S55YBG

Novosti, obvestila, želje, stanje omrežja, vozlišča, prehodi, APRS digiji in omrežje, ....

Moderatorji: s56g, S57BBA

S55YBG

OdgovorNapisal/-a s50ta » 26 Avg 2005, 12:07

Živjo
Prejšnji teden 18. avgusta je po letu 1998 drugič prišlo do izpada Mini SuperVozlja S55YBG - Kup JN76AF. Ker se naprava cel teden ni hotela pokazati v SLO - Paket omrežju mi ni preostalo drugega kot, da se odpravim na izlet v domače kraje. Ko sem prisopihal na 1046m ASL sem se takoj lotil dela in odprl vrata omare, kjer ima naprava svoje mesto.
Ob prvem pogledu v omaro sem se zelo prestrašil in vrata avtomatično zaprl nazaj, kajti okoli transformatorja 220V / 18V je bila navita črna plazeča se pošast ( beri kača).
Ob povečanem srčnem utripu sem še drugič odprl omaro in ugotovil, da se je kača skupaj z usmernikom scvrla in da zaradi nje Mini SV ne deluje več. Sledile so priprave, kako golazen odstraniti iz škatle, ker je vse skupaj že malo zaudarjalo. Po parih poizkusih sem golazem uspešno odstranil, zatem pa je sledilo razstavljanje sestavnih delov Mini SV za transport v dolino.
Včeraj zvečer sem se lotil odkrivanja napak, kaj vse je nepovabljeni gost pokuril. Rezultat škode je sledeč:
Tiskanina 12V usmernika je okoli 3A varovalke zoglenela z izmeri 3 cm2, Mini SV procesorska plošča je preživela, Manchester modem je preživel, stikalni napajalnik (switcher) daje na svojem izhodu le se 0,8V s tem da jih pokuri celih 10V v notranjosti vezja, WBFM postaja je ostala na oddaji, ker je šel BD138 v kratek stik, to pa je povzročilo, da je MRF630 iz sebe izpustil dim in ni več koristen.
Toliko bi imel na današnji deževni dan. Je očitno, da je letošnje poletje zelo hladno tudi za plazeče se golazni in jim paše, če se lahko pogrejejo pri kakšnem transformatorju.
Upam, da mi uspe napravo čimprej spraviti nazaj na hrib, če pa kdo lahko prispeva kak MRF630 ali 2n5944 bom pa zelo vesel.

:cry: 73 de Andrej S56RTA :x
s50ta
Moderator
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 06 Jul 2001, 01:00

OdgovorNapisal/-a s50ta » 25 Sep 2005, 23:35

Živijo #2
Danes mi je uspelo odnesti popravljen MiniSuperVozelj nazaj na svoje mesto. Omaro, kjer je vsa oprema MiniSuperVozlja sem tokrat iz previdnosti prestavil malo višje na steno in se tako mogoče izognem nadaljnih obiskov golazni, ki povrh vsega še vse pokvarijo ...HI.
Hkrati bi se prav lepo zahvalil Branku S57C, ki je tako nesebicno prispeval izhodni tranzistor za WBFM postajo. Branko se enkrat prav lepa hvala...
73 de Andrej - S56RTA :wink: :wink: :wink:
s50ta
Moderator
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 06 Jul 2001, 01:00


Vrni se na Packet omrežje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov