N1MM ne dela...

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

N1MM ne dela...

OdgovorNapisal/-a s57sr » 25 Jan 2011, 18:17

Pozdrav vsem

hotel sem si naložini N1MM, imam op.sistem windows vista, antivirusni program pa Bitdefender.. zadevo je ant.program takoj ustavil saj
je prepoznal, da je v programu skrita koda za virus. Zadevo je program postavil v karanteno in ga onemogočil ij zbrisal...

Ali je imel kdo tak problem, N1MM seveda zdaj ne dela, sem ga deinštaliral, če ponovno poskušal naložiti mi vedno javi nevarnost
okužbe...

pa smo tam ko ne vem...

Če kdo ve kako naprej bom zelo hvaležen.

Hvala 73 Roman S57SR
lep 73 !
s57sr
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 22 Feb 2006, 08:38
Kraj: mozirje

Re: N1MM ne dela...

OdgovorNapisal/-a s52aa » 25 Jan 2011, 19:32

Najboljša rešitev je, da program pošlješ programerjem Bitdefenderja in naj ugotovijo ali je res virus ali je napaka v programu, ki preverja možnosti. Najbrž je problem ta, da se program povezuje preko telnet protokola na DXClustre, še bolj verjetno pa je problem zaradi pošiljanja podatkov preko mreže v multi-op multi band načinu.

Druga možnosti je ta, da kljub opozorilu verjameš programerjem N1MM skupine in pustiš program nedotaknjen, pred tem pa ga lahko preveriš še z drugimi antivirusnimi programi kar on-line morda naslednji: http://www.virustotal.com/

73, Peter S52AA
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

Re: N1MM ne dela...

OdgovorNapisal/-a s57ad » 25 Jan 2011, 19:47

Problem je v antivirusnem programu, ki ga uporabljaš, ker, kot je že Peter povedal, del kode smatra za virus. Jaz do nedavnega nisem imel teh težav, nalaganje zadnjih dveh verzij mi pa ne uspeva (v. 11.10.2 je zadnja, ki jo lahko downloadam brez težav)...

Program sem "dolpotegnil" na ženin PC (z drugim AV programom) brez težav, skopiral na USB ključek, ko sem zadevo skušal prenesti na svoj PC mi je pa zopet AV program poslal stvar v karanteno...

Skušaj downloadati verzijo 11.1.02, ki jo AV program (vsaj pri meni) še ne blokira.

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: N1MM ne dela...

OdgovorNapisal/-a s50ld » 25 Jan 2011, 20:09

Sicer ne vem katere AV programe uporabljate ...

Jaz sem ravnokat BP dol potegnil zadnjo verzijo in jo direkt zagnal ...

Konfiguraciaj OS in AV: MS Windows 7 64 bit Enterprize z vsemi popravki in pa TrendMicro OfficeScan z zadnjimi definicijami ...

Tako da ... AV je lahko kar problematičen ...

Moj nasvet: Zaupaj N1MM programerjem ... Začasno onesposobi AV in inštaliraj N1MM ... Bo delovalo oz. moralo bi delovati ...
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Re: N1MM ne dela...

OdgovorNapisal/-a s57ad » 26 Jan 2011, 13:42

s50ld napisal/-a:Sicer ne vem katere AV programe uporabljate ...

Jaz sem ravnokat BP dol potegnil zadnjo verzijo in jo direkt zagnal ...

Konfiguraciaj OS in AV: MS Windows 7 64 bit Enterprize z vsemi popravki in pa TrendMicro OfficeScan z zadnjimi definicijami ...

Tako da ... AV je lahko kar problematičen ...

Moj nasvet: Zaupaj N1MM programerjem ... Začasno onesposobi AV in inštaliraj N1MM ... Bo delovalo oz. moralo bi delovati ...


Jaz uporabljam F-Secure, ki sem ga dobil v paketu od Amisa in ki deluje izvrstno (očitno še preveč dobro), saj je, recimo, našel milijon raznih virusov, ki jih je žena prinašala iz šole na USB ključku in, ki jih AV program na njenem PC ni zaznal...

Ja, začasno izključiti AV program in "dolpotegnit" najnovejšo verzijo N1MM programa je očitno edina rešitev (za sedaj)...

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: N1MM ne dela...

OdgovorNapisal/-a S56RGA » 26 Jan 2011, 14:57

Bitdefender-ja ne poznam, vendar navadno imajo antivirusi možnost vpisovanja katerih datotek ali direktorijev naj ne pregleduje.
Torej, začasno izklopiš AV, instaliraš N1MM, vklopiš AV in nastavi paramatre naj ne pregleduje direktorija kjer je instaliran AV ter dovoliš zagon programa.
S56RGA
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:27
Kraj: Koper, JN65UM

Re: N1MM ne dela...

OdgovorNapisal/-a s57ad » 17 Feb 2011, 20:37

s50ld napisal/-a:Sicer ne vem katere AV programe uporabljate ...

Jaz sem ravnokat BP dol potegnil zadnjo verzijo in jo direkt zagnal ...

Konfiguraciaj OS in AV: MS Windows 7 64 bit Enterprize z vsemi popravki in pa TrendMicro OfficeScan z zadnjimi definicijami ...

Tako da ... AV je lahko kar problematičen ...

Moj nasvet: Zaupaj N1MM programerjem ... Začasno onesposobi AV in inštaliraj N1MM ... Bo delovalo oz. moralo bi delovati ...


Z najnovejšo posodobitvijo F-secure le-ta ne javlja več (lažnega) virusa v N1MM Newexexxx.EXE datoteki, tako, da sem danes brez težav naložil novo verzijo N1MM programa.
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov