kje v sloveniji kupti novo yagi anteno za 2m/70 cm

Vse o KV, UKV, UHF, SHF... antenah in stolpih

Moderator: s57uud

kje v sloveniji kupti novo yagi anteno za 2m/70 cm

OdgovorNapisal/-a Gost » 13 Mar 2005, 20:56

ker se po dolgem času vračam na radiomatersko področje in začenjam iz nič... potrebujem eno ne preveč dolgo yagico za 2/70 cm. najrajši bi kupil, kar novo ! zato me zanima ali kje v slo. obstaja kakšna trgovina , kjer se da dobiti omenjena antena oz. nasvet iz prve roke. bil sem na int. strani od trival antene , a ni bilo nič po mojem okusu....
zanima me tudi , glede nato da imam možnost postavitve antene le na lasten balkon , tu pa sem prostorsko umejen ( pa še od tal sem odaljen c.c samo 2 m) kaj mi priporočate?
vem , da sprašujem preveč a vseeno... ali obstaja kakšna vrsta omenjene yagi antene pri kateri so radiali razporejeni tako , da jih je pri čim manjši dolžini antene čimveč ali je to matematično določeno ?

hvala za vse odg.

73!
Gost
 

OdgovorNapisal/-a s55z » 14 Mar 2005, 00:25

Poizkusi pri Elektronske naprave Čadež, http://www.elnaprave.com , vendar prej preveri zalogo, ker se zna dobava zavleči... Nekaj Fracaro yagic ima tudi TSP elektronika, Zadobrovška 18A - www.tsp-elektronika.si Sicer pa lahko povprašaš tudi v podjetju Inglar d.o.o. (INGLAR DOO. PANONSKA ULICA 023, 9250 GORNJA RADGONA - bivši Elrad - http://www.inglar.si/slopage.htm ) kjer proizvajajo nekoč hudo popularno Elradico - 11 el Yagi za 2m in Yagi za 70cm - sicer so malce zastareli modeli, vendar so cene izredno ugodne, delujejo solidno, pa še po pošti jih pošljejo. Pokliči komercialo.

Aha, najprej nisem pozorno prebral vprašanja. Ja, načeloma je pri yagici važna dolžina in pravilen razpored elementov. Nič ne pomaga, če nasuješ elemente na 5cm, HI. Predlagane yagice so nekakšen kompromis, saj so relativno kratke, vendar ti s svoje lokacije kakšnih hujših DXov najbrž ne misliš delati, če pa bo kakšen sporadik na 2 m, je pa tako skoraj vseeno, kje je antena.

Drugo vprašanje pa je, zakaj skrivaš svoj znak, če si radioamater? Počasi postajam alergičen na razna čudna uporabniška imena RADIOAMATERJEV. CBjaše še razumem ....
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a Gost » 14 Mar 2005, 10:07

svoj znak ne skrivam! le zaradi daljše neaktivnosti je bil v mirovanju, zdaj delam na tem da stvar ponovno aktivram in upam , da je moj znak ostal in ga bom lahko ponovno uporabljal (S56IZW). Nisem ga hotel napisati , da ne bi bilo problemov , če ga je slučajno v teh letih dobil kdo drug.
sicer pa , ko ga dobim nazaj ga z veseljem pripišem!

hvala za odhovore!
Gost
 

OdgovorNapisal/-a Gost » 14 Mar 2005, 11:35

poklial sem v inglar antene in izvedel , da imajo v prodajnem programu še http://www.inglar.si/ra_amate.htm . dve antene eno za 2m in drugo za 70 cm. prav tako sem že pred leti imel in je , kar vredu delala. zdaj pa me zanima nasljednje: ali je možno dve ločene antene, eno za 2m in drugo za 70cm spojiti tako , da so povezane za en kabel in , da ne bi bilo zmeraj potrebno memjavati kablov oz konektorerjev....

hvala za odgovor!

p.s. cena za posamično anteno je 8.000 z davkom in jo pošljejo po pošti.
Gost
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 14 Mar 2005, 11:54

http://s53m.com/beacon/144_432%20diplexer.pdf

Upam, da boš to poskušal sam narediti!
s56a
 

Duoband Yagi

OdgovorNapisal/-a Gost » 15 Mar 2005, 10:35

Spodaj opisana antena je na zalogi, končna cena pa je 12.000 Sit

ART. 110 Periodic beam log 15 elementov 144-430 MHz

SPECIFIKACIJE:
Impedanca: 50 Ohm
Področje:: 144-430 MHz
Gain: 9 dB
Dolžina: 1,05 m
Moč: 500 W
S.W.R.: 1:1,1

Prav tako je na zalogi duoband 'HB9CV' prenosna izvedba z 4 teleskopskimi elementi. Cena 7.000 Sit.

Podrobnosti na www.elnaprave.com
oz. na telefon 041 569 207 in 56 15 140.

Se opravičujem zaradi napol komercialnega sporočila na tem forumu.


Miro S58T
Gost
 

OdgovorNapisal/-a Gost » 15 Mar 2005, 18:22

SORY, ko vam bom pričel iti na živce mi , kar povejte! zanima me vaše mišljenje o teh dveh antenah. glede nato, da jih mislim uporabljati na balkonu in zelo blizu tal!

p.s. oz , se , da kje videti kakšna slika
73 hvala!
Gost
 

OdgovorNapisal/-a s55m » 15 Mar 2005, 21:28

Ne vem na kateri anteni misliš.Če na Inglarjevi potem velja tole:

Anteni sta narejeni po principu starih Elrad-k. (Videl pri S58RU če je to kar vidim enako)
Prilagoditev impedance dipola je narejena porazno (če se motim, naj me kdo popravi) priključek na kabel pa ni konektror ampak kar vijaki.
Za to ceno ne pričakuj preveč, za štart pa bosta dobri.
Če pa narediš nove transformatorje s koaksialnim kablom (balun) potem se antena vsaj prilagoditveno obnese OK.
Zgodovina:
EA3ADW (takrat je bil ED3UVO)se leta 1981 ni nič pritoževal nad mojim signalom (delal sem iz RK v Kopru) iz takšne antene in 10W iz FT221R.
Takrat smo še mislili da je TAP, kasneje so nam povedali za FAI.

Če pa misliš na Mirotovo ponudbo:
HB9CV je v bistvu dobra antena za na balkon, ni pa primerljiva z zgornjima.
Log periodic je kompromis, na 1,5m booma pa bi si upal trditi, da bo delovala se slabse kot HB9CV monoband.

Z HB9CV in 10W izhodne moči sem uspel prilezti na tropo do JN58.Ni slabo.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR


Vrni se na Antene

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov