S50LEA

Radioamaterski forum
Danes je 24 Jul 2017, 03:39

Vsi časi so UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 24 Dec 2016, 15:28 
Odsoten

Kraj: Hotavlje JN76BC
Moram se zahvaliti tudi programerju - programu od Genadija Zawidowski - UA1ARN, saj sem z njegovo pomočjo testiral več kot 20 različnih programov in
ta najnovejša verzija za Mini SW2016 res deluje tako kot sem pričakoval.
Hvala!

http://www.cqham.ru/forum/showthread.ph ... 013/page39

Zvone

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Dec 2016, 15:39 
Odsoten

Kraj: JN75PV
Se antenski tuner posebaj naroci (kit), ali je to v kompletu s postajo?

73

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Dec 2016, 15:47 
Odsoten

Kraj: Hotavlje JN76BC
NE, tjunerja se ne morere naročiti kot kit in je izključno moja gradnja z izkušnjami in priporočili povzetimi po Ruskem forumu.
Vrednost materijala je cca:100€. Potrebna dokumentacija se dobi na ruskem forum - link je v prejšnjem postu.
Projekt izdelave tjunarja je zelo zahteven, potreben je poseg tudi v samo postajo!

Zvone

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Maj 2017, 21:11 
Odsoten

Kraj: SPODNJE KRASE
Moj kit SW2016 je prispel sredi januarja. Naročilo in vplačilo je šlo normalno, kot je opisal Zvone, edino čakal sem kar okoli 2 meseca, ker je Roman čakal displeje z ebaya. Rahlo so komplicirali na carini, vendar se je vse v redu izteklo.
Zaradi službenih obveznosti sem se lotil gradnje šele 1. maja :D in potem še naslednji vikend. O gradnji je bilo že vse napisano, v kitu je manjkal samo en elektrolitni kondenzator in pa dokumentacija ni ravno na nivoju. Zelo pomagajo vse fotografije na "SW2016Mini-S5 Google Skupini" - še posebej pri vstavljanju tuljavic. Splača se paziti pri gradnji, ker je iskanje napak lahko zelo neugodno. Medsebojno sem zamenjal dva elementa, vendar sem zadevo hitro našel in oživljanje je potekalo brez posebnosti, vse kot je že Zvone opisal.
Postaja res lepo dela in ima zelo dober sprejem - povsem enakovreden FT 817. Tudi na oddaji se tistih 15W zelo pozna kadar so slabi pogoji na bandu. Do sedaj sem naredil nekaj čez 100 zvez v CW in SSB. Vsi raporti za SSB modulacijo so zelo lepi. Zelo priporočam vsem ljubiteljem gradenj QRP.
Kolikor vem so zdaj v Sloveniji štiri dokončane postaje.

73 de Miro

Priponke:
sw2016 mini.JPG [271.76 KiB]
Še ni prenešeno
Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: