Eagle

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

Eagle

OdgovorNapisal/-a S55WT » 28 Feb 2005, 11:24

Že nekaj časa uporabljam za risanje shem in tiskanih vezij program Eagle. To sedaj že tako dolgo, da je šlo čez že kar nekaj verzij. Tu se pa pojavi problem. Kar nekaj let sem uporabljal verzijo 3.0, ki je delovala v DOS okolju. Po tej verziji sem začel uporabljati verzijo 3.55 in sedaj sem pri verziji 4.11.
Problem je pri prenosu datotek med verzijami. Datoteke, ki so bile risane v verziji 3.55 lahko v 4.11 brez problema odprem in editiram, le povratka nazaj po shranjevanju ni več. Datotek iz verzije 3.0 pa ne morem odpreti v nobeni višji verziji tega softw. Tako moram na računalniku z starimi datotekami vedno kopirati še softw.
Je imel mogoče kdo podoben problem in mu je mogoče uspelo kako pretvoriti stare datoteke tako, da so čitljive za novejši software.

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

OdgovorNapisal/-a s55z » 28 Feb 2005, 12:48

Ne poznam preveč Eagla, čeprav sem nekoč namestil eno verzijo. Vem pa, da večina programov pozna kakšnega od standardnih formatov, tudi GERBER, vsaj kar se tiskanin tiče, bi morali poznati. Res pa je, da se prav vsi podatki večinoma ne prenesejo.

Torej poskusi izvoziti v enega od exchage formatov in znova uvoziti v novi verziji...

Pri starem DOS Tangotu recimo, je bilo dovolj, če si shranil shemo ali PCB v ascii formatu in že so ga znale prebrati vse nove verzije, vključno z ACEL EDA Tango in PCAD.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov