Ham Radio Friedrichshafen 2006: vtisi

Radioamaterski dogodki, prireditve, predavanja, izleti, kaj je novega, zanimivi linki in še in še...

Moderatorji: S57D, s55o

Ham Radio Friedrichshafen 2006: vtisi

OdgovorNapisal/-a S51AG » 26 Jun 2006, 16:47

Tako,

pa je Ham Radio Friedrichshafen 2006 za nami.

In kakšni so vtisi? Za videti je bilo precej zanimivega. Bolšji trg je bil po mojem mnenju nekoliko manjši kot v preteklem letu, v ponudbi je bilo več zanimivega blaga. Še posebej razveseljivo je dejstvo, da sejem ni podlegel kitajski in ostali daljnovzhodni elektronski "klumpariji", kot je to primer v Pordenonu. Na prodaj, ali pa vsaj na ogled je bilo tudi precej vojaške radijske tehnike, manjkal pa ni niti slavni nemški šifrirni stroj Enigma. Priložnosti za zapravljanje evrov je bilo tako več kot dovolj, najbolj pa se mi je dopadel slogan enega od trgovcev: "Imamo vse kar rabite. Česar nimamo, tega tudi ne potrebujete". Tudi sam sem podlegel ponudbi ter poskrbel za Siemensov T-68d. Po mojem mnenju dober nakup, zapravil sem namreč manj kot en evro po kilogramu materiala, pa še na RTTY se lahko aktiviram v klasičnem slogu :) Pa še sliki:

http://www.mobisux.com/album/showphoto.php?photo=203333&size=big&sort=2&cat=500

http://www.mobisux.com/album/showphoto.php?photo=203334&size=big&sort=2&cat=500

Dvorana, kjer so se predstavljale zveze, združenja ter trgovci in proizvajalci opreme je bila tudi zelo zanimiva. Na stojnici ZRS precej znanih obrazov in domače vzdušje. Zveze so intenzivno novačile nove člane, tudi z reklamiranjem "brezplačnega članstva". Vsekakor je pred podpisom pristopne izjave veljalo prečitati drobni tisk, v katerem je pisalo, da bo po treh mesecih tvoja kreditna kartica obremenjena za kupček denarcev. Zanimivo pedstavitev ARDF je imel DARCov referat, nemški QRP AG pa je prikazal razne QRP igračke formata cigaretne škatle. Trgovci z novo opremo so očitno dobro tržili, s kakšnimi posebnimi popusti pa niso bili radodarni.

Tudi možnosti za druženje in spoznavanje radioamaterskih tovarišev ni manjkalo.

Torej, sejem bil je živ. In kakšni so vaši vtisi?

Lep pozdrav/73,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s56a » 27 Jun 2006, 08:05

www.hilbering.de agresivno reklamiral PT-8000 z IP3=35 dBm od 1,8 do 144 MHz toda na 2 m potrebuje predojacevalec. Dvojni super z 70 in 10,7 MHz medfrekvencami, zanimivo 600 W na 100 V izhodno stopnjo, ostalo klasika. Cena okrog 13K Euro.

W4PA z Orion-II, nas Rudi in S57SU z Emtron, FT-2000 in 9000 pokazana, 12 m fiberglas palice, Opti-beam z zicno 2L anteno za 5 obsegov med 10-20 m, manj racunalniske sare kot prejsnja leta itn.

Flexradio K5SDR je imel predavanje in demo SDR z zanimivimi zmoznostimi. V prepolni dvorani nisem zasledil nobenega S5!?

Na T9 stojnici je PB2T imel prezentacijo DX-ped v Crno Goro s prisotna N6OX in 4O3AA. Priznanje ZN in DXCC se pricakuje ze ta teden.

Dobra zura ob 40 let RRDXA z veliko zastojnega piva v tradicionalnem Adler-ju, BCC spet v ssoli z dovolj odprtega prostora za lazje dihanje.

S52P lepo uredil S5 stojnico z dovolj piva in pregrizkov! Zal ni bilo Rusov s sampanjcem in kaviarjem :P

Nepozaben dogodek je bilo 10. srecanje kostumiranih fetisistov na obali Bodenskega jezera. S51XO navalio na eno lepoticko v kopalkah in uzaljen prisel nazaj z ugotovitvijo, da gre za moskega :P Dolgcas ni bil...
s56a
 

očala

OdgovorNapisal/-a s50o » 11 Jul 2006, 09:48

Mario, bodo potrebna nova očala, na predavanju SDR si očitno spregledal S5 udeležbo. To se zgodi tudi....


73miran
s50o
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 11 Apr 2005, 12:01

OdgovorNapisal/-a s56a » 11 Jul 2006, 10:01

Zgodnja ura je bila - 12 - Dobro jutro radni narode CG :P

Upam, da tvoji FN vtisi niso ZRS skrivnost :P
s56a
 


Vrni se na Novice in Dogodki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov