HRD LOG težava

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

HRD LOG težava

OdgovorNapisal/-a s56izw » 29 Sep 2022, 13:58

Zanima me , če mi lahko kdo pomaga oz. svetuje kako rešiti težavo. Še ne malo časa nazaj ko sem vpisal v hrd log zvezo ali jo prenesel (uvozil) iz kakšnega drugega programa , kot naprimer wsjt-x in ta zveza ni vsebovala imena , priiimka itd. Sem preprosto kliknil v logo na to zvzeo in samodejno mi je izpisalo te podatke. Sedaj ni več temu tako ? Če ročno v hrd log vnesen klicni znak oz dodam nov qsl so ta polja izpoljena ( ime , priimek) . Če že obstoječi zvezi , želim dadati manjkajoče podatke mi jih ne izpolni več samodejno ??? V čem je problem , pred časom mi je to še delovalo ?

Upam , da je bilo moje vprašanje , dovolj razumljivo in hvala za pomoč ....
lep 73 !
s56izw
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 25 Maj 2004, 11:46
Kraj: velenje

Re: HRD LOG težava

OdgovorNapisal/-a s52uf » 30 Sep 2022, 03:20

Zgoraj v vrstici z meniji izberi logbook/options/callsign lookup in izberi iz kje naj gleda za klicnim znakom...
73 in lep dan želim
Leopold
s52uf
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 07 Okt 2005, 05:37
Kraj: nr.Škofja Loka - JN76CF

Re: HRD LOG težava

OdgovorNapisal/-a s56izw » 30 Sep 2022, 19:37

Hvala za zgorni odgovor a nisem mislil to . To mi deluje , kot mora. Če vpišem novo zvezo v log se ti podatki avtomatsko izpolnijo . Problem nastane , če prinesen adi datokteko in kluba, kjer ni bilo interneta in v teh adi podatkih ni vpisanega imena in priimka osebe. Ko te zveze dodam v svoj log doma, sem včasih lahko z klikom na vsako posačično zvezo dopolnil manjkajoče podatke (avtomatsko). Sedaj , ko kliknem na na zvezo katera je že v logo , moram to storiti ročno ( sam vpisovati ime in priimek).
Drugi problem. GOOGLE EARTH PRO. Če kliknen v zvezo v logo in poženem orodje oz. ikono za google earth pro se mi qth oz. lokacija postaje pokaze . Če pa kliknem na zvezo ki je še ni v logo na desni strani ( pod calsing ) na kordinate se ne zgodi nič ?

Upam da vam nisem preveč zatežil ?

lep 73 S56IZW
s56izw
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 25 Maj 2004, 11:46
Kraj: velenje

Re: HRD LOG težava

OdgovorNapisal/-a s52uf » 01 Okt 2022, 02:20

Po uvozu adif dnevnika izbereš zvezo ali več njih in desni klik Lookup/Callsign Lookup, vpraša te za backup nato pa izbereš npr Only empty fields pa ti izpolni za vse izbrane qso je...
Na support strani je še nekaj o nastavitvah
https://support.hamradiodeluxe.com/supp ... ign-lookup
oz na youtube Mike stalno dopolnjuje video navodila...
https://www.youtube.com/watch?v=VKEZZnuVmyI
Tudi na FB je Mike zelo ažuren z odgovori.
73 in lep dan želim
Leopold
s52uf
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 07 Okt 2005, 05:37
Kraj: nr.Škofja Loka - JN76CF


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost