ožičenem, saj ta sedaj uporablja drugi IP (v mreži imam samo 2 računalnika). Očitno je res težava v firmware-u routerja. Bo treba poizkusit kakšen drug usmerjevalnik, počakat na popravke ali izklopiti požarni zid, kar mi pa ni najbolj všeč. Lahko se tudi vsakič spremeni nastavitve v routerju, ko hočeš dostopat do echolinka z drugega PC v mreži, če imaš vklopljen DHCP pa najprej prižgeš tisti PC na katerem imaš namen uporabljati echolink (DHCP bo tako dodelil prvi IP prvemu prijavljenemu v mrežo).

73, Tilen

P.S.: Preizkus je bil opravljen z dvema usmerjevalnikoma WRT54G.
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov