Kje najti vrtljiva kondenzatorja

Načrti...

Moderator: s57uud

Kje najti vrtljiva kondenzatorja

OdgovorNapisal/-a samo.s56ips » 04 Dec 2009, 10:33

Pozdravljeni! Pregledal sem že nič koliko spletnih strani pa še vedno ne najdem kar iščem, zato vas prosim na tem forumu, če mogoče kdo pozna rešitev. Iščem dvojni vrtljivi zračni kondenzator vrednosti cca 5-90 pF, kakšen pF gor ni nič hudega. Kondenzator naj bi imel linearni potek kapacitivnosti, torej klasične polkrožne plošče. Uporabljen bo v sprejemnem delu cevnega superja, torej je lahko z majhnimi zračnimi režami. Tam nekje do 500V je po navadi zadostna vrednost Umax , zaželjen je tak manjših dimenzij.

Naslednji pa je vrtljivi kondenzator za izhodni del cevnega oddajnika(tank tuning condenser), anodne napetosti cca 250V in moči cca10W, z max vrednostjo do 300pF. Naletel sem sicer na takšne, vendar so bili žal grajeni za visoke napetosti reda od kV dalje in zato prevelikih dimenzij. Omejen pa sem s prostorom, zato ne pridejo v poštev.
Če slučajno kdo ve za kakšno uporabno spletno stran kjer ponujajo kaj takšnega in mi to javi, bom zelo vesel. Tudi če ima mogoče celo kaj od tega doma, bom vesel vsake ponudbe. Na e-bayu doslej še nisem naletel na kaj takšnega, ali pa sem to zgrešil.
Hvala za odgovor
lp Samo
samo.s56ips
 

Re: Kje najti vrtljiva kondenzatorja

OdgovorNapisal/-a s53sx » 05 Dec 2009, 19:30

Hoj

Si meogoce gledal tudi : http://www.surplussales.com/
Ponavadi imajo kup take robe...
Spisek po abecedi (prodajanih artiklov) je kot roman.... :D
73 de Joze, s53sx
Uporabniški avatar
s53sx
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: there

Re: Kje najti vrtljiva kondenzatorja

OdgovorNapisal/-a samo.s56ips » 07 Dec 2009, 13:03

Ahoj...
Najlepša hvala Jože, pa sem res našel na tej strani ravno tega, ki ga najbolj iščem in sicer je 2x109pF...pa še tapravih dimenzij, bo kar v redu.
Hvala tudi vsem ostalim za informacije, ki ste mi jih poslali.
Glede registracije pa....moram najprej preveriti, če sem sploh še v registru, saj že kakšni dve leti nisem dobil nobene položnice....ne vem, kako je s tem. Pa to je samo slab izgovor, samo čas bi si moral vzeti in poklicati na zvezo, ampak kaj ko ga vedno kronično primankuje za hobi. Verjetno je najboljše to storiti po praznikih in plačati za naslednje leto. Se opravičujem zaradi tega....
Hvala še enkrat vsem.
lp
samo.s56ips
 


Vrni se na Samogradnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 7 gostov