Moja prva KV antena ECO ASAY AVT4

Vse o KV, UKV, UHF, SHF... antenah in stolpih

Moderator: s57uud

Moja prva KV antena ECO ASAY AVT4

OdgovorNapisal/-a s55kz » 19 Jan 2011, 15:41

Kot veste, sem pred nekaj časa opravil izpit iz radioamaterstva :lol: . Trenutni veter me nese vedno bolj v KV vode, kakor kam drugam, zato sem se odločil, za nakup nove antene.

Radijsko postajo Icom 735, mi je s pristopom v klub posodil Andrej (S56ZAB). Ker sem imel na strehi samo CB anteno, sem se odločil za zamenjavo. Kupil sem namreč vertikalno ECO-vo anteno AVT4 od Mirota (S58T) in jo po približno enem tednu (ko je sneg skopnel) postavil na domačo streho. Na žalost se nisem imel možnosti točno umeriti SWRja, ker je postaja na dopustu pri klubskemu mojstru (baje ni točno umerjena). Naredil sem tudi prvo zvezo na novo anteno z Boštjanom (S55O) in moram reči, da sem z nakupom zelo zadovoljen. Poleg Italijanov in Nemcev lahko končno slišim tudi kaj drugega. 8)

V prihodnosti jo nameravam še dvigniti za par metrov, pa seveda, točno umeriti SWR in malo "zasidrati s kako zajlo".

Prilagam nekaj fotografij:

Stara CB antena:
Slika

Postavitev lestve (žal drugače ne gre):
Slika

Slika

Takole zgleda:
Slika

Slika

Slika




Tole so pa nosilci "za šperovce, kamor bom pritrdil zajlo"

Slika

Slika



Rad bi se zahvalil vsem, ki ste me popeljali v ta zanimiv hobi in mi v njem tudi svetovali ter pomagali, posebne zahvale pa gredo Andreju (S56ZAB), ki mi je posodil prvo radijsko postajo in Boštjanu (S55o), ki mi je, skupaj z Andrejem odgovarjal na kar precej vprašanj, brez zamere :)


Lep pozdrav,
S55KZ
s55kz
 
Prispevkov: 126
Pridružen: 14 Jul 2010, 19:24

Vrni se na Antene

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov