Ham Radio Deluxe vprašanja

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

Ham Radio Deluxe vprašanja

OdgovorNapisal/-a S54KM » 31 Maj 2011, 23:00

Pozdravljeni!
Trenutno uporabljam ICOM IC-7400 in po doigem času sem se le odločil in kupil CIV kabel, za povezavo postaje z prenosnikom, ki seveda nima com porta. Za vsakodnevno klofanje uporabljam program za vpisovanje zvez Hamr Radio Deluxe za kakšen contest pa N1MM. Pri tem so se mi odprle nove možnosti s tem pa še več vprašanj. Pa začnimo:

-Ta povezovalni kabel, z Ham Radio Deluxe + Windovs 7 ne deluje najbolje. Na vsake toliko časa zmrzne, tako da moram usb kabel izklučiti in ponovno vključiti ter v program še enkrat conectirati. Na vsake toliko časa se rač. celo resetira. Na to sem bil sicer opozorjen že pred nakupom, ampak vseeno vprašam če je komu to uspelo urediti. Na win XP bojda deluje UFB, tako da če ne bo drugače, se bom nagibal v to da si naložim še XP-je vzporedno :D

-Kočno sem si omislil tudi QSL kartice, zato bi bilo odlično, če bi lahko z programa zveze printal kar na nalepke.
Kako si v Ham Radio Deluxe oblikovati nalepko, ki bo ustrezala spodaj priloženi QSL-ki? Kje se da dobiti nalepke takih dimenzij? Kako nastaviti printer (laser) dab o tiskal točno po nalepkah?
Slika

-Kod zadnje vprašanje pa me zanima, ali se da, in kako v Ham Radio Deluxe vstavimo zvočni posnetek in ga preko programa prožimo. Z drugimi besedami kako si naredimo papigo?

Za vse odgovore in pomoč se Vam že v naprej lepo zahvaljujem!

PS: Ker sem z vprašanji mogoče kar obsežen lahko debate nadaljujemo tudi preko ZS ali emaila.

Lp Miha S54KM
S54KM
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 12 Jul 2007, 21:18
Kraj: Žiri

Re: Ham Radio Deluxe vprašanja

OdgovorNapisal/-a s55oo » 01 Jun 2011, 06:14

Zivjo!

Pa si preprican, da nimas tezave z RFI in da ti le-ta ne zmede COM porta? Kako hitro pa se ti zgodi, da se ti obesi oz. neha delovat port? Si poskusil delati z minimalno mocjo, ozemljitev je OK?

Kar se tice printanja QSLk si lahko preberes tukaj:
http://forums.ham-radio.ch/showthread.p ... ard-labels

Glede voice keyerja mislim, da ni nic, avtor si je ocitno premislil:
http://forums.ham-radio.ch/showthread.p ... oice-Keyer
http://www.ham-radio-deluxe.com/HRDv5/T ... fault.aspx

Tudi ostalih stvari je dosti napisano.

73GL
Goran ANDRIC, S55OO
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale

Re: Ham Radio Deluxe vprašanja

OdgovorNapisal/-a s50ld » 01 Jun 2011, 16:55

Kater USB2COM vmesnik imaš? Če imaš Prolific, potem pojdi na stran od Prolific-a in si potegni pravi driver dol ...

WIN7 je pač malo samosvoj sistem je pa neprimerno bolj stabilen kot pa XP čeprav so XP odlični ...

Sam gonim W7 64bit že več ko leto in pol in sem imel iste probleme kot ti najprej, potem pa sem to uredil s pravim gonilnikom ...

Ostalo pa ...

Printanje nlepk: LogPrint s tem, da izvoziš log v ADIF in nato "uvoziš" v logprint v katermu oblikuješ nalepke ali pa direkten tisk na QSL-ko če ti jo printer prebavi ...
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Re: Ham Radio Deluxe vprašanja

OdgovorNapisal/-a S54KM » 08 Jun 2011, 22:08

Pozdravljeni!

Najprej hvala obema za odgovor.
Zelo različno dolgo deluje. Kdaj po 5 min kdaj 15 min ali še več časa da se obesi. RFI pomoje ni glavni vzrok, ker če samo connect-am, grem na kavo, ko pridem nazaj je zadeva že "obešena" HI :)
Gonilnike sem dobil zraven (sicer po emailu od S56Z ki mi je kabel tudi naročil) upam da so pravi, bom poiskusil še z drugimi.
Za QSL ke in voice keyer bom pa še malo natuhtal. :D

Hvala!

Lp Miha S54KM
73
S54KM
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 12 Jul 2007, 21:18
Kraj: Žiri

Re: Ham Radio Deluxe vprašanja

OdgovorNapisal/-a s57ad » 09 Jun 2011, 14:36

S54KM napisal/-a:Pozdravljeni!
Trenutno uporabljam ICOM IC-7400 in po doigem času sem se le odločil in kupil CIV kabel, za povezavo postaje z prenosnikom, ki seveda nima com porta. Za vsakodnevno klofanje uporabljam program za vpisovanje zvez Hamr Radio Deluxe za kakšen contest pa N1MM. Pri tem so se mi odprle nove možnosti s tem pa še več vprašanj. Pa začnimo:

-Ta povezovalni kabel, z Ham Radio Deluxe + Windovs 7 ne deluje najbolje. Na vsake toliko časa zmrzne, tako da moram usb kabel izklučiti in ponovno vključiti ter v program še enkrat conectirati. Na vsake toliko časa se rač. celo resetira. Na to sem bil sicer opozorjen že pred nakupom, ampak vseeno vprašam če je komu to uspelo urediti. Na win XP bojda deluje UFB, tako da če ne bo drugače, se bom nagibal v to da si naložim še XP-je vzporedno :D

-Kočno sem si omislil tudi QSL kartice, zato bi bilo odlično, če bi lahko z programa zveze printal kar na nalepke.
Kako si v Ham Radio Deluxe oblikovati nalepko, ki bo ustrezala spodaj priloženi QSL-ki? Kje se da dobiti nalepke takih dimenzij? Kako nastaviti printer (laser) dab o tiskal točno po nalepkah?
Slika

-Kod zadnje vprašanje pa me zanima, ali se da, in kako v Ham Radio Deluxe vstavimo zvočni posnetek in ga preko programa prožimo. Z drugimi besedami kako si naredimo papigo?

Za vse odgovore in pomoč se Vam že v naprej lepo zahvaljujem!

PS: Ker sem z vprašanji mogoče kar obsežen lahko debate nadaljujemo tudi preko ZS ali emaila.

Lp Miha S54KM


Sicer ne vem natančno, kje v osnovnih nastavitvah (nekje pod Control panel|Maintenance) nastavi (odkljukaj) hibernacijo za USB naprave, ker sistem po nekaj časa pošlje USB porte "na spanje"... Jaz sem to storil že pred časom in pozabil, kam točno sem moral iti, a od tedaj nimam več težav z USB vrati...
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: Ham Radio Deluxe vprašanja

OdgovorNapisal/-a s50ld » 09 Jun 2011, 20:46

Evo pa si me spomnil ...

Control panel -> Device manager -> USB -> USB Root hub -> Power management in tam izključiš kljukico: Allowe the computer to turn off this device to save power

Eto ... s skupnimi močmi :D
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov