APRS u 9A

Načrti...

Moderator: s57uud

APRS u 9A

OdgovorNapisal/-a 9A2RI » 11 Apr 2007, 17:35

Pozdrav svima
Eto vidim da i u 9A ima interesa za APRS treba samo krenuti i polako ce se to i kod nas prosiriti.
Damire ja tu stampanu plucu sam nabavio preko Maksa S53KP ali ako malo procitas stare tekstove tu na forum pod naziv APRS saznat ces jako brzo puno toga, kako sam i gore obijavio uskoro u Porecu cu postaviti i jedan DIGI za APRS rad. Inace za sada sa UI-WIEV32 pratim APRS preko interneta ali nije to kao kad koristis lokalni digi.
Damire inace vidijet ces imas puno mogucnosti za APRS a ako volis samogradnju onda i to se da lako naci
Pozdrav i da se vidimo na APRS
Podrav i za sve ostale u S5
73 Tulio


Slika
9A2RI
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Nov 2006, 18:51

OdgovorNapisal/-a 9A4OE » 12 Apr 2007, 17:09

Prije par godina sam i sam nesto ekspermentiral sa APRS na 144 800 MHz. Dosta su bili aktivni Lojze 9a7bmn, Edi 9a2ko, Marijan 9a2xw i Pijero iz Buja neznam znak, znaci bilo je nekakvih aktivnosti, a za trenutno stanje neznam.

73 Damir
9A4OE
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 14 Okt 2004, 18:31

OdgovorNapisal/-a 9A2RI » 13 Apr 2007, 21:32

Pozdrav Damire
Da poznato mi je da vec par stanica koriste APRS kao ja, ali sve to po nekada i nista ozbilno. Zato sam tog misljenja da se postavi koi DIGI za APRS kako bi kremulo malo ozbilnije. Narocito sada po ljeti kad nam dodju Njemci Taliani Slovenci, a kod njih je to vec dobro razvijeno i popularizirano narucito rad u mobilu. I tako cemo i mi poceti se razviti u tom pavcu i polako ce se prosiriti po cijelu Hrvatsku.
To je narocito interesantno u slucaju elementarnih nezgoda ili NNNI, di se moze uvijek vidijeti di se koje vozilo ili pojedina stanica nalazi, i komunicirati s njima u obliku paketa .
Damire prihvati se i ti , pa se vidimo na APRSu.
Pozdrav 73 Tulio
9A2RI
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Nov 2006, 18:51


Vrni se na Samogradnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov