Portable antenski stolpici

Vse o KV, UKV, UHF, SHF... antenah in stolpih

Moderator: s57uud

Portable antenski stolpici

OdgovorNapisal/-a s56oa » 29 Jun 2004, 19:43

Hoj!

Ker nimam domače delavnice, da bi si kaj sam stesal iz aluminija, iščem možnost nakupa antenskega stolpiča za portable delo. Višina tam od 4 do 6 metrov, nosilnost tam do 20 kg (kaka yaga za 50 MHz ali 144 MHz plus kak antenski rotator iz pralnega praška). Biti mora seveda čim lažji (aluminij, fiberglass, kompozitni materijali) in enostaven za postavitev - one man band postavitev.

Gledal sem reči pri Trival antene, vendar mi zaenkrat ni uspelo nažicat cen za enostavne varijante njihovih stolpičev. Dobil sem cenik njihove HAM robe (razne antene in antenski pribor), za stolpiče pa le odgovor, da so namenjeni profijem.

Kaj takega bi bilo prav fino:

Slika

Zanima me, kje se bi dalo nabaviti kaj takega?

Od tujih prodajalcev sem gledal zadeve pri Wimo-tu, ampak reči niso toliko pogruntane kot te od teh, ki jih vidim v Trivalovem katalogu.
Ampak ce ne bo druge varijante ...

No ja, tudi v lokalnem radioklubu iščemo nekaj podobnega, le nosilnost bi morala biti nekoliko večja.

Torej dobrodošle bi mi bile informacije okrog nabave portable antenskih stolpičev, ...

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s55o » 29 Jun 2004, 22:30

Premaknjeno pod Antene
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S55DX » 30 Jun 2004, 07:27

Vprašaj pri Mirotu, S58T. Na njegovi spletni strani najdeš pod Antenski pribor/Stolpi "aluminijasti teleskopski drog" 4x2 m - uporabna višina 7,4m.

73 de Milan, s55dx 8)
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 590
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)


Vrni se na Antene

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron