ILER qrp SSB postaja - KIT

Načrti...

Moderator: s57uud

ILER qrp SSB postaja - KIT

OdgovorNapisal/-a s52o » 06 Sep 2015, 16:49

ILER je QRP SSB postaja katero za različna radioamaterska področja v KIT kompletih izdeluje španski radioamater Javier Solans - EA3GCY.
KIT komplet se lahko naroči na njegovi spletni strani - blogu, tam se dobijo tudi vsa potrebna navodila za sestavljanje.

Jaz sem se odločil za nakup postaje za 14 MHz in DDS generatorja. Paket je prispel v nekaj dneh po naročilu. Vse je lepo spakirano v vrečke in označeno z številkami - taka so tudi navodila, zato je spajkanje postaje zelo enostavno in zabavno. Primerno tudi za malo manj izkušene v spajkanju komponent.

SlikaSlika

DDS generator ima nekaj SMD elementov, naj vas ne skrbi so že prispajkani. Tudi PIC 18F2525 je že sprogramiran.

Slika

Kot sem že napisal z sestavljenjem ni težav, če se le držimo priloženih navodil. Prvi priklop in prvi testi delovanja.

Slika

Nato sledi vgradnja v primerno ohišje. Za poglasitev je dobro če imamo mA meter, da pravilno nastavimo tok na izhodnem transistorju in merilnik
frekvence z katerim nastavimo točnost naše postaje. Navodila so zelo natančna, zato z uglasitvijo postaje ni bilo težav.

Slika

Še slika prve strani postaje z DDS generatorjem in slika izhodnega transistorja.

SlikaSlika

Postaja je zanimiva za SOTA aktivacije saj je njena poraba na sprejemu od 35 - 90mA in na oddaji do 950 mA. Izhodna stopnja doseže moč slabih 5W.
Sam sem v na ohišje vgradil še tipko za ATT ( bele barve ) in potenciometer za RX gain ( spodaj levo ). Ker na ohišju ni prostora sem S-meter izpusti. :cry:

Slika

Postajo sem preizkusil tudi na SOTA aktivaciji in sem z njenim dalovanjem zelo, zelo zadovoljen...adrelnalin na vrhu hriba ko se ti oglasijo SOTA lovci je nepopisen in ves trud je takrat poplačan.

Slika

Še tehnični podatki avtorja:

Antenna: 50 ohms.
Power supply: 12-14VDC, 35mA in receive (without signal), 800-900mA in transmit.
Components: 65 resistors, 83 capacitors, 3 variable resistors, 1 trimmer capacitor, 1 potentiometer (volume), 8 IC's, 14 transistors, 12 inductors-chokes, 6 RF transformers, 1 variable tuning capacitor, 6 crystals.
Front panel controls: tuning, volume.
Optional controls: RX attenuator potentiometer, RX attenuator switch.
External connections: mic/ptt, speaker jack, antenna, DC input.
Circuit board dimensions: 100x120 mm.

TRANSMITTER:
RF output: 3-4 W (12-14V)
Second harmonic output: -45dB below the fundamental frequency.
Other spurious signals: all signals -45dB or better below the fundamental frequency.
Carrier suppression: better than -45dB.
T/R switching: Relays.
Microphone preamp with bandpass.
Microphone: dynamic, approx. 600 ohms, CB type or similar (not included).

RECEIVER:
Type: Superheterodyne, balanced mixer.
Sensitivity: 0.250uV minimum discernible signal.
Selectivity: 4-pole crystal ladder filter, 2.2 KHz nominal bandwidth.
IF Frequency: 3.276 MHz.
Built-in audio preamp and AGC.
Audio output: 250mW @ 8 Ohms.


73 de Zvone - S57PZ
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Vrni se na Samogradnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov