Centralno zaklepanje pri avtomobilu

Načrti...

Moderator: s57uud

Centralno zaklepanje pri avtomobilu

OdgovorNapisal/-a 73matej » 16 Okt 2005, 17:22

Lep pozdrav!
Kot vedno imam tudi zdaj neko težavo. Rad bi jo rešil sam, pa ne zato da mi ne bi bilo trepa plačevati električarjev, ampak zato da tudi sam kdaj kej pogruntam.
Zanimam me, če ima kdo kašn načrt od cetralnega zaklepanje, kako delujejo motorčki in kontrolerček.
73 pa lep dan, Matej
73matej
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 26 Feb 2005, 12:18

OdgovorNapisal/-a MatejStarman » 16 Okt 2005, 17:26

Mogoče bi lahko uporabil rotator od antene? :wink:
MatejStarman
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 08 Dec 2004, 14:30

OdgovorNapisal/-a S51AG » 16 Okt 2005, 17:40

Za kateri avto iščeš načrt oz. kak sistem CZ iščeš dokumentacijo?

Pri najpreprostejših sistemih CZ za naknadno vgradnjo gre za navadne elektromotorje, ki jim modul obrača polariteto ter tako enkrat zaklenejo in drugič odklenejo. Dodatno so vgrajena še stikala za komando modula.

Pri sodobnih vozilih pa je zadeva dokaj kompleksna. VW ima na primer v vsakih vratih krmilno enoto, ki skrbi za vse komfortne funkcije. Tam s "probelampico" nimaš kaj delati , ampak rabiš tester lastne diagnoze.

Lp,

Tono
Anton GALUN, Ptuj
S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a 73matej » 16 Okt 2005, 17:57

Centralno zaklepanje imam drugač od Alfe 33. motiral pa sem ga v Fabio. Zanima me samo na katerih kontaktih od kontolerja mora biti napetost. Imam namreč težavo, da mi na kontaktih od komad motorja, da da signal za odiranje vrat s ključem, stalno daje šibko napetost. ne vem če je to seveda vredu, zato bi rabu neko shemo celotnega centralnega zaklepanja da bi mal vse pomeru in ugotovil kje je stik. Mogoče je kriv kašen od motorjev, da ni popolnoma zaprt ali odprt. Za nekega avtoelektričarje je seveda to mačji kašel, samo zame je to eden novih izivov da sam pogruntam napako.
73 pa lep dan, Matej
73matej
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 26 Feb 2005, 12:18


Vrni se na Samogradnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 31 gostov

cron