LJUBBS ?? Informacije, uf uf

Novosti, obvestila, želje, stanje omrežja, vozlišča, prehodi, APRS digiji in omrežje, ....

Moderatorji: s56g, S57BBA

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 10 Jan 2002, 00:40

Lep pozdrav vsem!

Že res, da je zima, zima bela, ki še vedno dober mraz dela, ampak, kljub temu ni najdet nobene informacije, na nobenem BBS-u, niti v Forumu, kaj je z našim LJUBBS.
Upam, da mu niso zmrznile varovalke??

Me pa zanima še ena stvar: ali smo kot člani ZRS, res tako malo vredni, da ne moremo dobiti nikjer kake informacije o tekočih zadevah? Ja, če bi čakal na revijo CQ, pol bi bil informiran le vsake 2 meseca. Pa še tam o takih zadevah nč ne piše.
Je zadeva normalna, da kaj "crkne" tko kot pri vseh drugih apratih, mapak kar se pa pol glede obveščanja tiče, je pa "poden od podna", kar pomeni, da kot člani nismo vredni niti toliko kot kak piškav oreh v grabnu, razen pri plačilu kotizacije, tam smo pa zaželjeni. Na žalost je to dejstvo, ki v ga je možno v podobnih primerih spremeniti z enim stavkom!! (npr. LJUBBS v okvari, bo, kadar bodo pogoji za popravilo).
Saj ostali BBS-i pa deljo normalno in tam je možen kakšen zapis pod VSEM !!

73 de Marko
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a s51bw » 10 Jan 2002, 19:01

Marko,


problem je v tem, da za te packet zadeve ne skrbi ZRS, pac pa nekaj posameznikov, ki si cas za to odtrgajo/mo od svojega prostega casa in ga v glavnem porabijo/mo za to, da zadeve sploh delajo, za obvescanje ipd. pa navadno ni vec prave volje.

To je pac razlika med profesionalnim servisom, ker so dolzni skrbeti, da zadeve delujejo brezhibno 24h/dan in so dolzni uporabnike obvescati, in med (radio)amaterskim pristopom.

Nekoc je Matjaz zelo dobro rekel, da na packet radiju ni uporabnikov. Pac pa le radioamaterji. Uporabnik se namrec kaj hitro enaci z uporabnikom storitve, ki jo nekdo ponuja, oziroma trzi. Packet radio pa ni storitev, sploh pa ne storitev, ki jo ponuja ZRS, pa ceprav se s tem vazi. Ce bi bilo to tako, jaz ne bi zastonj srbel za S50LEA npr...


73

Andrej
Uporabniški avatar
s51bw
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 17 Maj 2001, 01:00
Kraj: Space

OdgovorNapisal/-a s55rd » 10 Jan 2002, 22:57

Pozdrav!

Strinjam se z obema. Tako jezo uporabnika kot zagovor verjetno enega od sysopov. PR omrežje pa na splošno pri nas zamira, kolikor vidim jaz na 1k2. Še leto in nekaj nazaj nisi smel se connectat, pa so se vsipali nate, danes pa se še uporablja za DXCluster in, ko je kakšno tekmovanje je 1k2 upognjen pod enim podatkom, ki ga more poslati na pet naslovov. Vsaj tako je na S55YMB.
Vem, bo kdo rekel, pa daj kakšnih 1000 DEM pa boš imel 1M22. Zakaj pa? Da prečitam pošto in pogledam oglase? Ali pa, da bom čakal po dva meseca na IP številko?
Verjetno pa se prej najde tistih 5 minut, da sysop napiše, da bo recimo S50BOX do nadaljnega v mirovanju, kot pa, da gre pogledati na kraj kaj je narobe.
Kaj pa se tiče kotizacije pa je tako, da je volja posameznika, če plača ali ne. Potem pa še arogantni odgovori od predstavnika, če kličeš na ZRS.
Sem radioamater od leta 1998 in letos prvič ne plačam niti zase niti za ženo kotizacijo, ker kolikor delava v lokalu na 2m, je ne potrebujem.
Sicer pa, ko je konferenca. Koliko pa jih pride nanjo, ki so med letom tako glasno? Hudo malo.
Novi zakon bo zunaj v aprilu, druga položnica v avgustu. Tako se načrtuje in upam, da bo to kaj bolj pripomoglo k vsaj milejšim napetostim med nami.

73...Renato
s55rd
 
Prispevkov: 48
Pridružen: 28 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a S57MCD » 18 Jan 2002, 13:05

Živijo!

A bomo dobili za članarino še enkrat položnice? Tako sem razumel tukaj napisano. Jaz sem pa prvo položnico že placal 2X vec, ker se mi je zdelo premalo tisto, kar je bilo gori napisano. Res je nekam niska tale clanarina za vse te dobrote, ki jih dobimo od ZRS in drugih radioamaterjev. Jaz sem z vsem zelo zadovoljen in bi rad vcasih tudi kaj pripomogel, da ne bodo samo drugi se trudili za nas ostale.

Lep 73 de Danilo S57MCD
S57MCD
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 12 Jul 2001, 01:00
Kraj: SLO


Vrni se na Packet omrežje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov