aprs.netinet.si:14580 - nov tcp/ip aprs server pri nas

Novosti, obvestila, želje, stanje omrežja, vozlišča, prehodi, APRS digiji in omrežje, ....

Moderatorji: s56g, S57BBA

aprs.netinet.si:14580 - nov tcp/ip aprs server pri nas

OdgovorNapisal/-a S56ICM » 20 Mar 2009, 07:21

Zivjo !

Postavil sem še en javAPRSrvr, sicer neke blazne potrebe ni, vendar backup nikoli ne škoduje, v primeru, da Tom kaj šraufa ali upgrejda aprs.hamradio.si.

Strežnik je lociran v varovanih prostorih s profesionalno urejeno klimatizacijo, ima 1G povezavo na SIX. Zanesljivost je 99,9, ISP smo pravzaprav kar mi sami, zato imamo vso kontrolo nad omrežjem.

Strežnik je še v beta fazi, sledili bodo kakšni restarti, a se bo vaš klient reconectal in ni težav.

Naslov ter port: aprs.netinet.si:14580
Status ter port: http://aprs.netinet.si:14501/
Ker imamo dovolj pasovne širine, je na voljo tudi Tier-1 - full APRS stream, če bi koga zanimalo...v statusu najde pravi port

Inštaliran je tudi E-mail modul, tako da sedaj lahko iz postaje, predvsem Tm-D7x0 uporabniki, pošiljate emaile iz postaje !!!
To lahko stestirate tudi vsi iz programa UI-View tako, da v messages vpišete:

To: S56ICM-EM , port I - če ste na netu, nato pa v subject najprej email prejemnika ter nato presledek ter vsebino e-maila. Malo je kratko, a za nujne reči, je.
V nasprotno smer bi zadeva prav tako morala delovati, a mi žal še ne deluje, ali pa ne znam poslati.
Naslov je aprs@netinet.si , navodila najdete nekje na netu, če komu uspe, naj mi javi.

Prosim, prijavite se na strežnik in stestirajte zadeve, da lahko karkoli popravim, spremenim.

Lp, Cuk - S56ICM

cuk@cuk.nu
Uporabniški avatar
S56ICM
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 08 Jul 2002, 15:31

Vrni se na Packet omrežje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov