SDR XCVR Tulipan

Načrti...

Moderator: s57uud

SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a s51un » 05 Dec 2015, 22:56

s51un
 
Prispevkov: 257
Pridružen: 02 Maj 2013, 21:03

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a s52o » 06 Dec 2015, 17:10

Cena KITa je 13800 RUB kar znaša cca. 180 EUR pa še stroški pošiljanja in DDV je končna cena blizu 300 EUR.
Če ne znaš Rusko so pa tile prevodi ala google bolj tako, tako...
Nič ceneje in nič bolje od M0NKA, ki ga te dni končujem. Niso pa tile KIT kompleti za začetnike.

Vsekakor zanimiva postaja in upam da jo bo tudi kdo v S5 sestavil ali jo že ima.

Zvone
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a s51un » 07 Dec 2015, 15:12

Tukaj se dobijo tiskanine, ohišje in gumbi za "low power verzijo":
http://sp3osj.pl/

Slika
s51un
 
Prispevkov: 257
Pridružen: 02 Maj 2013, 21:03

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a s51un » 22 Jan 2016, 21:37

R6DAN je razvil dve vrsti SDR KV radijskih postaj. Prva je analogna (Avala, YU1LM), druga z direktnim vzorčenjem DDC/DUC za katero je potrebno kupiti programsko licenco, ki ni odprto kodne narave.
V S5 trenutno nabiramo komponente za prvo varianto SDR, ki jo je prepakiral SP3OSJ.
s51un
 
Prispevkov: 257
Pridružen: 02 Maj 2013, 21:03

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a stojanm » 11 Feb 2016, 16:16

Pričel sem z gradnjo tulipan sdr. Ali ga je že kdo v Sloveniji sestavil-mislim uspešno in deluje?
Stojan
stojanm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 10 Feb 2016, 21:49

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a S52CQ » 11 Feb 2016, 20:28

stojanm napisal/-a:Pričel sem z gradnjo tulipan sdr. Ali ga je že kdo v Sloveniji sestavil-mislim uspešno in deluje?
Stojan


M0NKA samogradnja mi je všeč ravno zato, ker se imam s kom posvetovati, ne samo v S5, tudi na yahoo skupini, ki je precej aktivna. Še posebej je M0NKA razvoj dobil polet zadnjih nekaj mesecev, ko je SW skočil za kar nekaj "stopničk", dodanih je nekaj frekv. področij, CAT deluje, SW je izboljšan, izboljšan je oddajnik, sprejemnik, predvidene so nove vrste modulacij, z dodatnim HW nova frekv. področja na 6m, 2m in 70 cm ter pod 160m. Skratka projekt živi toliko, da je že kar težko slediti :P

In kot je Zvone napisal, to niso projekti za začetnike, zato je še toliko bolj pomembno, da se lahko s kom posvetuješ.

Za Tulip ne morem reči nič, ker ga ne spremljam.

73 de Jure
S52CQ
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a stojanm » 12 Feb 2016, 16:41

TNX za M0NKA pojasnitev. Bom spremljal kaj boste ljubitelji MONKA dosegli. Osebno me je odbila cena. Za Tulipan sdr sem praktično že vse nabavil in zdaj vidim, da je cena za material na koncu tudi tam nekje, okrog 300 EUR še brez ohišja. Glede na mrtvilo bom moral očitno shajati s tem kar je objavil SP3OSJ. Hardware se mi zdi dober. Menda projekt ni open source, kar me še najbolj moti, ker ne bo možno eksperimentirat s SW, kar bi naj bil glavni namen SDR-a. Nisem prav začetnik, saj sem že napravil lastni stand alone SDR z enim DSP od Ti-ja (16 bitni 40Mhz torej relativno low performance mikrokontroller). Zelo osnovna teorija in tudi brez audio chipa je napravljeno. Samo kar ima mikrokontroller. Čisto moj HW in SW mi je dalo bazično znanje, ki sem ga tukaj mislil deliti še s kom.
73 de S52UV
stojanm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 10 Feb 2016, 21:49

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a S52CQ » 13 Feb 2016, 10:26

stojanm napisal/-a:Menda projekt ni open source, kar me še najbolj moti, ker ne bo možno eksperimentirat s SW, kar bi naj bil glavni namen SDR-a. Nisem prav začetnik, saj sem že napravil lastni stand alone SDR z enim DSP od Ti-ja (16 bitni 40Mhz torej relativno low performance mikrokontroller). Zelo osnovna teorija in tudi brez audio chipa je napravljeno. Samo kar ima mikrokontroller. Čisto moj HW in SW mi je dalo bazično znanje, ki sem ga tukaj mislil deliti še s kom.
73 de S52UV


V tem primeru bi jaz prodal Tulipan-a nekomu, ki ne misli nadgrajevati SW/HW, gotovo jih je nekaj takih v S5 pa tudi po EU. Pri M0NKA je SW odprt, kot vem si je Bojan S53DZ postavil SW okolje, v katerem se izvorna koda lepo prevede.

73 de Jure, S52CQ
S52CQ
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a S53RI » 13 Feb 2016, 20:16

Juh!

S52UV - Stojan brez panike! Na platicah lepo piše open source. Sem si dopisoval tudi z R6DAN avtorjem oz. soavtorjem.Lepo odgovori in to hitro....Sicer sem ohišje in pcbje dobil od SP3OSJ ostalo pa na netu....
Ne razumem govoričenja kar tako počez tukaj gor.Projekt je po svoje zanimiv in glede na moje iskušnje z prejšnjim sdr Genesis G11, glede sprejemnika sem se lotil dela...Zakaj pa bi morali vsi delat M0NKA? Ravno v tem je čar, da si tukaj gor povemo zanimivosti naših čarovnij doma.Res, da se je za M0NKA pognal cel stroj, ampak verjemite tudi Tulip verjetno deluje..No, vsaj moj bo upam ,da kmalu.Sicer vam je pa že S51UN lepo napisal linke, res so ruski ampak se vidi, da so tudi tam zelo aktivni.Za razumevanje jezika pa se boste že nekako znašli...Pa tudi nazaj na enem postu imate lepo prikazane razlike med enim in drugim in vsak naj se potem odloči... Kot pa kaže sedaj nas je v S5 kar cela rajda, ki delamo tudi na Tulipanu.

lepo lotanje vsem in čim manj dima..
73,gl

S53RI
Andrej
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a S52CQ » 15 Feb 2016, 10:28

S53RI napisal/-a:Ne razumem govoričenja kar tako počez tukaj gor.


Andrej, nisem pisal na počez. Pred časom, ko sem se odločal med M0NKA in Tupip sem pregledal, par spletnih strani, videl kje je več aktivnosti in se odločil za M0NKA. Preden sem se oglasil tukaj na forumu, sem še enkrat kliknil na tole povezavo in vidim, da je aktivnost slaba.

Poleg tega vem, da SW pri Tupipu ni Open source, pač pa ga je treba plačati - malce drugačen princip, kot pri M0NKA, kjer je treba kupit TIV + LCD.

Stojan je napisal, da bi rad še sam kaj SW napisal, zato sem mu napisal, kaj bi JAZ naredil. Saj menda je dovolj star, da se bo odločil sam, kaj praviš :)

Je pa pri takem projektu (M0NKA ali Tulip), kljub temu da nihče od nas, ki ga delamo ni ravno začetnik, dobro imeti več "sotrpinov", s katerimi lahko izmenjaš mnenja.

73 de Jure
S52CQ
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a S53RI » 15 Feb 2016, 13:15

Juh!

Jaz pa spremljam raje dogajanje tukaj, kjer je malo bolj zanimivo in pestro: http://www.cqham.ru/forum...
No, kadar bo moj Tulipan zrastel pa bova lahko skupaj primerjala...Glavno je, da ne bo dim in bo lepo delovalo.

73,gl
Andrej
S53RI
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a S52CQ » 15 Feb 2016, 13:21

S53RI napisal/-a:.Glavno je, da ne bo dim in bo lepo delovalo.


Točno to Andrej!

73 de Jure
S52CQ
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a S53RI » 15 Feb 2016, 13:30

Popravek linka, ker prejšnji nekaj šteka...

http://www.cqham.ru/forum/forumdisplay. ... 0-CQHAM-RU

Tema:
Автономный модуль R6DAN/RX9CIM совместно с DDC трансиверами

Ali:
http://www.cqham.ru/forum/showthread.ph ... ost1098830

73,gl
Andrej
S53RI
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a stojanm » 25 Feb 2016, 16:08

Me veseli, da nisem sam s tulipanom v S5. Andrej, hvala za linke, me bo pa tudi naprej zanimalo kako ti uspeva gradnja. Pri meni je sedaj zložena kontrolna plošča in čakam samo še display. Poskusiti se ga da posebej. Po vseh načinih nabave materiala sem zaključil, da je še najbolje kupiti na eBay, edino čakati je potrebno kak mesec. Farnell je pa predrag. Kakšne pa so vaše izkušnje?
Ali komu v S5 Tulip že deluje?
stojanm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 10 Feb 2016, 21:49

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a S53RI » 25 Feb 2016, 17:48

Juh!

Jaz imam trenutno zgrajeno skoraj 80% vse tri plošče.Trenutno moram odložit za kak mesec vse skupaj zaradi qrl obveznosti..Manjka mi še tistih 30 kom relejev za bpf in lpf, pa še nekaj stvari med drugim nisem še dobil lcd displeja, ki sem ga naročil v začetku januarja na Ebay. Večinoma pa sem dobil vse na Aliexpress. Dejansko je tako, če se želi imeti čim nižjo ceno celega kompleta , potem je potrebno izvest skupinsko gradnjo...Saj skoraj nikjer ne moreš kupiti po 1kos ampak izpade vedno nekaj več kosov. Me pa jezi, da prodajalec ohišja SP3osj ne prodaja kompletnega plehovja, ne pa da si belim glavo kako bom prišel do notranjega plehovja...Malo je tudi moteče, da ne moreš normalno dobit potrebnega materiala v trgovinah, tukaj tudi pričakujem malo korekcijo pri nekaterih stvareh.Torej, ko bo kaj novega se oglasim, seveda, če se mi kaj prej ne posmodi..

73,gl
Andrej
S53RI
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

Naslednja

Vrni se na Samogradnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov