Univerzalni USB digimode vmesnik

Načrti...

Moderator: s57uud

Re: Univerzalni USB digimode vmesnik

OdgovorNapisal/-a S55WT » 07 Apr 2010, 18:18

Hojla, že sem malo boljše volje, HI. Z TRX managerjem 4.4.5, ki sem ga kot demo verzijo snel z neta zadeva deluje. Je pa res, da so tipke na postaji mrtve, ko delaš preko software. Na srečo ima ta program bližnico, da lahko CAT tudi hitro izklopiš in nazaj vklopiš. Na vmesniku moram uporabiti signale enako kot za CI-V ( to je sedaj za FT-736R).
Zame je to sedaj pomembno toliko, da lahko dokončam vmesnik, ki ima sedaj tri izhode za priklop radijskih postaj, RS232, CI-V in negirani CI-V, katerega potrebujem za TS-850. Sedaj pa mi je zmanjkalo postaj, da bi lahko testiral naprej, HI. Na vrsti ste softweraši, ali pa tega ne bom imel, HI :oops: .

73 and TNX, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Re: Univerzalni USB digimode vmesnik

OdgovorNapisal/-a S55WT » 12 Apr 2010, 12:25

Sedaj, ko ste mi Marija odklopili bom moral preiti na monolog :evil: . Na srečo obstaja še privatna pošta brez cenzure :-? .

Dragan, se spomniš mogoče, ali program prevzame frekvenco in ostale vklopljene funkcije od FT736. Nisem siguren, če mi deluje komunikacija v obe smeri ter ne vem, na kakšen način bi to sploh preveril. Ko prevzamem postajo preko CAT izgleda, kot da bi vse delovalo, po zagonu TRX managerja pa se v računalnik ne prenese nič iz postaje. Po ogledu s Serial port monitorjem sicer neke vrednosti letijo nazaj v računalnik, tako da neka komunikacija je. Ko pa frekvenco, mode,... postavim v TRX managerju postaja to lepo prevzame.

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Re: Univerzalni USB digimode vmesnik

OdgovorNapisal/-a s55z » 12 Apr 2010, 14:19

Vse komande prevzame program. Nobenih ročnih nastavitev ni več, kolikor se spomnim... To mi je bilo pri teh postajah najbolj zoprno.... :(
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Univerzalni USB digimode vmesnik

OdgovorNapisal/-a S55WT » 12 Apr 2010, 16:29

Mogoče se nisem natančno izrazil. S samo postajo se ne da več nič delati, kar seveda tudi meni ni všeč, ampak OK. Stvar je v tem, da če jaz v računalniku določim frekvenco, ali pa mode, ali pa da gre na oddajo, postaja temu sledi.
Ko pa je postaja vklopljena že prej in nastavljena na primer neka frekvenca, se to po vklopu CATa ne prenese v računalnik. Zaradi tega sumim, da je moja komunikacija le enosmerna. Ne vem pa kako to preveriti, oziroma mogoče celo tako mora biti. Zaradi tega moje vprašanje.
Če to isto preizkusim z TS850s ali pa mojo FT847, se v računalnik prenesejo vse trenutne nastavitve radijske postaje. Nato pa jih z računalnikom lahko tudi spreminjam.

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Re: Univerzalni USB digimode vmesnik

OdgovorNapisal/-a s55z » 12 Apr 2010, 17:04

Hmm, ne vem... edino če skočim v klub pogledat... Škoda, da se Andrej S56ZAB ne oglasi, verjetno bi moral vedeti, kako se njegova postaja obnaša, hi...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Prejšnja

Vrni se na Samogradnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov