Radioamaterske delavnice

Radioamaterski dogodki, prireditve, predavanja, izleti, kaj je novega, zanimivi linki in še in še...

Moderatorji: S57D, s55o

Radioamaterske delavnice

OdgovorNapisal/-a S56WBV » 30 Jan 2008, 20:36

V Radioklubu "ŠTUDENT" Maribor, S59DXX, pripravljamo radioamaterske delavnice. Prvič se dobimo naslednji teden v sredo na UM FERI v laboratoriju LUMEN. Ura bo določena glede na preference udeležencev. Ker se vse zagotovo ne bo naredilo na prvem terminu, se bomo o dodatnih sredinih terminih dogovorili kar v živo. Vse zainteresirane radioamaterje vabimo k udeležbi.

Za začetnike in tiste, ki imamo še majhne otroke:

1.
Ime projekta: Delavnica "Sestavljanje smrekice z LED diodami in melodijo"
Avtor: S54S
Opis: smrekica z LED diodami in melodijo
Stroški: nekaj EUR
Literatura: http://lea.hamradio.si/~s57nan/ham_radio/index.html (glej čisto spodaj)
Slika: http://lea.hamradio.si/~s57nan/ham_radi ... ee_sch.jpg

2.
Ime projekta: Delavnica "Predelava radijskih postaj"
Avtor: ??
Opis: Predelava različnih radijskih postaj za delo na radioamaterskih frekvencah
Stroški: ??
Komentar: če imate kakšne druge stare radijske postaje (odpisane profesionalne), ki bi jih želeli predelati jih prinesite zraven in bomo pogledali, če se da kaj narediti, izmeriti, preprogramirati, predelati...

S strani Mobitela je bilo pred uničenjem Radioklubu "ŠTUDENT" Maribor, S59DXX, donirano nekaj NMT telefonov tipa Delta in Forte. Nekaj teh telefonov je še na voljo, ostalo pa je že v uporabi na radioamaterskih frekvencah. Na voljo so predvsem Delte saj so telefoni tipa Forte bili uporabljeni za izdelavo repetitorjev in Echolink prehodov.

3.
Ime projekta: Delavnica "Predelava NMT telefona Benefon Delta"
Avtor: ??
Opis: predelava Benefon Delte v ročno radioamatersko postajo
Stroški: cca. 5 EUR + 5 EUR za klub (prostovoljna donacija ;-).

4.
Ime projekta: Delavnica "Predelava NMT telefona Benefon Forte"
Avtor: ??
Opis: predelava Benefon Forte v mobilno radioamatersko postajo
Stroški: cca. 10 EUR + 5 EUR za klub (prostovoljna donacija ;-).


Vsi telefoni nimajo baterij in polnilcev, vendar so kljub temu primerni za predelavo v radioamatersko postajo.

Ker želimo vzpodbuditi k čimprejsnjem delu predvsem naše nove člane imajo ti prednost pri prijavi na zgornja projekta.

Če je kdo že lastnik teh telefonov je seveda tudi dobrodošel na delavnici. Edini pogoj je, da ima veljavno radioamatersko dovoljenje.

V uvodu bo S56WAN, ki bo tudi vodil delavnice, predstavil osnovni princip predelave, ki ga bomo poglobili z ogledom poučnega posnetka na temo preklopov Rx/Tx (S53MV).

Zaradi omejenega števila NMT telefonov in pravočasne nabave potrebnega materiala pričakujemo vaše prijave. Kdor prvi pride, prvi melje (prednost imajo naši tečajniki in člani). Prosim, da se najkasneje do nedelje prijavite na e-naslov s59dxx@uni-mb.si z naslednjimi podatki:

Ime in priimek:
Klicni znak:
Ime projekta:
Že imam NMT telefon: DA/NE
S sabo lahko prinesem spajkalnik: DA/NE
Ugaja mi pričetek po: 14./15./16./17. uri
73 de S56WBV
S56WBV
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Celje, JN76pf

OdgovorNapisal/-a s57uud » 31 Jan 2008, 00:40

Zelo pohvalno ! Mislim, da je to pravi način tako za pridobivanje novih članov, kot tudi kot zgled ostalim klubom.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Štajerci Čestitam!

OdgovorNapisal/-a s57uw » 31 Jan 2008, 11:04

Čestitam z veliko začetnico! Pobudnikom kakor tudi kasneje izvajalcem !
Torej zopet pridejo časi kakršni so bili davna 50 in 60 ta leta ko je bilo v delavnici od YU3BUV-ja na Teznu zelo živo. Hopla- pa še marsikje po drugih klubih.
Albert E7 / S57UW v Travniku
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

OdgovorNapisal/-a s55z » 31 Jan 2008, 16:25

No, ja... Nekako ne razglašamo okrog, vendar smo imeli v zadnjem letu kar nekaj delavnic in seminarjev v RK Ljubljana (WSJT, APRS, Linux, praktična uporaba N1MM in Logger32, ...). Sem ter tja se tudi skupinsko lotimo izdelave posameznih projektov (kup ZIF-ov pred leti, ... pred kratkim IW3HEV antenski analizatorji - VNA , S54S USB/RTX vmesniki, ... pravkar se dela cca. osem S53MV frekvencmetrov, ...).

Če se združi znanje in organizacijo, se da marsikaj narediti...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 31 Jan 2008, 22:45

Se bodo Benefoni predelovali zdaj v sredo ali kasneje?
Imam nemreč nekaj te robe namenjene predelavi, ampak me drug teden žal ni (sneg vabi)
LP
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

OdgovorNapisal/-a S56WBV » 31 Jan 2008, 22:59

s57nbt napisal/-a:Se bodo Benefoni predelovali zdaj v sredo ali kasneje?


Pričetek bo v sredo, vendar gotovo ne bodo uspeli vsega skončati, tako da .... kar veselo na sneg in se vidimo na kakšnem od naslednjih terminov. Tudi sam bom naslednji teden z družino na Krvavcu. Če bo kdo gor, naj se javi da se dobimo na pijači.
73 de S56WBV
S56WBV
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Celje, JN76pf

Drugi termin

OdgovorNapisal/-a S56WBV » 11 Feb 2008, 11:31

Pozdravljeni,

veseli me, da so Radioamaterske delavnice dobro sprejete in da ste na
prvem terminu ze pričeli z delom. Na osnovi vaših želja, bomo z
aktivnostmi nadaljevali tudi ta teden.

Delavnica se bo pričela v sredo ob 16:30 na UM FERI, objekt G2, laboratorij LUMEN.

Prinesite spajkalnike, da se ne bo preveč čakalo na vrsto.
73 de S56WBV
S56WBV
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Celje, JN76pf

Tretji termin

OdgovorNapisal/-a S56WBV » 19 Feb 2008, 09:43

Pozdravljeni,

tudi to sredo ste vabljeni na radioamatersko delavnico. Delavnica se bo pričela v sredo ob 16:30 na UM FERI, objekt G2, laboratorij LUMEN.

Gradivo in prenovljeni video najdete na:

http://s59dxx.uni-mb.si/dn/delavnice/NMT/

Prinesite spajkalnike, da se ne bo preveč čakalo na vrsto.
73 de S56WBV
S56WBV
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Celje, JN76pf

Fotografije iz delavnic

OdgovorNapisal/-a S56WBV » 21 Feb 2008, 09:45

Pozdravljeni,

ker so spletne strani S59DXX še vedno v izdelavi, sem fotografije iz dosedanjih terminov začasno objavil kar na moji domači strani:

http://matrix.uni-mb.si/~bvla/gallery/h ... delavnice/
73 de S56WBV
S56WBV
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Celje, JN76pf

Re: Radioamaterske delavnice

OdgovorNapisal/-a S58RAF » 26 Maj 2010, 19:29

S56WBV napisal/-a: 2.
Ime projekta: Delavnica "Predelava radijskih postaj"
Avtor: ??
Opis: Predelava različnih radijskih postaj za delo na radioamaterskih frekvencah
Stroški: ??
Komentar: če imate kakšne druge stare radijske postaje (odpisane profesionalne), ki bi jih želeli predelati jih prinesite zraven in bomo pogledali, če se da kaj narediti, izmeriti, preprogramirati, predelati...

S strani Mobitela je bilo pred uničenjem Radioklubu "ŠTUDENT" Maribor, S59DXX, donirano nekaj NMT telefonov tipa Delta in Forte. Nekaj teh telefonov je še na voljo, ostalo pa je že v uporabi na radioamaterskih frekvencah. Na voljo so predvsem Delte saj so telefoni tipa Forte bili uporabljeni za izdelavo repetitorjev in Echolink prehodov.

3.
Ime projekta: Delavnica "Predelava NMT telefona Benefon Delta"
Avtor: ??
Opis: predelava Benefon Delte v ročno radioamatersko postajo
Stroški: cca. 5 EUR + 5 EUR za klub (prostovoljna donacija ;-).
Hejho DXXovci.

ali morda kdo načrtuje še kakšno podobno delavnico?
Pri pospravljanju "magazina" v hiši mojih staršev sem našel dve svoji bivši Delti + avtoinstalacijo. Eno doniram, eno pa bi naredil zase ;)

LP, R.
S58RAF
 
Prispevkov: 214
Pridružen: 23 Feb 2005, 20:29
Kraj: JN76 SN (2009-2017 JN76TN, -2009 JN76UL)

Re: Radioamaterske delavnice

OdgovorNapisal/-a s56wan » 28 Maj 2010, 08:15

Pozdravljen,

ostalo nam je se nekaj polomljenih Delt. Navodila za predelavo so tukaj:
http://s59dxx.uni-mb.si/dn/projekti/del ... avnice.ppt
Problem je v tem, da sem ostal brez starega racunalnika s katerim sem flashal Delte (DOS okolje).


73
Andrej
s56wan
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:34

Re: Radioamaterske delavnice

OdgovorNapisal/-a S56INF » 28 Maj 2010, 11:55

Jaz imam še en primerek doma, pa bi me tudi zanimala predelava. Na kakšen način pa se flešajo? Ali je potrebno odspajkati eeprom in ga nanovo zapeči ali gre s kakim kablom?
LP M
S56INF
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Nov 2009, 13:17

Re: Radioamaterske delavnice

OdgovorNapisal/-a s56wan » 28 Maj 2010, 12:43

Nov firmware se nalozi kar preko serijskega vmesnika narejenega z MAX232 ali cim podobnim.
Spodaj se poisce ustrezne kontakte, ce se pravilno spomnim sem jaz takrat reskiral en konektor od polnilca.
Ne spomnim se vec vseh podrobnosti ker ze kake 2 leti ali vec nisem tega delal. Vem, da sem imel neke tezave
z racunalniki. Iz XPjev mi je flashalo 40 min :). Potem sem nasel eno drugo skatlo, ki tudi ni bila OK, na tretji, brez katere sem ostal, pa je delalo tako kot mora (DOS).

73
Andrej
s56wan
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:34

Re: Radioamaterske delavnice

OdgovorNapisal/-a S58RAF » 28 Maj 2010, 12:47

Za flashat ti odstopim en AT prenosnik... ;)
S58RAF
 
Prispevkov: 214
Pridružen: 23 Feb 2005, 20:29
Kraj: JN76 SN (2009-2017 JN76TN, -2009 JN76UL)

Re: Radioamaterske delavnice

OdgovorNapisal/-a s56wan » 30 Maj 2010, 16:09

Ce zberete skupaj se lahko enkrat dobimo in skupaj poizkušamo zadevi priti do konca s pomočjo tvojega notebooka.

73
Andrej
s56wan
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:34

Naslednja

Vrni se na Novice in Dogodki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov