N1MM in UKV Contesti

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

N1MM in UKV Contesti

OdgovorNapisal/-a s53v » 21 Jan 2013, 15:28

Hojla !

Zaradi univerzalnosti bi tudi na UKV rad uporabljal N1MM program. Zanimajo me izkušnje tistih,ki v VHF & UHF.contestih program N1MM že uporabljajo . Kako je z podatkovnimi bazami.?

lp/73 S53V
janez
s53v
 
Prispevkov: 596
Pridružen: 04 Dec 2003, 08:06
Kraj: Ljubljana

Re: N1MM in UKV Contesti

OdgovorNapisal/-a s51fb » 21 Jan 2013, 18:45

Janez

Jaz N1MM že več let uporabljam tako za HF kot VHF tekmovanja in sem z njim popolnoma zadovoljen. Seveda nima tako raznolikih možnosti analize rezultatov kot VHFCTEST ampak to je že druga zgodba.

Za bazo podatkov nisem našel nobene druge rešitve kot da sem z VHF spletnih strani pobral dnevnike in jih preoblikoval na način, da jih razume N1MM.

Mogoče bo v 2013 tudi z N1MM programom možno v živo posredovati trenutne podatke z VHF/UHF tekmovanja na SLOVHF spletno stran. Kaj več o tem pa pred prvim tekmovanjem v marcu 2013.

Lp

Miha
s51fb
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 14 Avg 2006, 13:06

Re: N1MM in UKV Contesti

OdgovorNapisal/-a S51VC » 31 Okt 2013, 13:12

Ojla.
Malo sem se spravil delat na UKV 2m. Nabavil malo boljšo postajico, naštimal N1MM loger, da mi vse skupaj krmili, nastavil kontest VHFREG1 za sobotno CW tekmovanje, da bom malo QRM-al po bandu. :)
Do zdaj nisem delal nobenega tekmovanja na 2m in navzgor, tako, da nimam nobenih zvez, ki bi mi zraven pozivnega znaka postaje še pokazalo celotni (6 mesni) QRA lokator. Vprašal bi kolege, ali ima kdo CALL HISTORY FILE za omenjen program, oz. kje se ga da dobit, ali kako ga ustvarit, če imaš dnevnik druge postaje (ADIF).
Seveda, se to da rešit: Treba je sprejemat in si sam ustvarit bazo.
HVALA
S51VC Max
S51VC
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 17 Nov 2001, 01:00
Kraj: Orehovski Vrh - G. RADGONA

Re: N1MM in UKV Contesti

OdgovorNapisal/-a S51VC » 02 Nov 2013, 19:47

Urejeno.
Štiri VHF tekmovanja sem importiral kot navadni dnevnik v novo bazo. Exportiral call history file in ga importiral v bazo, kjer imam log za tekmovanje. Taprava stvar.
Uzdaj se use, i u svoje kljuse...
LP de S51VC
S51VC
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 17 Nov 2001, 01:00
Kraj: Orehovski Vrh - G. RADGONA


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov