dilema

Vse o KV, UKV, UHF, SHF... antenah in stolpih

Moderator: s57uud

dilema

OdgovorNapisal/-a s56izw » 17 Maj 2005, 19:56

glede nato, da kupujem vhf-UHF mobil anteno, a kljub moji želji nisem dobil nobene z magnetnim nastavkom (kar mi je bila želja) me zanima nasljednje...
-ali je boljša , magnetna ali klasična mobil antena( predvsem svr , izkoristek , mase itd.)
ker mi ni spremeljivo, da bi vrtal luknjo v streho! bi to rajši naredil v prtljaznik , ki je sicer nižji ....me zanima, ali bi to vplivalo na delovanje antene saj bi bila njena dolžina , zakrita z vzdigjenim karoseriskim delom strehe?
pa še nekaj, glede nato, da sicer res imam dvoband postajo. a 70cm zelo malo uporabljam me zanima ali ima sama vhf antena boljši izkoristek kot recimo vhf-uhf kombinirana mobil antena?
pa še mnenje o omenjeni anteni, katere link je spodaj!

hvala za vaše odgovore!

73
klikni za povečavo SG-7900


SG-7900 A2E mobilna antena colinear 144/430MHz 150W, 5/7.6 dBi, 158cm

Slika

CENA:31 EUR , nakup v SLO!
s56izw
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 25 Maj 2004, 11:46
Kraj: velenje

Re: dilema

OdgovorNapisal/-a s56oa » 18 Maj 2005, 09:25

Ne kompliciraj preveč. Kupi to anteno (lahko tudi krajšo, teh 1.6 m dolžine ni ravno malo in obstaja velika verjetnost, da boš s to anteno na strehi ob nekaj butnil) ter kakovosten magnetni nosilec.

Jaz imam podoben, samo krajši dual band Super Gainer (spet ena izmed blagovnih znamk podjetja, ki ponavadi sliši na ime Diamond) in njihov največji magnet in reč špila super.

Ti pa res priporočam nakup kakovostnega magneta. Investicija vanj se lahko 10x povrne, glede na uporabo slabega magneta v navezavi z avtoličarjem. Slabi magneti se premikjo sem ter tja po strehi (za par mm) in puščajo ravse na avtu. V najslabših primerih ti pri vožnji po avtocesti vse skupaj odpihne v kak avto za teboj ali še kako drugače demolira tvoj avto. Diamond je po mojem kakovostna izbira za magnete, priporočam njihove high end varijante. Imajo nizek profil, velik premer magneta ter s tem nosilnost, kakovostne konektorje, kabel, tesnila in podlago, ki se nalima na pleh avta. Tudi pri slednjem velja, da dobiš, kar vplačaš.

73 de S56OA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s56a » 18 Maj 2005, 12:30

Vsekako dober magnet, potem 51 cm palica napajana cez 130 pF (3 x 47 pF) kondenzator in je duoband antena za 144 MHz ter trikrat visjih 432 MHz. To verjetno prekasa znanja wireless ops :-)
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56izw » 18 Maj 2005, 17:05

hvala za vse odgovore!

73!
s56izw
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 25 Maj 2004, 11:46
Kraj: velenje


Vrni se na Antene

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov