Program za risanje tiskanih vezij..

Načrti...

Moderator: s57uud

OdgovorNapisal/-a s55m » 22 Dec 2006, 23:40

s57ezb napisal/-a:
Halo pljuvači!

Koliko jih je?!
PS
Dobro da si nalimal gor. Si bom zapomnil.
Bozo


Bozo, ne pozabi, da ni tako resno, kot izgleda. Sem ze pred postom vedel, da bom zadel Dareta v žulj :) .
Danes so ploščice že zjedkane in zlotane! (Hvala Darku S57UUD, ki je bil glavni kemik). Jaz ne bi bil jaz, če ne bi nekaj malega zaj... (kaj morem, če Japonci naredijo rele, z dvema kontaktoma, ki se odpirata in zapirata kontra (1O,2C ko pripeljes 12V je pa 1C,2O), jaz pa QRQ preletim dokumentacijo in vidim "double pole" in potem ne čitam dalje. Vsaka šola nekaj stane :)
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s55m » 22 Dec 2006, 23:45

S55WT napisal/-a:Jaz uporabljam še vedno eagle 3.55, pa drugače eagle od verzije 3.0 naprej in se mi zdi zelo enostaven za uporabo. Običajno sem sicer risal le tiskana vezja, sedaj sem pa narisal nekaj shem in sem bil prisiljen prvič napraviti tudi novi simbol. Bil sem kar presenečen, kako je to enostavno. Narisati shemo simbola, dodati pade in to povezati v simbol. Uspelo mi je brez problema, brez da bi prebiral navodila.
Sem pa bil prisiljen nekaj narisati v Pcadu 2001, kateri se mi zdi dosti bolj kompliciran. Sploh pri kreiranju simbolov.

Se pa najde nekaj tega tu: http://lea.hamradio.si/~s55wt/

Adi, tudi nekaj podobnega kot si izdelal ti, le da ni samo vžig elektronke, ampak tudi PTT in BIAS....

73, Janko


Jaz spoštujem mojega kemika (spet UUD) in mu ne težim z izdelavo ploščic večjih od 100x80. Tukaj sem objavil samo eno od štirih, ki pridejo v novi "driverski" PA za HF. Danes sva "razjedla" 3 (timing,bias,HP-switching" in sedaj je ostalo samo še VN usmerniška plata. Pa ne taka s 6-timi diodami v vsaki veji, pa kondenzatorji v paraleli z njimi itd. Vse skupaj 12 diod, 12 Elkov in to je to za 4KV. Malo skrivnosti ne škodi :)
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S55WT » 24 Dec 2006, 11:17

Adi pazi, da ne bodo ptice jeseni letele na sever, namesto na jug. Zgleda, da bo zadeva kar grdosija. Me veseli, da je za HF, in ne VHF ali UHF, HI.
Drugače pa po moje, pri tem bolj vodovodu, kot elektroniki glih ni nekih skrivnosti, razen mogoče kakšna tehnična malenkost. Bi me zelo veselilo, če bi vodel vsaj kake slike, če že ne boš objavil kaj več.

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Re: Program za risanje tiskanih vezij..

OdgovorNapisal/-a S52CQ » 03 Mar 2007, 18:52

s52kt napisal/-a:Živjo,
berem nemški mesečnik FUNK AMATEUR in je opisan program za risanje tiskanin TARGET 3001. Dol se ga lahko potegne tukaj
http://www.winload.de/download/27894/Ut ... !-V11.html , je freeware je pa v nemškem jeziku. Ga kdo pozna, oziroma uporablja? Ocena?
73 S52KT - Cveto
PS. pozabil sem napisati, da je to "discover" verzija, professional stane pa 1599€, uff...


Cveto,

program je v osnovni verziji precej cenejši, manj kot 51 Evro in je na voljo tudi v Sloveniji:

http://trgovina.svet-el.si/products.php ... v&start=10

Opis programa najdeš v članku v SE št. 139.

Lp
Jure
S52CQ
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00

Prejšnja

Vrni se na Samogradnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov