DX CLUSTER NA WINLOGU

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

DX CLUSTER NA WINLOGU

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 23 Avg 2005, 09:05

Spoštovani!

Trudim se zagnati DX cluster na logu Winlog32 (od G0CUZ), toda to mi ne uspe. Na računalniku imam ADSL in na logu sem preizkušal različne nastavitve, ki so na razpolago in se nanašajo na conect in host, da bi se program povezal z S50CLX.
Kdor ima izkušnje s tem, ga prosim za nasvet.

GL, 73 de Zdravko S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

ADSL spoti

OdgovorNapisal/-a Gost » 23 Avg 2005, 09:53

Zdravko pozdrav,

V vseh dosedaj pri meni uporabljenih programih za vpis zvez in tekmovalnih zvez( za Windows), zadnji trije so Logger32, RCKLOG in RCKTTY spote sprejemam tako, da pri Packet set kliknem TELNET, izberem S50CLX ali DB7SUE ali kogarkoli, kliknem CONECT. Ko me vpraša za znak, kliknem še na okence z svojim znakom . Trije kliki z miško, 3 sekunde, nobenih nastavitev itd.
Ta način uporabljam precej let, pred tem sem za spote uporabljal DX-summit.


Miro S58T
Gost
 

Re: DX CLUSTER NA WINLOGU

OdgovorNapisal/-a S50U » 23 Avg 2005, 09:56

S52RZ napisal/-a:Trudim se zagnati DX cluster na logu Winlog32 (od G0CUZ), toda to mi ne uspe.


Je vmes kakšen router z firewall, je nameščen kakšen softwarski firewall na OS ..itd ? Lahko ti telneta ne dovoli XP's SP2 popravek (ponavadi je telnet dovoljen). Preveri če je mašina ok in ti nagaja le Winlog32 program. To narediš takole. Poženi Start, Zaženi in v polje Odpri vpiši telnet nato Vredu. Sedaj se poskušaj povezati s S50CLX kjer v ukazno vrstico natipkaš open bonaparte.infrax.si 41112 in pritisneš Enter oziroma z klikom na napisani link se telnet program požene sam z pravim naslovom. Če te ne blokira kakšen od požarnih zidov bi povezava morala delovati in je problem z Winlog32 programom, kjer pa si bo potrebno pomagati z RTFM. :wink:

V primeru nerazumevajočega pisanja zgoraj mi daj ZS.

CUL Danilo, S50U
Zadnjič spremenil S50U, dne 23 Avg 2005, 21:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 23 Avg 2005, 10:39

Miro in Danilo Zdravo!

Hvala, za hitre namige.
Poizkušal sem na istem računalniku tudi z programom LOGGER in se brez problemov konektiram na S50CLX.
Torej mislim, da ni problem na računalniku, verjetno ima program WINLOG32 svoje "zvijače", kar pa v Helpu ni podrobno opisano.
Verjetno se je kdo že ukvarjal s konektiranjem navedenega programa na dx cluster in bi mi bile njegove izkušnje dobrodošle.

73 de Zdravko
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

Re: DX CLUSTER NA WINLOGU

OdgovorNapisal/-a S50U » 23 Avg 2005, 22:43

S52RZ napisal/-a:Trudim se zagnati DX cluster na logu Winlog32 (od G0CUZ), toda to mi ne uspe.


Zdravko
na hitro sem dodal Winlog32 in zadeva deluje brez problemov sam sem preiskušal povezavo z WLNet programom kateri je v sklopu WinLog32, obstaja pa tudi možnost poganjanja zunanjih programov za cluster kot so WinPack, DXTelnet, AGWPe. Avtorja WinLog32 Colin-a, G0CUZ sem prosil naj doda S50CLX v listo clustrov za naslednji upgrade kar je tudi že potrdil. Kako dodati povezavo do S50CLX v WinLog32 bazo clustrov ?

V zavihku Database izbereš DXCLUSTER, Edit in v oknu WLNet izbereš Site Manager zavihek kjer klikneš na zadnje polje katero je prazno v Site vpišeš S50CLX v address bonaparte.infrax.si v polje Port gre 41112 ostalo dopišeš po željah, LoginPass ne potrebuješ. Z dvoklikom na sivo polje pred S50CLX izbereš nov cluster (izbiro ti kaže puščica) in z Vredu le to potrdiš. Klikneš na Disconnect in Close Socet če imaš že povezavo na kateri drug cluster ter z tipko Connect poženeš klicanje S50CLX DXClustra. Z klikom na Site Manager v WLNet oknu preklapljaš med oknom za dxcluster in bazo telnet dxclustrov, ki jo lahko urejaš, spote program lovi posebej.

Verzija programa v kateri sem zgornje preiskušal je v2.837, če bi po vsem zapisanem še bile težave mi daj ZS. :wink:

CUL Danilo, S50U
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

OdgovorNapisal/-a S52RZ » 24 Avg 2005, 09:09

Spoštovani!

Problem je rešen s pomočjo Danilota S50U in brez njegove pomoči verjetno nebi mi uspelo.

Danilotu se posebej zahvaljujem za njegova prizadevanja in pomoč.
Doživet je še eden svetelih primerov radiamaterske solidarnosti.

Lep pozdrav!

GL, 73 de Zdravko S52RZ
Uporabniški avatar
S52RZ
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 27 Feb 2004, 21:06
Kraj: Sežana

Uvoz datotek v Winlog

OdgovorNapisal/-a S56EPN » 01 Sep 2005, 19:01

Zanima me kako sedaj spravim nazaj back up datoteko v winlog, po novi inštalaciji xp-jev???? Tam kjer je oznaka LOAD mi skozi utripa rdeče polje, če pa dam tam opcijo change /select database in grem na mesto kjer imam spravljeno datoteko .log, mi je pa noče dvigniti v program..

Prosim vas za nasvet, kako to storiti. Hvala

73 de Marcel
Vedno preden začneš z delom na postaji - JO VKLJUČI !!!!!
S56EPN
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Feb 2005, 21:17
Kraj: Rogaška Slatina - JN76TF


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov