VHFCtest4Win

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

VHFCtest4Win

OdgovorNapisal/-a s55z » 19 Jun 2004, 21:47

Program VHFCtest4Win, v Windovse predelana verzija znanega DOS programa avtorja Robija S53WW, ki ga je "Roza" - Peter S57NOB - sedaj S52AA še dodelal, se mi zdi eden najboljših UKV tekmovalnih programov, kar sem jih do sedaj dobil v roke. Seveda, kot vsak novorojeni program, ima tudi ta nekaj začetnih težav, zato predlagam, da vsi, ki ga uporabljate/mo, pa naj si bo to brezplačno Maraton verzijo ali pa polno verzijo, svoje težave opišete v tej rubriki.

Sčasoma se pri delu pojavijo še kakšne želje, ki bi jih Peter morda v kakšni naslednji verziji tudi izpolnil.

Sam sem naletel na težavo pri uporabi programa na prenosniku, ki ima vgrajen mikrofon in seveda tudi zvočnike. Namreč vedno kadar uporabim Voice keyer se po zaključku vključi mikrofon (Mic Mu se izključi) in zato pride do mikrofonije. OK, lahko bi uporabljal slušalke in tega ne bi bilo. Vendar pa je problem tudi zato, ker se po zaključku programa Mic Mute izključi in tudi v tem primeru pride do mikrofonije. In to neglede na to, da sem ročno izključil mikrofon...

Moja želja torej je, da se v primeru, ko ročno odklikam MicMu mikrofon po zaključku klicanja ne vključi (če MicMu ne odklikam, se pač samodejno vključuje in izključuje kot sedaj) in da se MicMu pri zaključku programa v vsakem primeru vključi. Mikrofon v Winsih je namreč po definiciji izključen, zato ne moti, če ga tudi program izključi.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57nob » 17 Avg 2004, 12:55

Zdravo!

Končno se spet lahko pohvalim z novo verzijo.
VHFCtest4WIN build 30 v kateri je opcija tudi za microfon auto mute.
Zadevo moram prevesti še za program ZRSMaraton.

Še vedno iščem kak boljši zemljevid sveta.

Dodal sem QSO map, ki ti izriše piko, kjer naj bi bil vpisan lokator.
Mogoče bi bilo namesto pike boljše še kak križec ipd. Ideje dobrodošle..

http://lea.hamradio.si/~s57nob/vhfctest4win/

73's Roza, S52AA
s57nob
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 31 Jul 2001, 01:00
Kraj: Domzale, JN76HD

OdgovorNapisal/-a s57nob » 15 Sep 2004, 15:07

Trenutna verzija je Build 33.
s57nob
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 31 Jul 2001, 01:00
Kraj: Domzale, JN76HD


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov