Posledica letošnjega prvega snega

Vse o KV, UKV, UHF, SHF... antenah in stolpih

Moderator: s57uud

Posledica letošnjega prvega snega

OdgovorNapisal/-a s51sk » 03 Dec 2015, 21:18

Lansko leto nam je v RK Ribnica zagodel žled, letos pa že kar prvi sneg prejšnji mesec - 21.11.2015, ki ga pri nas niti ni bilo malo, pa še zelo težak je bil. Posledica je vidna na sliki. S to anteno pa res nimamo sreče. :( Sedaj pa počakat, da skopni sneg na strehi, da ne bo drselo. :-?
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

Re: Posledica letošnjega prvega snega

OdgovorNapisal/-a s55m » 07 Dec 2015, 18:20

Zivjo Miro!

Na zalost je tako, ce vztrajate z anteno, ki se razteza v treh dimenzijah :) . Ze s tistimi v 2D je dovolj tezav.
Po mojem mnenju (sedaj me bodo obozevalci kvadov pozrli zivega... :) ) ni kvad nic boljsi od UDA-YAGI antene iste dolzine.
Upam, da zgruntate kakšen način, da bo antena tudi pod snegom prezivela.

GL!

Adi
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Posledica letošnjega prvega snega

OdgovorNapisal/-a S58T » 07 Dec 2015, 21:43

Res smola.

Enaka antena pri meni vztraja 15 let. Imam pa rezervne palice, tokrat doniram polomljen del 3+1m z vložki.
Do menjave verjetno lahko normalno uporabljate anteno, malo je spremenjena le geometrija sprednjega direktorja.

LP

Miro S58T
S58T
 
Prispevkov: 238
Pridružen: 15 Apr 2007, 09:38
Kraj: Ljubljana Črnuče

Re: Posledica letošnjega prvega snega

OdgovorNapisal/-a s51sk » 07 Dec 2015, 22:32

Ja Adi, že pri postavljanju je zajebancija. Kaj češ, smo pa bolj dejavni na strehi kot pa v klubu :wink: Je pa res, da ga je (sneg namreč) za prvič res hudo zapadlo na našem koncu, težak pa je bil tako, da se je prvič, odkar imamo to anteno, prijemal na vse kar štrli iz boom-a - palice kot tudi žice. Popustil je pač najbolj šibak člen. Je pa tudi res, da nam je tudi "wrtc" 3 bander polomilo in sicer v eni od zim na našem koncu. za 90 stopinj je zvilo oba dela boom-a navzdol ob nosilcu.

Miro, hvala za ponujeno, vsekakor se tega ne bomo branili. Se slišiva pod ZS.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica


Vrni se na Antene

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov