Logger32

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

Logger32

OdgovorNapisal/-a S57S » 14 Sep 2005, 14:40

Pozdrav!

Naložil sem si Logger32, loging program, verzijo 2.4. Zanima me, ali še kdo
uporablja ta odličen program in ga vljudno prosim, da me pomejla na:

aleksander.zagar@rzs-hm.si

Kakšne so kaj vaše izkušnje?, pa napišite kar tukaj. Verjetno bo zanimalo še
koga.

73, Aleksander, S57S

ps. Program je FREE in je zelo obsežen, saj samo HELP datoteka zaobsega
426, na A4 papir sprintanih strani!
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Logger 32

OdgovorNapisal/-a s54m » 14 Sep 2005, 15:23

Živijo Sandi,

jaz sicer ne uporabljam Logger32 (ampak Winlog32, ker ima 70 MHz!), zelo intenzivno že par let pa ga uporablja moj sosed Tone S58AA.

Lahko ga pokličeš na 02-5811123 .

73 de Maki S54M
Uporabniški avatar
s54m
 
Prispevkov: 72
Pridružen: 25 Apr 2002, 12:08
Kraj: JN64WU

OdgovorNapisal/-a S57S » 21 Dec 2005, 09:14

73!

Božiček je pravkar prinesel povsem novo verzijo - 2.6.0.

http://www.kc4elo.com


X-MASS, de S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a S50DX » 21 Dec 2005, 09:41

Je kaj novega... Tako na oko?

Mislim, da ga še imam nekje instaliranega,
samo se nekako nisem mogel navaditi na obliko... :(

Bye
A. 8)
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a S50U » 21 Dec 2005, 11:39

S50DX napisal/-a:Je kaj novega... Tako na oko?


Ponavadi vse to piše v changes.txt 8) CUL, Danilo S50U

Changes since ver 2.5.0 as of 9 Dec 05
=====================================

1) The centre cell used for Sunrise/Sunset in the upper of the lower status bars, had a right click menu and you could paste data into that cell. Bug cleared

2) Modified the URL for NOAA information to "http://www.sel.noaa.gov/ftpdir/latest/wwv.txt"

3) The code to prevent the antenna direction indicator being shown on the Miller projection maps only worked for the ARSWIN and not a DSU-1 ... Bug cleared

4) Support for the DXCC Challenge. See new Menu option under AWARDS.

5) Previously there was a minor problem with the compass display on the Tracking Window where the text (000, 015, 030, 045, etc) was a couple degrees out of alignment. This problem should be corrected (you'll need to re-create the maps to see the corrected display). Also, compass now marked every 5 degrees.

6) The MMVARI engine has been integrated into Logger32.

a) The notch is turned On/Off by clicking on the menu item.

b) Right click on the Waterfall/Spectrum action has changed -

i) If Net is On, it works like the $align$ Macro, and centers the signal.

ii) If Net is Off, The TX offset is put on that frequency.

iii) If TX offset freq is showing, click Net to On, and you will be transceive.

c) The $align$ macro only works if Net is On. The Macro list has been expanded to cater for the new modes/facilities.

7) Telnet/Cluster TALK and ANNOUNCE messages can now be saved to a log file. See new menu options, select the MESSAGES Tab of the Cluster Window. Right click on either the TALK or ANNOUNCE pane. Files used for logging are TalkMessages.txt and AnnounceMessages.txt in the default Logger32 directory. No facility is provided to open/read these files from within Logger32, It is suggest that the user create a desktop shortcut for this purpose.

8 ) Previous equal sign entries for a given call did NOT show up in the Previous QSOs window when entered in the Log Entry window Callsign field.

9) DX Spots from a SH/DX/xx xxx command are now shown in chronological order.

10) Previously DX Spots from a SH/DX/xx command were not checked for duplicate spots. From this version, DX Spots from a SH/DX/xx command will only show in the DX Spot Window if the Show SH/DX/xx option is enabled and the DX Spots returned are not already in the DX Spot Window.

11) Included the capability of NOT showing DX Spots from a SH/DX/xx command in the DX Spot Window ( for those who want to collect the info in the telnet window but not have the information mess up the dxspot list.)... See new menu option - Right click on the DX Spot Window and mouseover SETUP

12) Corrected a bug found in the QSO reporting in the upper of the lower status bars [bug correction]

13) Users can now enter a 6 figure gridsquare reference to set up "my QTH Lat/Long".

14) Previous QSOs Window is now activated when ADDing QSOs.

15) The MMVARI sound card sample rate uses the default 11025Hz. For those with slow PCs, this is too high, and they need to run the sample rate at (say) 6000Hz. For those with fancy new radios that have optical interfaces, they need a sample rate of 48000Hz. In this version, the sound card sample frequency can be set to other than the default 11025Hz by editing the Logger32 INI section [MMVARI] and adding the line "MMVARI Sample Frequency=xxxxxx" (where xxxxx is the frequency).

Example:

[MMVARI]
MMVARI Sample Frequency=48000

16) Bug fixed in the Band Map window. Previously when the Band Map is fully populated, the automatic selection of showing the newer spots (and discarding the older spots) did not work reliably.
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

OdgovorNapisal/-a S57S » 21 Dec 2005, 13:00

Živ Alex & ostali uporabniki Loggerja32 in tisti, ki to še niste, pa morda še boste.

Tudi mene program najprej ni pritegnil, mi je pa bilo všeč, da imajo odprt forum, kjer
lahko konstruktivno sodeluješ. Toda določeni ''dežurni'' so mi hitro pokvarili prvi vtis.
Ko so ljudje spraševali za napotke glede uporabe in če vprašanja niso bila preveč
začetniška, je še nekako šlo. Dobili so (dobili smo) hitre odgovore. Ko so bila vprašanja namenjena izboljšavam, pa se je nekako vse klavrno končalo. V stilu, češ, to je zastonjski program in če ti kaj ni všeč, pa pejd drugam... Nekaj v tem duhu. Tudi sam sem takoj napisal, za določen predel programa, ki se nanaša na vnašanje POST TIME zvez, nekaj predlogov, a sem bil potisnjen v kot. Odgovor ki je prišel se je glasil, nekako takole: ''Dvomim, da bo avtor to storil ...'' in '' Ali zate obstoječe okence za vnos ni dobro?''
Človek si seveda takoj reče, čemu torej neki forumi, če pa je potem ''feed-back'' takšen.
Zanimivo je bilo predvsem to, da se sam avtor skoraj nikoli ni javil.

Ker pa so mi bile mnoge stvari v programu všeč, sem raje stisnil zobe in odločitev je bila, da vseeno ostanem pri Loggerju. Forum je živel naprej in nekega dne so se začeli
pogovarjati o zemljepisnih širinah in dolžinah in nekih minus predznakih, ki jih je potrebno vpisati, da programu dopoveš, kje se sploh nahajaš. Iz tega so malodane razvili celo
GPS znanost in tedaj mi je spet počil film in sem jim napisal, zakaj ne skonfigurirajo vnosnega polja, ki bi za lokacijo postaje znal pobrati vpisan WW UL Lokator. Ne bi sedaj o tem, da sem dobil od glavnega ''dežurnega'' takoj spet zaušnico, z nepoznavalskim:
''Kaj pa je to Lokator? ...

Da malo skrajšam : izredno sem vesel, da sta točki 13. in 14. (iz zgoraj napisanih novitet) sedaj tudi del tega odličnega programa. Avtor seveda, kot ponavadi o tem ni diskutiral na forumu, se pa vidi, da BERE!

Že od samega začetka pa sem si želel izvedeti, kdo je K4CY. Slučajno sem zasledil,
da je to Bob, ex 9K2ZZ, katerega vsi, ki nismo čisti novinci še kako dobro poznamo s KV bandov. Končno se je dvignila tudi ta zavesa. Verjamem, da ima program Logger32, z Bobom, kot avtorjem, ogromne možnosti, da se razvije v res vseuporaben radioamaterski LOG program, ki bo imel v prihodnosti na tisoče uporabnikov.

Toda, kot v življenju, vsake oči imajo svojega malarja. Moje v tem vidijo potencial.
Potencial, ki je poleg ostalega celo zastonj!

73, Aleksander, S57S

ps.

Ali se bi dalo ustvariti kakšno listo, v stilu ankete, kamor bi se tule lahko vpisali
tisti, ki Logger32 uporabljamo? Z namenom, da si ob vprašanjih prvo pomagamo v
domačih logih.
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a S57S » 18 Apr 2006, 14:07

Izšla je nova verzija Loggerja32, ver. 2.7.0.

Potegnete jo lahko iz lokacije:

http://www.logger32.net

Za nove uporabnike je v velikosti približno 14 MB, za ''upgrade'' iz
2.6 na 2.7.0 pa cca 8 Mega.

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a S57S » 02 Okt 2006, 12:04

Dočakali smo novo verzijo 2.8.0
Nahaja se, kot ponavadi - tukaj:

http://www.logger32.net/program.html

V testiranju je tudi že bodoča verzija, ki bo uporabljala prenovljeni
novi ADIF in bo v kratkem na voljo. Predlagam predhodno namestitev
verzije 2.8.0, saj je z Loggerjem32 najmanj ''težav'', če se
sproti ''UPgrate-ira'' iz verzije v verzijo. Slovenskih DDL-ov za
2.8.0 še ni na spletu.

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a S50DX » 02 Okt 2006, 13:25

Juh...

Nekaj dni nazaj sem se igral z Loggerjem in uvažal loge za star in nov klicni znak.
Nisem pa našel kje opcije, da bi mu dopovedal, pod katerim znakom so bile delane veze.

Potem me je pa pri uvozu podatkov iz LoTW "zmirjal", da nisem pravi operater za tiste zveze?! :-?

Verzija je "tekoča" 2.8.0. Ali bi moral moje znake vpisati že kje v ADIF?
Imam pa 2 ADIF fileta, vsakega za svoj klicni znak.

Ima kdo kakšno idejo?

TNX 8)
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a s57al » 02 Okt 2006, 14:04

V logu spremeniš operatorja in uvoziš log.
Ko začneš z uvozom ti napiše call (tisti ki je aktiven v logu). Če ni pravi ga spremeniš v aktivnem logu in ponovno uvoziš.

LP, Ivo S57AL
s57al
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 05 Okt 2004, 06:40
Kraj: Radomlje

OdgovorNapisal/-a S50DX » 02 Okt 2006, 14:30

Juh...

Saj ravno tega ne najdem po menujih, kje se spremeni aktivni operater... :(
Bom še malo pobrskal po HELP filetu. So verjetno kje zapisali.

lpa.- 8)
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a S58L » 02 Okt 2006, 15:05

V oknu kjer imas vnos podatkov o zvezi ti piše kateri op je aktiven. Spremeni se pa tako, da pri call podatku, desni klik z miško in se ti odpre več možnosti med tem tudi change operator.

Upam, da ti je v pomoč

73 Zoran
73, Zoran
Ex. s56wtz HAMnet IRC: ropotulja.saop.si Kanal #slovenia
S58L
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 18 Avg 2003, 11:16
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a s55z » 02 Okt 2006, 16:20

Mene je spraševal po operaterju že pri uvozu ADIF datoteke. Stari logi so bili namreč v vseh mogočih programih in jih sedaj počasi uvažam v en skupen log. Ne vam pa, če se bom imel čas poukvarjati z vsemi starimi papirnimi logi :-? ...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S50DX » 02 Okt 2006, 19:24

Zoran hvala za info.

Sem našel potem v help filetu.
Očitno bo treba večkrat pogledati tudi v F1 :lol:

Lpa.- 8)
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a S57S » 10 Okt 2006, 10:47

Zunaj je že verzija 3.0.0. Pazite in pazljivo preberite help datoteko,
ker je program precej spremenjen. Polde, S57U pa verjetno že
pripravlja slovenske DDL-e. Verjetno tudi ne bo odveč, da si predhodno
ustvarite Backup fajle.

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Naslednja

Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov