Tiskalnik za tiskanje QSL kartic

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

Tiskalnik za tiskanje QSL kartic

OdgovorNapisal/-a s59sv » 23 Mar 2005, 21:38

Prišel je čas, ko prehajam na tiskanje qsl kartic direktno na kartico in ne več na nalepko. Posloviti pa se moram tudi od starega HP ink jet tiskalnika. Poraja se mi vprašanje ali je za ta namen sploh še smiselno nabavit ink jet tiskalnik, ko za ceno pod 30 tisočakov ponujajo laserski tiskalnik (npr. HP 1010). Kolega je pred pol leta nabavil ink jet-a v ta namen in tarna nad porabo in dragimi kartušami. Zanima me, če kdo uporablja laserski tiskalnik za tiskanje qsl kartic in kako je z podajalnikom, oziroma koliko kartic približno vzame v podajalnik. Vsaka izkušnja vas, ki na tak način tiskate qsl kartice je dobrodošla pred odločitvijo nakupa.
73' de Vinko
s59sv
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 06 Mar 2004, 23:25
Kraj: Slovenske Konjice

OdgovorNapisal/-a S50DX » 23 Mar 2005, 21:52

Imam Samsung ML1510. Tiskam podatke direkt iz log booka na QSLko, lahk pa bi si nastavil tudi tisk na nalepke. Tiskam pa samo podatke o zvezi, ostalo je predtiskano iz tiskarne. Od začetka sem jih dajal v predal, sam potem so bile preveč zvite. Sedaj pa jih posamezno dajam spredaj noter in prileti naravnost zadaj ven, nič zvito.

Tiskalnik kot praviš pod 30k sit in toner, ki zdrži preko 3000 listov za 18k sit. Po moje v ink jetih ni več računice razen, če si prodajalec in želiš na kartušah čim več zaslužiti. hihihi

LP
A. 8)
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a s59sv » 23 Mar 2005, 22:04

Hvala za odgovor Alex. Zanima me vseeno koliko približno si jih uspel spravit v podajalnik? Ko dam izpisat kartice, jih je ponavadi od 100 do 150 in podajat po eno..no ja. Če bi jih zmetal vsaj dvajset sam, bi že bil uspeh. Upognjenost mislim, da bi rešil z obtežitvijo.
73' de Vinko
s59sv
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 06 Mar 2004, 23:25
Kraj: Slovenske Konjice

OdgovorNapisal/-a S50DX » 23 Mar 2005, 22:19

Tale Samsung ima predal na dnu in mora potem zvijati kartice, da pridejo skozi. Drgač pa sem ga nafilal do vrha (250 listni podajalnik), ker je proti koncu že imel težave s pobiranjem kartic.

HP 1100 je imel to lepo rešeno, ko si nafilal kartice zgoraj in so potem letele navzdol skozi tiskalnik. Se ne spomnem več koliko sem jih tam filal noter, mislim da kar polno kolikor je šlo.

Sicer pa, tudi počasi se daleč pride... hi
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a S55DX » 24 Mar 2005, 08:38

Sam tiskam kartice na HP LaserJet 1300. Tiskam na navaden šeleshamer. Narezan (9x14cm) papir dam v predal, kjer so ponavadi A4 listi. Število listov je omejeno samo z višino predala. Nikoli jih nisem štel, vendar po grobi oceni cca 100 kartic.

Je pa res, da je ta printer za takšno tiskanje prehiter. Zaradi majhnega formata, je printer sposoben potegniti tudi kakih 50 kartic na minuto. In če pritisnem npr. 100 kopij naenkrat, se papir rad zatakne, barva zapaca ipd. Zato jih tiskam vsako posebej, pač 100x kliknem ikono za tiskanje. Ni pa ti treba vstavljati vsake kartice posebej v podajalnik. :(

Sliši se komplicirano, vendar ni tako. Če klikneš npr. vsake 3 sekunde, boš tiskal 20 kartic na minuto, oz. dobrih 1000 na uro, kar je čisto spodobna in "varna" hitrost.

Tudi sam sem obupal nad ink jeti. S tiskom na laser pa sem zelo zadovoljen. Tisk je relativno poceni, kartice pa so vedno pri roki!:lol:

Kartice pridejo iz tiskalnika zaradi toplote in poti med valjčki res nekoliko upognjene, vendar se s časom same poravnajo.

73 de Milan, S55DX
8)
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

OdgovorNapisal/-a S54U » 24 Mar 2005, 15:14

Ojla

Pri nakupu tiskalnika bodi pozoren na podatek koliko gramski papir lahko tiskalnik "prebavi" skozi posamezen podajalnik (ročni, avtomatski,...)

Hkrati pa je zanimiv tudi podatek strošek natiskane strani. Ponavadi proizvajalci podajajo podatek na A4 stran pri 5% pokritosti. Ta se giblje za laserske tiskalnike med 2 - 6 SIT / A4 (pri 5% pokritosti).
Ta podatek oz. strošek ni zanemarljiv - nakaj primerjav stroškov si lahko izračunaš s pomočjo programa, ki ga dobiš na http://ftp.xenon-forte.si/pec/ .

In veliko uspešno natisnjenih QSL-k....

[/url]
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov