Izdelava antene

Vse o KV, UKV, UHF, SHF... antenah in stolpih

Moderator: s57uud

OdgovorNapisal/-a s53sx » 14 Nov 2005, 14:46

Hoj

V lepem vremenu so b.p. prenesle 1kW na 14mega....sicer so impulzi
'pastirjev' tudi neka frekvencna kolobocija, samo QRP :cry:

73
73 de Joze, s53sx
Uporabniški avatar
s53sx
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: there

OdgovorNapisal/-a 9a9t » 18 Nov 2005, 08:22

Pozdrav Mario,

prošlo je puno vremena ali jesi li isprobao crne "pastirske" izolatore kako reagiraju na VF?

Upotrijebio sam ih za Long Wire antenu ali za sada idem sa malom snagom pa me zanima mogućnost rada sa većom snagom.

Tom, 9A2TK
9a9t
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 Avg 2003, 11:56

ŠIROKO PASOVNA ANTENA!

OdgovorNapisal/-a S51DU » 18 Nov 2005, 13:11

Pozdravljen Tilen!

Povsem naključno sem prišel do takšne antene. Najprej sem hotel izdelati po članku v našem CQ- ju anteno, ki je imela cca 48cm žarilec in o,3 lambda radiale-3x. Nikakor nisem mogel priti do 2,5mm debelih šipk, ki jih je avtor v osnovnem projektu uporabil. Zato sem uporabil v enem primeru 6mm, v drugem pa 8mm al cev. Mehansko je anteno izgotovil S57MFC. Vse je bilo ok. Ko smo anteno hoteli preglasiti na 158 Mhz za potrebe GRS (taborniki smo bili okrepčevalna postaja na pohorski smučini) smo opazili široko pasovnost. Skratka antena je z SWR- jem najboljša na 154 MHz, na 145 MHz je 1:2. Na koncih frekvenčne širine ročne postaje se SWR bistveno ne poslabša.
Vrag nam ni dal mira in naredili smo primerjavo s tovarniško izdelano diskon anteno, ki jo je imel S57MFC. Poslušalstvo je dalo po uho-s-metru minus 10 db slednji (na različnih frekvencah). Tudi SWR je bil za slednjo manj ugoden. Enako je veljalo pri nas na sprejemu.
Novo spoznanje je S57MFC- Čarly združil, tako, da je na glavi sistem za 2m in 70cm. Glede široko pasovnosti je še nismo stestirali. Pozabili na projekt!
Čarly še nekaj takšnih monobandnih anten menda ima.

73! Dubi
S51DU
 
Prispevkov: 185
Pridružen: 16 Sep 2003, 13:15
Kraj: RUŠE

OdgovorNapisal/-a s56a » 18 Nov 2005, 17:11

9A2TK napisal/-a:Pozdrav Mario,

prošlo je puno vremena ali jesi li isprobao crne "pastirske" izolatore kako reagiraju na VF?

Tom, 9A2TK


S53SX zagotovilo s kW na 14 MHz mi se zdi dovolj varno!

Enkrat sem zze skoraj unicil antenski prikljucek na SB-220 v kratkem stiku pri testu anodne napetosti za katero nisem verjel da presega dvakratno napajalno napetost. Pri lahkem bremu vsekakor...
s56a
 

Prejšnja

Vrni se na Antene

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov