Pomoč pri montaži mobilne postaje

Načrti...

Moderator: s57uud

Pomoč pri montaži mobilne postaje

OdgovorNapisal/-a s55kz » 06 Mar 2012, 12:17

Pred nekaj časa sem kupil Yaesu FT-857D za delo iz mobila/portabla. Odločil sem se, da postajo namestim v avto, vendar sem naletel na nekaj problemov. Lastim si Fiat Grande Punta in vetrobransko steklo je kar precej oddaljeno od voznikovega oz. sovoznikovega sedeža tako, da je upravljanje s postajo skoraj nemogoče, če bi ploščico postaje namestil na vetrobransko steklo.

Prilagam sliko za lažje razumevanje:

Slika


Nato sem študiral, da bi postajo namestil na ravni del armature nad sredinsko konzolo (nad radijem), vendar sem spet naletel na težavo. Armatura je malo "robata" zato se mi vakumski nosilec "ne prisesa".

Zanima me, če je kje mogoče dobiti kakšen nosilec (ali kaj podobnega) za armaturo, ki ga bi bilo mogoče prilepiti in v prihodnosti tudi odstraniti brez poškodb armature, namreč ne želim vrtati v armaturo.




Prilagam še nekaj slik:

Takole zgleda Armatura:
Slika

Slika čelne ploščice:
Slika

Slika seperation kita:
Slika

Za slabo kvaliteto slik se opravičujem, saj nisem imel na izbiro drugega kot mobilni telefon.
s55kz
 
Prispevkov: 126
Pridružen: 14 Jul 2010, 19:24

Re: Pomoč pri montaži mobilne postaje

OdgovorNapisal/-a s55db » 06 Mar 2012, 13:11

Ne morem se spomnit kako se imenuje firma, ki dela nosilce, ki se zataknejo med reze na armaturi.

Drugace pa morda za kako idejo : http://www.k0bg.com/mounts.html

Definitivno pa se izogibaj velcro/jezkov, sej drzi, vendar v primeru nesrece dobis hitro kaj v glavo :/
Uporabniški avatar
s55db
 
Prispevkov: 208
Pridružen: 10 Sep 2009, 10:07
Kraj: Podgrad/Lj

Re: Pomoč pri montaži mobilne postaje

OdgovorNapisal/-a S51ZK » 06 Mar 2012, 13:17

73 de S51ZK - Žiga
S51ZK
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 04 Okt 2004, 15:33
Kraj: Grosuplje

Re: Pomoč pri montaži mobilne postaje

OdgovorNapisal/-a s56rlu » 06 Mar 2012, 13:44

garmin je imel, verjetno ima še vedno, plastične krogce, ki jih nalepiš na armaturno ploščo, na krogec se pa pripopa ventoza od nosilca za gps. Verjetno se te krogce da dobit tudi v prosti prodaji al pa si ga narediš sam z enega kosa plastike pač.
s56rlu
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 07 Sep 2009, 09:30
Kraj: Suhorje-BiRiKiNi nu Izola

Re: Pomoč pri montaži mobilne postaje

OdgovorNapisal/-a S57PNX » 06 Mar 2012, 13:52

Jaz sem pa vseeno pristaš kniping vijakov. Čeprav praviš, da ne želiš vrtat v armaturo... Vsi vakumi so namreč tako tako, tudi Garmin na šipi mi vsake 3 mesece enkrat dol odleti kljub temu, da očistim tako šipo kot ventozo z alkoholom.

Videl sem namreč, kaj ostane po demontaži avtoinstalacije, ki je bila privita v armaturo z vijaki - mojster je luknje segrel s pištolo na vroči zrak in plastiko okoli lukenj potisnil nazaj - rezultat je bil tak, da sem komaj opazil, kje je bila luknja, pa sem vedel zanje. Kupca niso motile, četudi sem ga opozoril nanje.
S57PNX
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 19 Sep 2010, 09:00
Kraj: Izola

Re: Pomoč pri montaži mobilne postaje

OdgovorNapisal/-a s55m » 06 Mar 2012, 20:14

Nosilec za kenwood TM-D710 se enostavno prilepi na armaturno ploščo. Zenkrat drži že par let, brez težav. Kako pa bo z "doljemanjem" pa še ne vem :)
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Pomoč pri montaži mobilne postaje

OdgovorNapisal/-a S55SR » 07 Mar 2012, 00:05

Dvostranski lepilni trak. Po uporabi ga odstraniš z alkoholom.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria


Vrni se na Samogradnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov