N1MM in logger 32 vprašanje.

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

N1MM in logger 32 vprašanje.

OdgovorNapisal/-a s57ay » 23 Jan 2012, 10:42

HADX contest sem predčasno zaključil zaradi drugih obveznosti.

Vrnil sem se prej kot sem računal, tako, da bi lahko sodeloval v kontestu še dve uri.
Tu je nastal zame nerešljiv problem.Kako se vrniti v logiranje z zadnjo zaporedno št. zveze.
Meni to ni uspelo.

Logger 32 vprašanje.

Ali je možno na USB ključek prenesti samo podatke iz loga tako da bi te podatke prenesel v logger na drugem PC ju.
Na nek način bi imel na ta način tudi varnostno kopojo v primeru sesutja PC. (kar se mi je žezgodilo.)

Za pomoč že vnaprej hvala in LP vsem

Ted
Ted
s57ay
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Dec 2003, 10:44

Re: N1MM in logger 32 vprašanje.

OdgovorNapisal/-a s52w » 23 Jan 2012, 11:18

Živijo!
Ko si ponovno zagnal N1MM bi moral klikniti file, nato pa Open log in database. Tam ti nato ponudi kateri log želiš nadaljevati. V tvojem primeru bi moral poiskati in klikniti HADX.
Logger 32 sicer ne uporabljam, ampak kolikor mi je poznano si lahko izvoziš .adi datoteko in jo nato uvoziš kamor hočeš, oz. imaš narejeno varnostno kopijo.
73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

Re: N1MM in logger 32 vprašanje.

OdgovorNapisal/-a s57u » 23 Jan 2012, 15:00

Ponovna nastavitev serijskih številk je malo čudna, ko začneš ponovno tekmovati postaviš serijsko številko na 001 !!!, narediš kvazi zvezo in jo takoj izbrišeš, nato pa napišeš pravo številko zveze in nadaljuješ s temnovanjem.
Pri Logger32 je več možnosti. najboljša vendar dokaj počasna je prenos loga v ADIF formatu na nov PC. Najbolje je na novem PC izbrisati vse štiri file z ekstenzijami .isd,.isf, .isl in .ism, sicer bo program javil cekl kup dvojnih zvez, hi!
Ssm uporaljam vedno kopiranje omenjenih štirih file na drug računalbik, vendar je potrebno paziti da sta programa na obeh PC iste verzije, sicer se lahhko zgodijo čudne stvari.

Polde, S57U
s57u
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 13 Feb 2006, 22:08

Re: N1MM in logger 32 vprašanje.

OdgovorNapisal/-a s55z » 23 Jan 2012, 16:57

s57ay napisal/-a:HADX contest sem predčasno zaključil zaradi drugih obveznosti.

Vrnil sem se prej kot sem računal, tako, da bi lahko sodeloval v kontestu še dve uri.
Tu je nastal zame nerešljiv problem.Kako se vrniti v logiranje z zadnjo zaporedno št. zveze.
Meni to ni uspelo.

Logger 32 vprašanje.

Ali je možno na USB ključek prenesti samo podatke iz loga tako da bi te podatke prenesel v logger na drugem PC ju.
Na nek način bi imel na ta način tudi varnostno kopojo v primeru sesutja PC. (kar se mi je žezgodilo.)

Za pomoč že vnaprej hvala in LP vsem

Ted

Živjo Ted,

Kot je rekel že Damjan, odpreš še enkrat isti LOG. In sedaj se lahko pokaže št. 001 - ampak. Odtipkaš znak korespondenta, klikneš space/tab/enter in se bo pojavila prava številka...

Seveda, če imaš že kaj zvez v logu... sicer začne z 001... Ostalo ti je pa itak Polde odgovoril.. :)
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: N1MM in logger 32 vprašanje.

OdgovorNapisal/-a s53mj » 24 Jan 2012, 07:19

Dragan.

Izvoziš ADI file iz loga, kar si naredil novega (partial log) na USB ključ in jih uvoziš v drugi PC (import ADI). Po mojih izkušnjah verzija ni pomembna.
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: N1MM in logger 32 vprašanje.

OdgovorNapisal/-a s57ay » 25 Jan 2012, 09:55

Hvala vsem za koristne nasvete.

LP ponovno vsem

Ted
Ted
s57ay
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Dec 2003, 10:44


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov