SDR XCVR Tulipan

Načrti...

Moderator: s57uud

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a stojanm » 26 Feb 2016, 16:34

Se strinjam glede nabave. Pri meni je nekaj materiala, ki ga lahko menjam, če poveste kaj konkretno vas zanima. Mene bi trenutno zanimalo, če ima kdo viška transformatorček TC4-1T, ki pride na AVALA del. Saj res Andrej, ali ti delaš tudi AVALA verzijo?
stojanm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 10 Feb 2016, 21:49

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a S53RI » 26 Feb 2016, 17:12

Ja, na moji plati je skoraj že narejena Avala..TC4 imam naročene na Aliexpress, ko pridejo pa ti bom lahko kakega odstopil..

73,gl

S53RI
Andrej
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a stojanm » 29 Feb 2016, 17:18

Super, za pomoč pri materialu velja, če bo le ta na voljo. Danes sem dobil display, zraven pa je že priložen flat kabel in potreben konektor. Tako tega materiala ni potrebno posebej naročati. Jaz sem to storil po nepotrebnem. To je uporabno za tiste, ki bi se eventuelno na novo odloćili za Tulipana.
stojanm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 10 Feb 2016, 21:49

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a stojanm » 30 Apr 2016, 13:02

Če bo koga zanimalo sem naložil na Youtube kratek film kako deluje tulipan še brez PA plate , torej brez filtrov in z samo 3m žice.Zgleda, da bo ubčutljivost zelo velika. Je pa precej EMC motenj še za poštimat, preden to postane res dober sprejemnik.
Link na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=X0U9ND_nkGw
ali pa poišči pod S52UV.
stojanm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 10 Feb 2016, 21:49

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a stojanm » 06 Jun 2016, 18:17

Moj Tulipan je sedaj končan. Sprejemnik je odličen na vseh bandih do vključno 20m. Na višjih bandih je sicer enako dobro občutljiv in stabilen, vendar je na nekaterih frekvencah šlišati lastne motnje, ki izvirajo iz osveževanja displaya. S povečanjem luknje displaya sem dosegel nekoliko boljši "background noise". Zgleda , da rob ohišja, ki sega na display površino kapacitivno vleče motnje na ohišje in to se preslika v poslušano področje. Audio in razumljivost je pa extra odlično. Za moj okus bolje kot moj ICOM 7400 s katerim primerjam.
Kar se tiče Tx-a, doseže obljubjeno moč 20W, nisem pa še dobil več raportov drugih, ker v teh dneh full treska pri nas in preiskušam samo na dummy load.
Skratka vredno je bilo truda. Grafika oz. spektrogram je res lepo narejen. Vse čestitke rusoma.
stojanm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 10 Feb 2016, 21:49

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a S53RI » 17 Dec 2016, 16:31

Juh!

Tudi moj Tulipan že nekaj časa prav lepo žvrgoli..Lahko rečem, da sem zelo zadovoljen z doseženim,res odličen sprejem, na oddajni strani pa okoli 20 watov izhodne moči. Deluje takoj po vklopu iz prve in mi je všeč to,da ni popravkov in ponovnih razkopavanj..Seveda ima vsaka stvar svoje pluse in minuse, vendar sem s tem projektom v celoti res zadovoljen..Če bo posreči kaj več napišem v eni izmed prihodnjih številk CQ ZRS..Vsem potencialnim graditeljem pa priporočam gradnjo in ne boste razočarani...Smiselno je , da se gradnje loti več graditeljev hkrati zaradi nabave materiala, ker se s tem, da zadevo kar dobro pocenit...

Vesel Božič, ter srečno in zdravo v letu 2017!

Andrej S53RI
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a s52rs » 29 Jan 2017, 11:43

Prav zares lepo je slisat tega tulipana. prijetno presenecen kako ti lepo dela. Tudi sam pogledujem po tem projektu, pa se nikakor ne morem odlociti.
s52rs
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 26 Apr 2014, 09:42

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a S57AA » 09 Jul 2017, 10:03

Tudi jaz sem se končno lotil tega projekta.
Zanima me kako in iz česa ste naredili plošče, ki pridejo med tiskaninami.

PS
Imam višek enkoderjev in tipk, če kdo potrebuje mu pošljem.
.Kroko was here!
S57AA
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 03 Apr 2014, 09:13
Kraj: Ljubljana

Re: SDR XCVR Tulipan

OdgovorNapisal/-a stojanm » 29 Jul 2017, 10:46

Jaz sem bakrene plošče že odštancane kupil od avtorja v Poljski SP3OSJ Artur skupaj škatlo in vsemi gumbi. Vse skupaj mi je rašunal cca 80 EUR. Drago ampak s tem boš imel drugače ogromno dela.
Velik zabave boš mel za nardit, ampak stvar vsaj meni dobro in zdaj že dolgo deluje.
Stojan
stojanm
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 10 Feb 2016, 21:49

Prejšnja

Vrni se na Samogradnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov