S58Q KVP SW

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

OdgovorNapisal/-a s55m » 22 Nov 2004, 19:45

Na navadnem PC nisem probal in bi znalo delovati....
Ni tako kritično, da bi se sekirali zaradi tega....le to me jezi, da N1MM dela S58Q pa ne (ker sem do sedaj uporabljal tvoj SW za KVP....
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

sortiranje "potem"

OdgovorNapisal/-a s56g » 22 Nov 2004, 20:30

hoj, Darko,

eno "mimopredmetno" (off topic) vprašanje:

programček omogoča kje razvrščanje (sortiranje) zapisov po urah? na KVP sem se močno zakvačkal z njim (druga štorija), potem sem iz paranoje vodil dnevnik še na papirju (problem je bilo najti pisalo ;) ... in ko sem vpisal manjkajoče zveze, so se pojavile na koncu; izpisi in adif izvoz jih tudi kažejo tako ...

sam sem poskusil marsikatero pot, a mi ni uspelo :) klik na naslov stolpca s časom bi to lepo rešil;

73 de tom*/s57tws


http://s57tws.homeip.net/
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

OdgovorNapisal/-a S58Q » 23 Nov 2004, 06:44

Tom,

problem je v tem, da se zveze zapisujejo po vrsti. Imaš prav, bilo bi pametno narediti sortiranje po datumu + času, mogoče tudi po znaku. Sedaj ni tega.
Pošlji mi datoteki *.dat in *.idx, pa ti bom to porihtal.

LP, S58Q, Darko
S58Q
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 02 Nov 2003, 08:47
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a s56al » 23 Nov 2004, 08:41

S58Q napisal/-a:
Zanima me kako si spravil "prazno" zvezo v log ?



To mi je uspelo narediti na prvi poziciji v dnevniku, ko sem se programa še učil, in po pravici povedano, ne vem, kako sem to dejansko storil. Je pa ena možnost ta, da s klikanjem z miško na posamezna okenca v zapisu dnevnika pobrišeš vsebino in tako dobiš prazno vrstico.

Opazil sem tudi, da če popraviš pri že logirani zvezi recimo način dela iz CW v SSB tako, da klikneš na okence v dnevniku, spremeniš vsebino (ne z ukazom "uredi zvezo"), se vsebina v vrstici sicer prikaže spremenjena, v seštevku točk pa ni pravilno upoštevana. Ampak to so bolj ali manj nepomembne podrobnosti, ki mučijo le od MS Windows razvajene uporabnike :).

Manjši hrošč pa se mi zdi, da je naslednji: Če pri isti zvezi večkrat zapored z ukazom "uredi zvezo" spremeniš način dela iz SSB v CW in nazaj in po vsaki spremembi s klikom na gumek "shrani" spremembo shraniš, se "on line" seštevek točk (desno zgoraj) pri vsaki spremembi poveča.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s55z » 23 Nov 2004, 09:11

In ne samo to, meni je pri popravljanju ene SSB zveze naklepal 6 CW zvez, čeprav nisem delal CW. Seveda teh zvez niti ni bilo v dnevniku. In SSB zvezi, ki sem jo popravljal je dal 2 točki. Ne vem, morda bi moral pri vsakem popravljanju še enkrat nastaviti na SSB čeprav je kazalo prav. Večkrat sem pa popravljal ravno zato, ker mi je kazal 2 točki za SSB zvezo ....

Aha, še to. Zvezo sem popravljal, ker sem narobe zapisal znak. Po popravku znaka pa program ni znal najti dvojne zveze s to postajo...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S58Q » 23 Nov 2004, 21:13

Sandi,

imaš prav. Tudi sam sem to preizkusil in izračun ni OK. To sploh ni problem, v meniju zraven ikone za urejanje zveze imaš ikono "preveri rezultat" ∑. Klikni jo in vse bo OK.
Strinjam se, da bi to program moral sam računati brez posega uporabnika.

Napake so tudi zato, ker sem jaz čisti "CW man" in sem se zelo malo ukvarjal s SSB, tudi pri programiranju. Mea culpa. Pri naslednji verziji programa bom upošteval sugestije, ki sem jih opazil na tem forumu.

Dragan,

preveril sem preverjanje dvojnih zvez po popravilu MODE, in ne vidim nobenega problema.

LP, S58Q, Darko
S58Q
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 02 Nov 2003, 08:47
Kraj: Celje

KVP 2005

OdgovorNapisal/-a s55z » 03 Nov 2005, 23:17

Prihaja nov KVP in ponovno bo treba nabrusiti programje in vmesnike... S58Q programček bo seveda spet prva izbira, saj je prilagojen KVP pravilom...

Pri delu z N1MM in FT990/1000 sem opazil, da CAT obvlada tudi tastanje PTT, nekateri drugi programi pa še CW, kar bi bilo idelano tudi za KVP.

S tem se izogneš množici vmesnikov (sam uporabljam na notebooku zgolj avdio kable in USB/CAT vmesnik de S54S - platice imam še na zalogi ;)) in uporabiš PCjevo moč za LOG, upravljanje RTXa, govorno in CW papigo.

Vprašanje torej Darku, ali je to možno implementirati v KVP CTEST LOG in ali je kaj novega pri voice keyerju?

Se slišimo v KVP ...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Prejšnja

Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov