NASTAVITVE ZA ETNC

Novosti, obvestila, želje, stanje omrežja, vozlišča, prehodi, APRS digiji in omrežje, ....

Moderatorji: s56g, S57BBA

NASTAVITVE ZA ETNC

OdgovorNapisal/-a S51MO » 01 Jun 2004, 12:58

Pozdravljeni

Danes sva z Alvirjem, S57NMB, naredila en poiskus. Ker je delal ogromen promet na S55YLJ (LJU supervozelj) takrat, ko je imel prizgan internet explorer, sem ga preko WPP-ja kontaktiral. Vsakič, ko je vklopil IE, je promet na LJU narastel (tudi preko 10 RR paketov na sekundo), ko je IE ugasnil, je promet padel. Pot do LEA je imel nastavljeno takole:

S50LEA-0 S57NMB-0 S55YVE-0

V drugem delu poiskusa je pot nastavil na:

S50LEA-0 S57NMB-0 S55YVE-1 S55YKU-1 S55YLJ-3

zadeva se je izboljšala za 400 % !

V prvem primeru je supervozlju S55YVE pustil, da sam najde pot do LEA (ker je nastavil ssid na 0 - ssid je številka poleg znaka). Vozlji so med seboj vzpostavili službeno vezo in zapacali eter z nenehnim ponavljanjem RR paketov.

V drugem primeru pa je v paketu nastavljena celotna pot do LEA. Vozlju ni treba vzpostavljati službenih vez. Paket samo translira naprej glede na ssid, kateri je zapisan za klicnim znakom. V zgoraj omenjenim primeru S55YVE pošlje prejeti paket na kanalu 1 naprej, sprejme ga S55YKU in ga pošlje naprej na kanalu 1, nato ga sprejme S55YLJ ter ga pošlje naprej na kanalu 3, kjer že vsa željna prometa čaka LEA.

Opisal sem nastavitev za ETNC, pri katerem se vpiše
DESTINATION CALL :S50LEA-0
MY CALL: S57NMB-0
DIGI1 CALL: S55YVE-1
DIGI2 CALL: S55YKU-1
DIGI3 CALL: S55YLJ-3
DIGI4 CALL: (pustimo prazno)

Podobna nastavitev obstaja za coyota in ostale tnce-je.

Upam, da sem vsaj komu olajšal razumevanje vozljev in podobnih zadev na pr.

Pa en lep pozdrav,
Andrej, S51MO
S51MO
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 03 Jul 2002, 07:18
Kraj: Turnše

Vrni se na Packet omrežje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov