Cushcraft MA-8040V

Vse o KV, UKV, UHF, SHF... antenah in stolpih

Moderator: s57uud

Cushcraft MA-8040V

OdgovorNapisal/-a s59sv » 21 Nov 2015, 19:48

Zanima me, če kdo uporablja omenjeno anteno?
73'de Vinko
s59sv
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 Mar 2004, 23:25
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Cushcraft MA-8040V

OdgovorNapisal/-a s59sv » 21 Nov 2015, 21:14

Minilo je leto dni pa, ker ni bilo nobenega odgovora ali komentarja, sem se odločil da nekaj napišem o tej anteni. Naročil sem jo pri prodajalcu F-G-H Electronics iz DL. Tam je bila najugodnejša cena. Zadeva je prispela konec novembra lanskega leta. Odprl sem originalno zapakirano pošiljko, malo pogledal cevi in videl, da so v ceveh radiali in tako je reč prezimila zaradi slabega vremena. Marca letos, pa sem se odločil, pogledat zadevo podrobneje in jo pripravit za postavitev. Ugotovil sem, da mi manjka 8 radialov , takih žičnih inox paličic. Prodajalec mi je na pripombo o manjku odgovoril, da paketov ne odpira in naj se obrnem na Cushcraft. Od tam sem brez problemov dobil radiale, vendar ne 8 kos ampak 4 kose, kljub točno navedeni količini in številki artikla. Nisem se več hotel z njimi ukvarjat in sem pri podjetju Mibra nabavil manjkajoče. Nato sem vse sestavne dele pregledal in označil po načrtu z listki, tako, da sem bil siguren, da imam vse. Potem pa sem ob pomoči Marjana S51RU v juniju začel sestavljat anteno. Vse je šlo, do namestitve špul, za katere pa je bil insulator prekratek. Ne upam napisat besed, ki sem jih izrekel ob ugotovitvi. Ni vse made in USA o.k. Spet je bilo potrebno improviziranje, če sem hotel anteno imeti postavljeno še isti dan. Nisem pa ostal dolžan komentarja Cushcraftu za njegovo malomarnost. Spet so se odzvali zelo hitro in poslali nov insulator, tokrat trikrat daljši in brez potrebnih izvrtin na tem izolatorju. No pa saj me ni nič stalo, vsaj to. Anteno sva po Marjanovih navodilih sestavila in na instrument uglasila. Antena ima na 40m v razponu celega obsega SWR od 1:1,6 na začetku do 1:1,5 na koncu. Drugače je na 80m kjer je uporabna v narekovajih v delu 100 KHz. V zemlji so radiali po 4 za vsak obseg. Žal sem s prostorom precej omejen in je dokaj blizu hiše. Danes sem z njo uspel narediti na 40m VK9WA, prej pa še 8P,9Y,HZ,KP2,PY,TI,YS...vse ssb. Tako, da sem na 40m zadovoljen, glede na to, da je lokacija postavitve neugodna. Drugače pa je na 80m, kjer sem pričakoval največ. Na streho zadeve nimam namena postavljat, kar bi zagotovo bistveno poboljšalo rezultate. Upam, pa da bo kdo, ki bo imel boljše možnosti postavitve in anteno nabavil, tu podal svoje ugotovitve.
Priponke
P1080195.jpg
(88.74 KiB) Še ni prenešeno
P1080190.jpg
(115.4 KiB) Še ni prenešeno
s59sv
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 Mar 2004, 23:25
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Cushcraft MA-8040V

OdgovorNapisal/-a s55m » 01 Dec 2015, 17:47

Tudi "cezoceanci" so velikokrat slampasti.
Kar se pa delovanja antene na 80m tice.....fizike se ne da posiljevati.
Izbral si kompromis in sedaj bos moral ziveti s tem.
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR


Vrni se na Antene

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov