N1MM pomoč

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ay » 19 Jun 2011, 07:04

Na N1MM sem se po začetnih težavah (neznanje) navadil in ga z veseljem uporabljam.
Naloženega imam na prenosnik, COM port za freq in LPT za CW( TS850)
Sredi AA contesta mi je prenosnik spustil dušo.
Vse skupaj sem preklopil na namizni PC. Naložil zadnjo nadgradnjo.
Potem sem začel telovaditi z konfiguracijo portov . Sam LPT mi je za CW delal nikakor pa ne skupaj z COM portom.
Najhuje je šele pride.
Iz ne vem kakih razlogov se je delovanje N1MM tako upočasnilo da je nalaganje trajalo več kot nekaj minut in nato posamezne komande so zaostajale za skoraj 10 sekund.
Poskušal sem popolnoma odstraniti N1MM in nato sem ga ponovno naložil nažalost je rezultat enak.
Vsi ostali programi skupaj z IE delujejo normalno.
Pojma nimam kaj bi lahko še storil.
PC 3 GHz,RAM 1 Gb, XP SP3
Za vsak koristen nasvet se vnaprej zahvaljujem.

Pa še eno vprašanje:
Ali je mogoče log konfigurirati, tako da bi imele zveze zaporedno številko.

LP vsem Ted
Ted
s57ay
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Dec 2003, 10:44

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ad » 19 Jun 2011, 14:44

s57ay napisal/-a:Na N1MM sem se po začetnih težavah (neznanje) navadil in ga z veseljem uporabljam.
Naloženega imam na prenosnik, COM port za freq in LPT za CW( TS850)
Sredi AA contesta mi je prenosnik spustil dušo.
Vse skupaj sem preklopil na namizni PC. Naložil zadnjo nadgradnjo.
Potem sem začel telovaditi z konfiguracijo portov . Sam LPT mi je za CW delal nikakor pa ne skupaj z COM portom.
Najhuje je šele pride.
Iz ne vem kakih razlogov se je delovanje N1MM tako upočasnilo da je nalaganje trajalo več kot nekaj minut in nato posamezne komande so zaostajale za skoraj 10 sekund.
Poskušal sem popolnoma odstraniti N1MM in nato sem ga ponovno naložil nažalost je rezultat enak.
Vsi ostali programi skupaj z IE delujejo normalno.
Pojma nimam kaj bi lahko še storil.
PC 3 GHz,RAM 1 Gb, XP SP3
Za vsak koristen nasvet se vnaprej zahvaljujem.

Pa še eno vprašanje:
Ali je mogoče log konfigurirati, tako da bi imele zveze zaporedno številko.

LP vsem Ted


Ted, verjetno ti na namiznem PC v ozadju tečejo kakšni programi, ki zasedajo pomnilnik. Meni je namreč N1MM deloval (nekoliko slow motion sicer) celo na PC 486 s 120MB RAM...

Si bil priklopljen na internet? Tudi to zna znatno upočasniti delovanje programa. Ti v ozadju teče antivirusni program?

LOG lahko konfiguriraš tako, da bi zveze imele zaporedno številko - izberi DXSerial "contest"
(če številke zveze ne namreavaš oddajati, samo ustrezno spremeni CW sporočila (izbriši {Exchange} makro iz CW sporočil)...

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ay » 19 Jun 2011, 16:29

TNX Mirko.
Nažalost je z internetom ali brez popolnoma isto.
Predno sem začel na veliko poskušati z konfiguracijo portov je bil N1MM popolnoma v redu. Nenadoma pa se je upočasnil
tako, da je popolnoma neuporaben,tudi z izklopljenimi porti. Tudi z ponovno instalacijo N1MM se ni nič spremenilo.
Če ne bo drugače, čeprav nerad, bom nanovo naložil OS in ostalo..
Sicer me jezi ker se je to dogodilo sredi AA tekmovanja.
Naj povem kao je spustil dušo prenosnik. V sosednji sobi smo imeli teževe z 220 V dozo.Notesnik sem izključil, ostal je priključen na omrežje preko zunajnega napajalnika. Baterije PC nima. po nesreči sem na 220V napeljavi napravil kratek stik. Po tem je notesnik ostal mrtev.Po mojem je iskra kratkega stika prenesla nek VF impulz preko napajalnika v PC in rezultat je tak kot sem napisal. Sam napajalnik je preživel. No, to dodajam samo kot popestritev, kaj vse se lahko zgodi. Kaka druga razlaga mi ne pride na misel.

Vsem še enkrat LP

Ted
Ted
s57ay
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Dec 2003, 10:44

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ad » 19 Jun 2011, 20:20

s57ay napisal/-a:TNX Mirko.
Nažalost je z internetom ali brez popolnoma isto.
Predno sem začel na veliko poskušati z konfiguracijo portov je bil N1MM popolnoma v redu. Nenadoma pa se je upočasnil
tako, da je popolnoma neuporaben,tudi z izklopljenimi porti. Tudi z ponovno instalacijo N1MM se ni nič spremenilo.
Če ne bo drugače, čeprav nerad, bom nanovo naložil OS in ostalo..
Sicer me jezi ker se je to dogodilo sredi AA tekmovanja.
Naj povem kao je spustil dušo prenosnik. V sosednji sobi smo imeli teževe z 220 V dozo.Notesnik sem izključil, ostal je priključen na omrežje preko zunajnega napajalnika. Baterije PC nima. po nesreči sem na 220V napeljavi napravil kratek stik. Po tem je notesnik ostal mrtev.Po mojem je iskra kratkega stika prenesla nek VF impulz preko napajalnika v PC in rezultat je tak kot sem napisal. Sam napajalnik je preživel. No, to dodajam samo kot popestritev, kaj vse se lahko zgodi. Kaka druga razlaga mi ne pride na misel.

Vsem še enkrat LP

Ted


Zdravo Ted,

poskusi v Task Manager (Ctrl-Ald-Del) odstraniti vse programe, ki tečejo v ozadju, razen tistih označenih s SYS ter Explorer), še prej pa v N1MM direktoriju izbriši datoteko N1MM Logger.INI - morda ti ta datoteka nagaja pri nastavitvah portov. Seveda boš vse moral konfigurirati znova... Po moje ni potrebno, znova nalagati OS!

Lep 73!
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ay » 20 Jun 2011, 07:55

Mirko hvala za trud pri reševanju mojega problema.

Čim sem zbrisal ini datoteko deluje N1MM normalno tako da imam CW in PTT konfiguriran preko preko LPT porta.

Toda čim konfiguriram COM port se delovanje obupno upočasni, frekvenca postaje se ne prikaže.
Tako da trenutno lahko delam brez težav, samo z ročno nastavitvijo banda.

Poskušal bom prinesti še drug PC, da poskusim če so tam iste težave.

Vkolikor pa imaš še kako idejo se priporočam

LP Ted
Ted
s57ay
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Dec 2003, 10:44

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ad » 20 Jun 2011, 10:25

s57ay napisal/-a:Mirko hvala za trud pri reševanju mojega problema.

Čim sem zbrisal ini datoteko deluje N1MM normalno tako da imam CW in PTT konfiguriran preko preko LPT porta.

Toda čim konfiguriram COM port se delovanje obupno upočasni, frekvenca postaje se ne prikaže.
Tako da trenutno lahko delam brez težav, samo z ročno nastavitvijo banda.

Poskušal bom prinesti še drug PC, da poskusim če so tam iste težave.

Vkolikor pa imaš še kako idejo se priporočam

LP Ted


Preden povprašam za nasvet "svet modrecev" na N1MM reflektorju, me zanima še nekaj podrobnosti:

- kako imaš na COM portu definiran baud rate... Mislim, da je za Kenwood postaje default vrednost 4800 bps.

- kako imaš nastavljene DTR in RTS - poskusi jih nastaviti na Always Off

- Imaš izbrano "Kenwood" ali "Kenwood Slow"?

- Ti v ozadju morda teče kakšen program, ki tudi uporablja ista COM vrata?

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s55z » 20 Jun 2011, 11:06

Živjo Ted,

Kot je rekel Mirko... Preveri COM port nastavitve... celo pariteta 1 ali 2 bita zna upočasniti program, da dela za umret počasi... se mi je že zgodilo... Si poskusil izključiti vse porte v začetno stanje... Torej brez CAT?... Meni je potem ponavadi program spet normalno deloval...

Problem je pa ponavadi s kakšnimi home made vmesniki, ki zraven še nimajo dobro definiranih nivojev in se potem program muči in bremza na vse kriplje, HI... Torej, ta napaka je ponavadi zaradi vmesnika in ne zaradi napačnih nastavitev... (pri microHAMovem USB vmesniku lahko čaram kar hočem, pa bo vseeno vse delalo - pač ne bo komunikacije - program pa normalno dela, če sem le jumperje za nivoje pravilno nastavil)...

Sam imam vmesnik S51DI za TS850S, ki pri moji postaji prav lepo deluje, pri kolegu na enaki postaji pa nikakor noče in je vsega razstavil, da bi nekako le vzpostavil komunikacijo... pa zaenkrat še ni uspel...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ay » 20 Jun 2011, 11:22

Mirko predno se naveličaš ukvarjati z mojim problemom naj pojasnim:

Na prenosniku je vse delovalo OK.Sedaj je stanje takole:

Kenwood, 4800,N,8,2, Handshake , COM1,Freq na TX ne prikaže.
Čim konfiguriram LPT1 za CW se delovanje upočasni ( ca 10 sec zakasnitev) freq na n1mm ne dela.
Šele po brisanju n1mm.ini je vse OK če ni com1 aktiviran.
TASK Manager ne prikaže nobenega programa iz ozadja.

Skratka N1MM lahko uporabljam samo brez povezave ACC1-COM1 in seveda z ročnim vpisom freq.
Ker nebi želel, da z mano izgubljaš toliko časa bom pač začasno uporabljal tako kot je.
Bom pa še poskusil z drugim PC-jem. Moram ga pripeljati iz LJ.

LP Ted
Ted
s57ay
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Dec 2003, 10:44

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ad » 20 Jun 2011, 14:02

s57ay napisal/-a:Mirko predno se naveličaš ukvarjati z mojim problemom naj pojasnim:

Na prenosniku je vse delovalo OK.Sedaj je stanje takole:

Kenwood, 4800,N,8,2, Handshake , COM1,Freq na TX ne prikaže.
Čim konfiguriram LPT1 za CW se delovanje upočasni ( ca 10 sec zakasnitev) freq na n1mm ne dela.
Šele po brisanju n1mm.ini je vse OK če ni com1 aktiviran.
TASK Manager ne prikaže nobenega programa iz ozadja.

Skratka N1MM lahko uporabljam samo brez povezave ACC1-COM1 in seveda z ročnim vpisom freq.
Ker nebi želel, da z mano izgubljaš toliko časa bom pač začasno uporabljal tako kot je.
Bom pa še poskusil z drugim PC-jem. Moram ga pripeljati iz LJ.

LP Ted


Ni problema, Ted. Bom povprašal še "svet modrecev" na N1MM reflektorju...
Mimogrede, preveri še, da nimaš obkljukan "Winkey". Enkrat sem imel to obkljukano, pay mi je vse delalo v slow motion režimu...

Skratka, bom povprašan na reflektorju za dodatno mnenje :)

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s55z » 20 Jun 2011, 14:33

Ted!!! Obvezno izklopi handshake! To je vir bremzanja! Daj oba na Always Off! Ti pa predlagam, da uporabiš še DTR na istem COM portu za CW. PTT pa ne bo delal na istem portu. Uporabiš lahko programski PTT ali VOX na postaji... To je minimalistična verzija, HI...

Seveda se lahko igraš še s PTT in ali CW na LPT, če bo delalo... in bi pravzaprav moralo delati...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ad » 20 Jun 2011, 15:12

s55z napisal/-a:Ted!!! Obvezno izklopi handshake! To je vir bremzanja! Daj oba na Always Off! Ti pa predlagam, da uporabiš še DTR na istem COM portu za CW. PTT pa ne bo delal na istem portu. Uporabiš lahko programski PTT ali VOX na postaji... To je minimalistična verzija, HI...

Seveda se lahko igraš še s PTT in ali CW na LPT, če bo delalo... in bi pravzaprav moralo delati...


Da, izključi handshake (DTR in RTS always off), pa poskusi Kenwood Slow namesto Kenwood (lahko, da imaš še stari, počasen firmware). Glede na to, da uporabljaš LPT tipkanje, se ni treba igrati s tipkanjem preko COM vrat.

Jaz sem napravil kar nekaj zelo preprostih vmesnikov za K'wood postaje - le en 5 kOhm upor in ena zener dioda - ki delajo izvrstno. Shemo najdeš na K6LL strani pod TS850 mods...

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ay » 20 Jun 2011, 15:28

Dragan pozdravljen in tudi tebi hvala.
Handshake sem nastavil kot je v konfig. priporočeno.
Sedaj z Always off, deluje N1MM res enako hitro pač pa dobim sporočilo:
Radio 1 Kenwood on COM1 is not responding
Right click on that radio bandmap and choose "reset radios" to restart the connections.
Pojma nimam kaj je to radio bandmap in kaj naj ukrenem.

LP Ted
Ted
s57ay
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Dec 2003, 10:44

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ad » 20 Jun 2011, 16:20

s57ay napisal/-a:Dragan pozdravljen in tudi tebi hvala.
Handshake sem nastavil kot je v konfig. priporočeno.
Sedaj z Always off, deluje N1MM res enako hitro pač pa dobim sporočilo:
Radio 1 Kenwood on COM1 is not responding
Right click on that radio bandmap and choose "reset radios" to restart the connections.
Pojma nimam kaj je to radio bandmap in kaj naj ukrenem.

LP Ted


Radio bandmap je trak, ki ga odpreš v menuju Windows, na njemu so frekvence trenutnega obsega, ob frekvencah pa, če si konektiran na cluster, tudi packet spoti. Bandmap lahko zoomiraš s + in - tipkami na numerični tipkovnici, lahko klikneš znak in te postavi avtomatično na frekvenco tistega znaka ter znak izpiše v call okence, itd, itd... Obenem pa z desnim klikom na bandmap lahko nastavljaš razne parametre, med ostalim lahko resetiraš povezavo med PC in postajo... Več podrobnosti o uporabi band map najdeš v priročniku...

73 Mirko

P.S. Izgleda, da je problem rešen brez "sveta modrecev" na N1MM reflektorju :)
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s55z » 20 Jun 2011, 17:52

Ma ja... saj je tu "svet modrecev" na LEI, :D

Ted, če ti ne bo delovalo, poskusi enega od siganlov postavit na Always On, drugega pa na Off... Poskusi obe kombinaciji...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: N1MM pomoč

OdgovorNapisal/-a s57ad » 20 Jun 2011, 18:55

s55z napisal/-a:Ma ja... saj je tu "svet modrecev" na LEI, :D



Se 100% strinjam. Na reflektorju pogosto na kakšna vprašanja odgovori kdo iz programerskega teama (N1MM, K2AMG, NA2M, itd)...
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Naslednja

Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov