Aluminijska žica

Vse o KV, UKV, UHF, SHF... antenah in stolpih

Moderator: s57uud

Aluminijska žica

OdgovorNapisal/-a s58dx » 05 Dec 2005, 12:54

Pozdravljeni :) ,

ali lahko svetujete o najbolj primerni prodajalni ali trgovcu kjer bi se dalo kupiti aluminijska žica premera 4 ali 5 mm. Rabim za izdelavo tuljav, podobno kot pri Butternut HF2V.

Hvala Nermin S58DX 8)
s58dx
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00

OdgovorNapisal/-a S57S » 06 Dec 2005, 15:47

Nermin 73.

Jaz sem prejšnji mesec kupil 4mm alu žico v Domžalah in sicer v železnini. Navito jo imajo na kolutu in ti jo po želji odrežejo.
Podobno žico sem videl tudi v nekaterih trgovinah z gradbenim materialom. Ne vem, za kaj jo uporabljajo ''navadni smrtniki'', očitno
pa jo ljudje kupujejo, sicer je ne bi imeli. Ker je žica nekoliko trdnejša, kot navaden aluminij, mislim, da je nekakšna zlitina alu in še nečesa.
Glede na težo, pa sem prepričan, da gre za aluminij. Tudi lepo se sveti, hi. Imel sem kar malo težav, da sem žico poravnal ''na roko''. Iz nje
sem izdelal četrt-valovni poglašeni vod za prilagoditev dveh celovalnih dipolov. Vse skupaj je zelo ''trdno'', tako, da je po moje to idealna zadeva
za izdelavo tuljav, ki jih omenjaš. Tudi cena ni neka postavka.

X-MASS, se slišimo kaj na 80-meterski SSB DX kanalizaciji.

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a s57j » 06 Dec 2005, 16:07

Živjo!
Žica, ki jo omenja Aleksander je žica za mrežne ograje, to je tista, ki je napeljana med stebrički in nosi mrežo. Res jo imajo v vsaki trgovini z gradbenim materialom. Material je Al Mg3. Večinoma je zelo trda. Ko (če) pa ti uspe naviti in oblikovati tuljavo pa ta sigurno ostane taka še dolgo časa in je tudi samonosilna. Za preciznejša navitja npr. trap za 7 in 3,5 Mhz pa raje uporabim bakreno žico.

LP Janez, S57J
Janez
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Alumix

OdgovorNapisal/-a S56EPN » 06 Dec 2005, 17:56

V Slovenski Bistrici je prodajalna Alumix , ki je v sklopu IMPOLA, pa poskusi tam malo vprašat, ali imajo kaj podobnega kar ti iščeš.

Tule pa še imaš link do trgovine

http://www.impol-servis.si/Alumix/



73 de Marcel
Vedno preden začneš z delom na postaji - JO VKLJUČI !!!!!
S56EPN
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Feb 2005, 21:17
Kraj: Rogaška Slatina - JN76TF

OdgovorNapisal/-a s58dx » 06 Dec 2005, 20:31

Živ :) ,

fantje :D najlepša hvala, informacije so res odlične. Mislim, da sem v Merkurju videl omenjeno žico, pač mi je bila "sumljiva" in se niti nisem ubadal z mislijo da bi je uporabil za tuljavo :evil: . Glede na sestave zlitine in namen uporabe, lahko bi bilo uporabno tudi za kakšno HD long wire-co :wink: .

Lp Vsem Nermin S58DX 8)
s58dx
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00

OdgovorNapisal/-a s56lsb » 28 Dec 2005, 06:42

Pozdrav

4m Alu. žico imajo skoraj, v vsaki železnini. Samo pravilno moraš vprašat.
Ali imate varilno žico za Alu. (palčko).

Moja zgodba z izdelavo antene za 23cm, se je odvijala na isti način. Stvar sem iskal po celi Sloveniji. Nikjer za dobit. Nazadnje sem jo (sam) (trgovec še nikoli slišal ) našel v trgovini, ki je oddaljena 1km od mene. Z vprašanjem trgovca, kaj ima pa to? To je pa varilna žica. Samo 4m Alu. žice pa nima, in je ni za dobit.

LP S56LSB
:wink:
s56lsb
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 Nov 2001, 01:00
Kraj: Novo mesto


Vrni se na Antene

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov