MMANA GAL maa datoteke

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

MMANA GAL maa datoteke

OdgovorNapisal/-a S51SL » 08 Feb 2011, 20:42

Pozdrav.
Ima kodo idejo, kje najti .maa datoteke za MMANA.GAL.
Verjamem, da obstajajo in da so jih nekateri že objavili.
73
S51Sl
Matjaž Kočar
S51SL
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 01 Jun 2003, 15:21

Re: MMANA GAL maa datoteke

OdgovorNapisal/-a s55m » 09 Feb 2011, 09:14

Saj jim imaš cel kup že ob instalaciji?
A te zanimajo še kakšne druge?
V poddirektoriju MManaGal programa je mapa Ant in tam je cel kup anten.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: MMANA GAL maa datoteke

OdgovorNapisal/-a S51SL » 09 Feb 2011, 20:06

Seveda poznam vsebino poddirektorija.
Vseeno je tam relativno malo anten v bazi glede na to, da ta program uporablja veliko ham ov. Res je, da se najde ideja in potem lahko sam eksperimentiraš, a vem, da je na podlagi tega ali podobnih programov nastalo na stotine novih načrtov anten. Primer vertikalk s "kapacitivno kapo" narejene s pomočjo mreže za kurnike, če se lahko malo pošalim. Tudi tisto povezavo sem nekam "založil."
Vsekakor bi bilo zanimivo prebrati, kaj se je s pomočjo tega programa že naredilo in seveda v praksi tudi realiziralo.
Zanimivo bi bilo brati o izkušnjah in razlikah med modeliranjem in rezultati v praksi. Kakšna so odstopanja in kaj so razlogi.
Imam občutek, da je nov program PRO te iste skupine zanesenjakov opravil korekcije v stari MMANI GAL.
Nov program je plačljin in niti ni tako silno drag. Mogoče ga je že kdo preizkusil.
Kot pravim, maa datotek pa očitno ni moč najti.
73
M
Matjaž Kočar
S51SL
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 01 Jun 2003, 15:21

Re: MMANA GAL maa datoteke

OdgovorNapisal/-a s55m » 10 Feb 2011, 19:06

Jaz jih sicer po pravici povedano nisem nikoli iskal, ker vse sam zrišem, kar potrebujem.
V zadnjem CQ WW 160m CW tekmovanju sem delal s tako modelirano anteno in razen frekvenčnega "shifta", za katerega sem vedel, se je vse obneslo, kot mnogokrat do sedaj.
Lepo je pogledati primere, da vidiš, kako se dodaja izvore in "bremena" v različnih primerih, a se jaz "bremenom" v praksi raje izogibam, ker so potencialni šibki člen.

Nekaj slik zgoraj omenjene antene med simulacijo:

Slika
Slika
Slika
Slika


73
Adi
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: MMANA GAL maa datoteke

OdgovorNapisal/-a S51SL » 11 Feb 2011, 16:33

Da, vsekakoe gre pri tebi za lep primer praktične rešitve sloper ja.
No ravno takšnih idej oziroma praks manjka in te sem želel najti. Verjamem, da jih je veliko. Antenex vsake toliko časa prihaja z revijo novih idej in anten, ki so v praksi tudi realizirane.

Pri tvojem modelu mi je všeč praktična rešitev nižjega dela dipola s povratnim zavihkom proti nosilnemu drogu oziroma stolpu.
Tudi karakteristike na grafu so odlične.
Sam sem se pred časom ukvarjal z modeliranjem sloperja s kar se da navpišnim zgornjim delom in praktično povsem vodoravnim delom spodnjega dipola (2-3m) nad zemljo. V določenem razmerju leg teh dveh žic, me je presenetil relativno visok sevalni kot. Samo majhna korekcija nagiba zgornjega dela dipola pa je že bistveno spremenila ta sevalni kot.
Zakaj je do tega prihajalo pravzaprav ne vem.
Z dodajanjem še enega dela dipola (neke vrste GP z dvema rad. se je situacijo pri simulaciji povsem "Stabilizirala" in sevalni kot je bil tak, kot bi naj v nekii teoriji tudi obstajal.
In še vprašanje:
- Ali Oznaka " X ", recimo pri vertiklalki napajani z Gama m. dejansko pomeni priklop stik žarilca na radiale ("zemljo")?
To označiš v okvirju BREME Type R+jx recimo 5 ohm.
Upam, da pravilno sklepam?
73 M
Matjaž Kočar
S51SL
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 01 Jun 2003, 15:21

Re: MMANA GAL maa datoteke

OdgovorNapisal/-a s55m » 11 Feb 2011, 17:09

Na način R+jx v "loads" SW dopoveš, da je v tisti točki "ozemljena".
Lep primer imaš pri 160m GND tower, ki je napajan z gamma prilagoditvijo.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: MMANA GAL maa datoteke

OdgovorNapisal/-a S51SL » 12 Feb 2011, 20:30

Ok. Nekako tako razumem tudi sam. Se bom lotil nekaj eksperimentov.
Hvala.
73
M
Matjaž Kočar
S51SL
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 01 Jun 2003, 15:21

Re: MMANA GAL maa datoteke

OdgovorNapisal/-a s57owa » 21 Mar 2011, 15:01

Pozdravljeni

Imam vprašanje v zvezi z datotekami .gaa, ki naj bi jih odpiral program ANA-GAL...
Vsakič, ko ga želim nalagat iz Interneta ali prekopirat .exe file na disk, mi antivirus javi (Sophos, Norton, AVG,... vse sem jih testiral), da je datoteka okužena (!) in se stvar ustavi...
Sem tudi poskusil inštalacijo na prenosnika brez antivirusa, pa je lepo šlo skozi, in deluje "normalno", ampak si tega ne upam narediti na "ta pravem" računalniku (itak, bi ga antivirus blokiral) ...

A mogoče veste kaj več o temu? oz. ali mogoče obstaja kajšna druga možnost odpiranja .gaa datotek v npr. MMANA ali kakšen "pretvornik" med .gaa in .maa?

73 de robi
s57owa
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 10 Jun 2009, 14:32

Re: MMANA GAL maa datoteke

OdgovorNapisal/-a S51AY » 21 Mar 2011, 15:38

Oj Robi !
Včasih imajo kake exe datoteke čudne strukture... Ne upaš izklopiti antivirusnega programa, zadevo namestiti, pa takoj antivirus scan ? Možno, da nameščene stvari več ne bodo imele sumljivih struktur, instalacijski "exe" pa naj kar počisti... :D Dokler virusa ni v memoriji PC-ja, ni panike.
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: MMANA GAL maa datoteke

OdgovorNapisal/-a s57owa » 23 Mar 2011, 08:09

Hvala Arpi

Saj sem to mislil inštalirati samo za na hitro pogledat zbirke .gaa datoteke, ki jih najdeš na spletu... če je kaj novega... drugače, za "igračkanje" uporabljam MMANA...


73 de robi
s57owa
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 10 Jun 2009, 14:32

Re: MMANA GAL maa datoteke

OdgovorNapisal/-a S57S » 15 Jun 2011, 15:55

A obstaja kje kak program, ki bi znal direktno pretvoriti EZNEC fajle (*.ez) v MMANA-GAL razumljivo obliko?

Malo se igračkam z MMANA-GAL in ne najdem na netu nič oprijemljivega.

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron